Onkyo 656 a słuchanie Flack z USB

Noisy

Member
Witam wszystkich.
Ostatnio zacząłem słuchać Flack ponieważ soundcloud już mi nie wystarcza. Pragnę coraz to lepszego brzmienia, ale jednak nadal w wersji cyfrowej ze względu na wygodę użytkowania. Teraz moje pytanie, czy odsłuch bezpośrednio z podłączonego usb to dobry pomysł ? W jaki sposób mógł bym jeszcze polepszyć jakość dźwięku ? Zacząłem czytać o DAC, ale co i jak nie mam pojęcia nie interesowałem się nigdy takimi rozwiązaniami.
Prosił bym was o wyjaśnienie tego zagadnienia, w jaki sposób mógł bym to wszystko ogarnąć. No i oczywiście czy ma to sens, czy słuchać wprost z Onkyo ;)
Pozdrawiam Lukasz
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jakie masz pozostałe elementy zestawu ?
Amplituner to nie to samo co wzmacniacz lecz takowego pod 656 nie podepniesz - nie ma pre-out.
DAC nic ci tu nie pomoże.
Na pewno lepsze słuchanie FLAC po USB niż np. YT czy dźwięk z TV ale zawsze można ten tor jeszcze polepszyć - zależy jeszcze czego ci brakuje na tą chwilę ?
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Ogólnie to mam seta Klipach F2 połączony właśnie z tym Onkyo. Fronty podpięte są kablami melodia mdc2400, nie posiadam ani BR, ani CD. dotychczas wszystko przez BT puszczałem ale zaczęło mi czegoś brakować. Po przesłuchaniu najnowszego albumu The Prodigy - No Tourist (pliki Flack ) zrozumialem że moje amplituner stać na jeszcze więcej niż mi się wydawało :D no i tak sobie słucham i słucham i zastanawiam się czy można jeszcze coś wyciągnąć. Może jakiś zewnętrzny player plus dać który będzie lepiej skonstruowany niż to co oferuje nam Onkyo ?
 
Do góry