Onkyo 626 Denon x2000 yamaha??

magiki966

New member
Powiem szczerze, że mam spory mętlik w głowie. Po przeczytaniu wielu postów, recenzji what hifi, trusted reviews, i postów tutaj.

Mianowicie uzbierałem sobie kasiorkę na kino domowe. Pokój 25m2, mieszkanko w bloku.
Poprzeglądałem brytyjskie sklepy i kilka okazji mi uciekło. Jednak do rzeczy.
Chciałbym kino domowe z w miarę sporą ilością bajerów typu wifi, spotify, radio internetowe, druga strefa (do kuchni przez ścianę) i co tylko możliwe z nowych technologi. Nie mam możliwości odsłuchu więc na chybił trafił co kto poleci tudzież zasugeruje.

zawęziłem sobie również cenowo ampli do:
- onkyo 626 (najbardziej na papierze mi odpowiada) - 250Ł
- denon avr 2000 - 250Ł
- yamaha 375 -150Ł to jest opcja budźetowa i od razu bluray sony Sony BDPS4100 - minusem jest to że tu nie wifi i trzeba kable ciągnąc.
był jeszcze Marantz NR1604 za okazyjne pieniądze, ale już nie ma (ten by mi odpowiadał bo mały)

możliwy zestaw głośników: Boston Acoustics 5.1 MKII Surround Sound Speaker System za 200Ł

Zawsze jest tak, że kasa gra role i człowiek musi mierzyć siły na zamiary.

o co mi chodzi tak naprawdę? Ano o to aby mieć takie centrum multimedialne do którego podłącze PS3, obejrze BD, MKV, posłucham z muzy pendriva, a jak się uda (chociaż jeszcze nie wiem jak) to strumieniować muze z kompa. Strumieniowanie i NAS'y to dla mnie zupełna nowość, jednak wydaje mi się iż to jest to docelowo. Nie mam też iphone (chociaż z tego co czytam to raczej już wszystko jest z nimi kompatybilne).

Mój plan jest taki. Kupno amplitunera i jeżeli się da od razu kolumn (może te Boston?). Jeżeli nie to amplituner i może zbieranie kolumn po kolei. Najpierw 2+1, potem pozostałe 3 (w tym przypadku wchodzi lepsza jakość i wyższa cena). Ewentualnie mam takie satelitki accura podobno magnat w środku + kupno subwoofer'a na początek i następnie za miesiąc lub 2 pozostałe 5 kolumn z wyższej półki.
Co do kolumn to te Boston są po prostu małe i bardzo dobrze oceniane przez what hifi. W domu jest żona i dwójka dzieci, więc i miejsca nie mam za dużo. Dodatkowo w salonie stoi 250L akwarium, więc jak sami widzicie wymagane są kompromisy.

Dlaczego kino a nie stereo? Bo kompromis - konsola i efekty, filmy jak już dzieciaki dadzą spokój, i hmmm do pełni szczęści muzyka wieczorem i w nocy na ogół chillout, ambient, z drugiej strony po powrocie z pracy rock i metal.

No cóż od czegoś muszę zacząć.

Mam jeszcze sporo pytań, ale to może później w trakcie wątku. Mam nadzieję, że coś podpowiecie i zasugerujecie :grin:
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Boston Acoustic z Denon X2000 byłby fajnym rozwiązaniem.
Możesz też zobaczyć HK lub Yamahę z tej półki cenowej - także przyjemnie grające i ładne amplitunery.
Ciężko mimo wszystko się wypowiadać co do cen, bo nie znam tych z UK.
 

magiki966

New member
WOW,

ten Mede8er MED600x3D to w sumie wszystko co potrzeba. Rozumiem, że to urządzenie podłączam pod amplituner, wówczas to ta najtańsza yamaha tylko przetwarza i daje dźwięk. Czy dobrze rozumiem, że przez to urządzenie połączę się również z np Spotify? Nie za bardzo kumam pliki pls. Ogólnie to wszystko dzieje się na komputerze tak? a to urządzenie po prostu jest takim przetwornikiem?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Boston + Denon to fajne połączenie ;) Pamiętaj jednak, że tu wifi nie ma i kabel będzie potrzebny. Z tych co wymieniłeś to jedynie Onkyo ma wifi.
Jednakże spróbuj jeszcze poszukać NR 1604, bo pomimo, iż to slim to jednak bardzo przyzwoity i dodatkowo masz tam pre-out, czyli w przyszłości będziesz mógł rozbudować zestaw o stereo.
 

collider

New member
Bez reklam
Zapomniałeś jeszcze o jednym ampku, który zje to całe towarzystwo na śniadanie a pojawi się już lada moment w sprzedaży, Pioneer VSX 924.
 

magiki966

New member
Czy jakieś opinie na temat yamaha 375 (też ma nagrodę what hifi) tylko jest bez specjalnych bajerów. Widzę, że polecacie Denona oraz Boston z tego połączenia. A onkyo nie zagra dobrze z tymi głośnikami?
Może macie też jakieś inne pomysły? Inne wybory, pomysły. Opcja z Meder jest co najmniej ciekawa, chociaż jak czytam ww wątek to się gubię i jeszcze nie wszystko rozumiem.

Wybieram sprzęt z Uk bo jest o wiele tańszy niż w PL. Np ten Marantz kosztuje 320funciaków bez okazji co daje jakieś 1770 PLN, a tutaj w kraju kosztuje o 2500.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapomniałeś jeszcze o jednym ampku, który zje to całe towarzystwo na śniadanie a pojawi się już lada moment w sprzedaży, Pioneer VSX 924.

Jeszcze nie wszedł do sprzedaży i nikt go nie słuchał, a już zjada na śniadanie. Ach ten fenomen Pioneera;) A tak na poważnie to myślę, że nie ma sensu kupować amplitunera tuż to premierze bo ceny będą zaporowe. Tyczy się do praktycznie wszystkich producentów.

Czy jakieś opinie na temat yamaha 375 (też ma nagrodę what hifi) tylko jest bez specjalnych bajerów. Widzę, że polecacie Denona oraz Boston z tego połączenia. A onkyo nie zagra dobrze z tymi głośnikami?
Może macie też jakieś inne pomysły? Inne wybory, pomysły. Opcja z Meder jest co najmniej ciekawa, chociaż jak czytam ww wątek to się gubię i jeszcze nie wszystko rozumiem.

Wybieram sprzęt z Uk bo jest o wiele tańszy niż w PL. Np ten Marantz kosztuje 320funciaków bez okazji co daje jakieś 1770 PLN, a tutaj w kraju kosztuje o 2500.

Do tych amplitunerów co wymieniłem w pierwszym poście (X2000, Onkyo 626) powinieneś zestawiać Yamahę 675.
 

collider

New member
Bez reklam
:) Jezeli chodzi o brzmienie to raczej niespodzianki nie bedzie bo w zasadzie jest to klon 923. Jednak po lifcie i to na plus. Na ten moment bedzie to najnowoczesniejszy ampek z tego levelu. Masz jednak racje, ze bedzIe drozszy od poprzednika. Chora polityka cenowa. I zeby nie bylo czesto doradzam Denona X2000 bo to naprawde udany model a i Onkyo 626 jezeli chodzi o funkcjonalnosc to grzech nie kupic.
 
Ostatnia edycja:

magiki966

New member
okey biorąc pod uwagę yamahę 675 - wówczas jakie głośniki by tutaj pasowały. Czy to nie jest tak iż jeżeli zdecyduje się na lepszy ampituner wówczas muszę pójść analogicznie z lepszymi przez co droższymi głośnikami?
 

collider

New member
Bez reklam
Teoretycznie to glosniki powinny grac pierwsze skrzypce w zestawie i czym lepszy ampek tym lepsze glosniki zachowujac proporcje.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Trochę ci skomplikuję sprawę...;)
Piszesz, że chciałbyś także używać sprzętu do słuchania muzyki (rock, metal), rozważ w takim razie czy nie zainwestować w trochę mocniejsze kolumny, a jako, że jak piszesz zależy ci na mniejszych kolumnach, to opcja budowy zestawu w oparciu o monitory(tzw. podstawkowe). Ten zestaw Bostona jest dosyć dobry, ale z przeznaczeniem raczej pod kino, w muzyce też da radę, ale nie tak jak większe konstrukcje.
Wychodząc z takiego założenia proponowałem ci opcję NR1604 z uwagi na pre-out, na tym ampli mógłbyś za jakiś czas rozbudować zestaw o stereo, dokupić wtedy wzmacniacz i dwie porządne kolumny frontowe.
Przede wszystkim musisz gdzieś wybrać się, żeby móc samemu ocenić sprzęt, bo testy mają to do siebie, że nie każdemu pasuje sprzęt, który jest wychwalany i mimo świetnych ocen nie każdemu podpasuje brzmienie danego zestawu, każdy ma inną percepcję...
 

magiki966

New member
Serdecznie dziękuję za wszystkie info. Doszedłem jednak do wniosku iż wybieram na kino domowe wersję light. Stereo pełne i pewnie na Marantzie za kilka miechów i porządnymi kolumnami.
 

panalgsung

New member
I zeby nie bylo czesto doradzam Denona X2000 bo to naprawde udany model a i Onkyo 626 jezeli chodzi o funkcjonalnosc to grzech nie kupic.

x2000 w tym momencie może nie jest zły, ale póki jeszcze gdzieś można znaleźć lepiej wziąć 2113. Nie dlatego, że ja go mam, ale dlatego, że jest po prostu mocniejszy (2113 ma 5x 71 W, a x2000 tylko 5x53 W realnie - testy aduio.com.pl).
 

mors111

Active member
Bez reklam
pamiętaj

moc w kinie się też bardzo przyda , jak pisze kolega
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry