Onkyo 606 + naglosnienie do malego pokoju?

Jussi

New member
Bez reklam
Witam.

Poszukuje zestawu, moze na poczatek 5.0, do swojego pokoiku. Widzialem ze wszyscy polecaja Jamo 606, ale czy nie sa to za duze kolumny do tak malego metrazu?

Czy polecilibyscie cos mniejszego, zeby jednak nadawalo sie do zestawu dobrego kina domowego? Podobaja mi sie te chude wysokie glosniki, moze cos z tego typu kolumn?

Jesli chodzi o budzet to licze na onkyo 1600zl, no i sadze ze kolumny max 1500-1600zl, ale oczywiscie byloby fajnie gdyby cena byla jak najbardziej przystepna. W pozniejszym czasie planowalbym dokupienie subwoofera.

Przeznaczenie zestawu to w 90% filmy HD, reszta glownie radio.

Pozdrawiam i dziekuje.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Widzialem ze Pionier ma kilka ladnych zestawow w swojej ofercie (z wysokimi chudymi kolumnami).

Czy nie powinno byc zadnych przeszkod z polaczeniem Pionkow z Onkyo 606? Ma ktos moze taki zestaw?
:hmm:
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Kup Jamo 606 nie kombinuj :>

Lub jak żona zabrania Jamo to polecam CANTON MOVIE CD 102

Jeżeli sprzęt nie bedzie włączany to te pioneerki beda ok ;>
 

Jussi

New member
Bez reklam
Oczywiscie ze wolalbym duze kolumny podlogowe, bo chcialbym miec kolumny w drewnie i ciezkie, wiadomo lepiej to wplywa na dzwiek, jedyne czego sie obawiam to po prostu to ze do tak malej powierzchni beda ona za duze i dzwiek bedzie sie kotlowal, dlatego tez szukam czegos mniejszego... :(
 

Jussi

New member
Bez reklam
A co sadzicie o zestawie do tego Onkyo 606 - glosniki 5.1 JBL SCS178?
Czytalem na naszym forum, ze ludzie sa zadowoleni z nich, niestety nikt nie mial ich w zestawie z Onkyo, stad moje pytanie, czy bedzie ok? Oczywiscie glownie kino domowe. Do tego dochodzi niezla cena, bo zestaw z ampli mialbym za ok. 2300zl.

Pozostaje tylko watpliwosc czy do kina domowego warto inwestowac w marke, bo za 700-1000zl moge dostac zestaw duzych kolumn kody, pure acustic, czy maudio... dlatego jestem troche w rozterce :(

Pozdrawiam

zestaw-glosnikow-z-subwo_6448.jpg
 
Ostatnia edycja:

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdybyś kupił SCS - a to jaki masz pomysł na montaż kolumn.
Te kolumnienki możesz zawiesić na przedniej ścianie. Będą to dodatkowe koszty i to nie małe jeśli będziesz chciał mieć dużą swobodę w regulacji.
W praktyce te 20 cm od ściany bedziesz musiał dać nawet przy SCS.
Pomyśl o ustawieniu kolumienek oraz o sposobie montażu.
 

boncio1

New member
150PLN za uchwyty, a tym bardziej stojaki na 4 głośniki? To chyba z tandetnego plastiku. Bo ja owszem widziałem, ale po 150 sztuka.
Sam też szukam uchwytów.

Nie wiem czemu Don111 poleca Ci szersze głośniki nić Jamo 606, które są bardzo smukłe, choć znowu głębsze.
 

Ator

New member
Weź pod uwagę, że wg specyfikacji maks obciążenie to 1 kg. Surroundy w Jamo ważą 3 kg więc jak łatwo wywnoiskować te stojaki nie stykną do tych Jamo, ani pewnie do większość innych kolumn, które raczej poniżej kilosa nie ważą.
 

meksykanin

New member
Jamo s 606 będą za duże na 10 m - wiem bo sam je mam na 18 metrach i przy głośniejszym słuchaniu tylny bass-reflex daje o sobie znać. Koryguję to obniżeniem decybeli w paśmie 80-250 Hz ale na twojej powierzchni nie za bardzo to widzę :cicho będzie płasko i mało dynamicznie a głośno "zadudnisz się".


Wziąłbym właśnie te co poleca don111 czyli Tannoy MERCURY. Fronty brzmią poprawnie, mają otwór bass-reflex z przodu(można je blisko przy ścianie postawić)i do tego są podłogowe - dwa stojaki ci odejdą w porównaniu z innymi małymi zestawami.Faktycznie są szersze od jamo ale 14 mm:roll:. Do tego jakiś mały sub - może być innej firmy niż Tannoy.
 

Jussi

New member
Bez reklam
meksykanin napisał:
Jamo s 606 będą za duże na 10 m - wiem bo sam je mam na 18 metrach i przy głośniejszym słuchaniu tylny bass-reflex daje o sobie znać. Koryguję to obniżeniem decybeli w paśmie 80-250 Hz ale na twojej powierzchni nie za bardzo to widzę :cicho będzie płasko i mało dynamicznie a głośno "zadudnisz się".


Wziąłbym właśnie te co poleca don111 czyli Tannoy MERCURY. Fronty brzmią poprawnie, mają otwór bass-reflex z przodu(można je blisko przy ścianie postawić)i do tego są podłogowe - dwa stojaki ci odejdą w porównaniu z innymi małymi zestawami.Faktycznie są szersze od jamo ale 14 mm:roll:. Do tego jakiś mały sub - może być innej firmy niż Tannoy.
Tannoye nie sa zle choc uroda nie grzesza... poza tym w zestawie nie ma suba... caly czas sie rozgladam, zestaw i tak bede kupowal pod koniec stycznia dopiero. Najbardziej chcialbym jakies waskie a wysokie kolumny, bo bardzo mi sie taki design podoba cos jak:
228b09232aaf696ccdc83982fdc5fdac.jpg


Ale z drugiej strony jak dla mnie kolumna musi miec obudowez drewna,a te chyba raczej nie maja :) No ale tak czy siak jeszcze grzebie :)
 

Jussi

New member
Bez reklam
A mili moi. Znalazlem jeszcze jeden i ładny, i chyba ciekawy brzmieniowo zestaw, mianowicie Mission z serii M:

m33i-av-1725x1320.jpg



Czy w tym wypadku bylby taki sam problem co z JAMO 606? Nie nadaja sie one rowniez do malego pokoju? :(
 

Jussi

New member
Bez reklam
Z Tannoyow ktore wczesniej polecano w oko wpadl mi rowniez model HTS-200

tannoyhts200.jpg


Ale szczerze mowiac, chyba poki dysponuje tak malym pomieszczeniem, to sklonie sie do JBL'ow... bo nie wiem czy warto wydawac wiecej kasy...:hmm:
 
Ostatnia edycja:

czervi

New member
Witam wszystkich forumowiczów!(1 wpis na forum) ;)
Chcialbym sie przylaczyc do pytania kolegi o to jakie kolumny kupic do tego ampli oraz takiego metrazu z tym wyjatkiem ze kasa to ok.1000 i na razie chce tylko stereo. Muzyka 70% filmy 30% no i zeby mozna bylo do tego dokupic pozniej reszte.
Chcilem kupic jakis podlogowe ale nie wiem czy jest sens do takiego malego pokoju.
Jestem otwarty na wszystkie najrozniejsze propozycje.
Dzieki za pomoc! :)
 
Ostatnia edycja:

radzique

New member
Jusi wiem, że to reklama, ale akurat sprzedaje zestaw infinity primus hcs ;)
Drewniane 5.1, lepsze od scs 178, u mnie dają radę na 16 mk2 więc dla Ciebie będzie jak znalazł :D, jak co to pisz
 
Do góry