onkyo 604/404 + ???

yanko

New member
Podkrążone oczy, zawalona robota, nie posprzątane mieszkanie, godziny telefonicznych konsultacji ze sklepami RTV i czytania Waszych wcześniejszych opinii... tak, teraz ja jestem na tym etapie, żeby z miłego stereo, wysłużonego i darzonego wielkim sentymentem, przesiąść się na KD. Elektronika raczej już zdecydowana (za kilka dni idę na testy), gorzej z głośnikami...

- KODA CV20 (zest 5.1)
- JBL BALBOA
- TANNOY F4 (zest 5.1), a może...
- TANNOY F4 (zest 5.0) + SUB KODA SW 1000 ver2.

Pomieszczenie ok. 35 metrów, do efektywnego nagłośnienia ok. 20.
Do wydania ok. 5000 tys.

Pls, podzielcie się opiniami, dajcie kilka rad, bo szlag mnie trafi albo prędzej przestane mieć gdzie zarabiać na te cacka... :) Z góry THX

yanko

ps. Jeszcze zastanawiam się czy tych kilku dodatkowych stów nie przeznaczyć na HK 245/27...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja jednak zbierałbym zestawienie 674+ 404 + Jamo 606
Harman 245+dvd 37 + Jamo 606 / lub Balboa/
pozdrawiam
 

yanko

New member
No teraz mi wbiłeś ćwieka... jamo jakoś w ogóle nie brałem pod uwagę. Teraz będę. Prosiłbym jednak, żebyś uzasadnił dwoma zdaniami, zestaw J606 z subem można wyrwać za niecałe 2300, spodziewałem się, że do kolumn będę raczej dokładać.

I jeszcze pytanie - czy różnica między 604 a 674 jest aż tak istotna?
 
Ostatnia edycja:

yanko

New member
a moze tak:

HK 245 + DVD 37 + JBL Movie 2... przewalam budzet maksymalnie, ale w sumie od czego są kredyty :)

Proszę, powiedzcie co sądzicie. Czy 6,7-6,8 tys. PLN to dobra cena?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
yanko - blackninja ma najlepsze ceny w kraju i największą wiedzę w tej dziedzinie . Myslę że bedziesz super zadowolony.

A 606 jamo gra zachwycajaco nawet bez subwoofera.
pozdrawiam
 

yanko

New member
po testach

Trochę to zajęło, łeb znów mi pęka, ale...

odłuchałem HK 245/37 i Onkyo 674/404 z następującymi:

- Tannoy F4 (rozczarowanie)
- Koda Harmony CV 20 (w porównaniu z Tannoyami niebo, ale dopiero z Cambridge Audio pokazały co potrafią)
- Wharfedale Diamond 8.0 (naturalnie, ładnie, ale czegoś brakuje)
- Dali Concept 6 (hmmm... może profanuje, ale stosunek jakości do ceny -1)
- Jamo S-606 (kto by się spodziewał, gdyby tylko wyględniejsze były i ustawniejsze)...
- KBL Balboa (nie dziwię się, że wycofują tę serię, choć chyba rzeczywiście JBL zdecydowanie lepiej czują się na scenie niż w mieszkaniu)

No i mam już faworyta. Przyznaję rację Kiki, może to efekciarstwo, ale oj...)

Pojawił się za to kłopot z wyborem elektroniki. Różnica w cenie w sumie niewielka, każdy ma swoje wady i zalety (brzmienie/funkcjonalność).

I co tu..., kurka wodna????
 
Ostatnia edycja:

qnrad

New member
yanko napisał:
- KBL Balboa (nie dziwię się, że wycofują tę serię, choć chyba rzeczywiście JBL zdecydowanie lepiej czują się na scenie niż w mieszkaniu)
Ojoj.... Dlaczego tak źle piszesz o Balboa. To jest mój faworyt jak na razie. I dlaczego piszesz, że wycofują? To pewna informacja?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
yanko napisał:
- Dali Concept 6 (hmmm... może profanuje, ale stosunek jakości do ceny -1)
Możesz rozwinąć. Bo nie bardzo rozumiem, co oznacza stosunek jakości do ceny wyrażony ujemną liczbą.
yanko napisał:
- JBL Balboa (nie dziwię się, że wycofują tę serię, choć chyba rzeczywiście JBL zdecydowanie lepiej czują się na scenie niż w mieszkaniu)
Napisz, skąd masz takie informacje?

Do BN: czy wiesz coś na ten temat?
yanko napisał:
No i mam już faworyta. Przyznaję rację Kiki, może to efekciarstwo, ale oj...)
Jaki jest ten faworyt?

Szkoda, że nie napisałeś w jakich połączeniach słuchałeś poszczególnych zestawów.

ArtS :)
 

yanko

New member
Testowałem w systemie "każdy z każdym" - obydwa zestawy elektroniki z każdym zestawem głośników (oprócz Balboa/Onkyo).

To są oczywiście moje subiektywne wrażenia:

- Dali - piękny naturalny, czysty dźwięk (choć odrobina za mało dołu jak dla mnie), ale podobne odczucia miałem słuchając kilku zestawów o kilkaset złotych tańszych - stąd ocena jakości do ceny;

- Balboa - przedstawiciel JBL, który akurat był w sklepie powiedział, że nie tylko nie wprowadzą innych kolorów, ale w ogóle prawdopodobnie wycofają ten model ze sprzedaży, bo JBL chce się pozycjonować wyżej (E80, E100). Jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe - w tych pieniądzach równie renomowanej firmy rzeczywiście nic nie ma. Pytanie czy w ogóle nie ma nic lepszego - bo niby wszystko ok, i góra, i środek, i bas, a jednak jakoś nie mogę się do tego brzmienia przekonać;

- faworyt w tych zestawieniach to Jamo - za niecałe 2400 potężny zestaw 5.1 z supergłębią i superpowerem; sprawdzają się przy cichym, jak i nieco głośniejszym słuchaniu; może brak im trochę naturalności Dali, ale kosztują o połowę mniej; jedyne co mnie odstrasza to ich rozmiary...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Mnie właśnie ostatnio Concepty przypadły do gustu. Mógłbyś zatem napisać jakie zestawy, odsłuchiwane przez Ciebie, im dorównują? W Jamo martwią mnie małe rozmiary satelitek, gdyż inaczej pewnie bym je rozważał.

ArtS :)
 

yanko

New member
decyzja jest...

Nie odzywałem się, żeby nie marudzić. Chodziłem, myślałem, słuchałem i się zdecydowałem. W przyszłym tygodniu stanę się dumnym właścicielem zestawu Onkyo 674/404 + zestaw Jamo E7Pack (E770, E7CEN, E7SUB, E600). Droższe, ale wyględniejsze od S606.

Zestaw w bezpośrdniej konfrontacji stawiał czoła HK 245/37 + JBL NortE80. To brzmienie mnie zachwyciło, piękna, ostra góra, wyraźny nasycony środek, dobry, choć może nieco "niedosycony" bas (ale bardzo naturalny). Jamo przy JBLach podłączone do HK wypadały blado. Już prawie miałem się decydować, ale.. zestaw będzie służyć nie tylko mnie. Ze względu na różnorodność słuchanej muzyki zdecydowałem się jeszcze podpiąć Onkyo. JBLe straciły na tym połączeniu (nic dziwnego), a Jamo... jakby ktoś do balonu powietrza napuscił. Zaczęły się szczegóły, wokal było słychać pełniej (nawet mlaśnięcia), a bas się dopełnił.

Reasumując: HK - klasa sama w sobie, ale dla bardzo określonego słuchacza ze sprecyzowanym gustem. W kinie domowym i rocku nie ma konkurencji. Onkyo zdecydowanie bardziej uniwersalne, co nie znaczy że wymusza kompromisy. Stąd mój wybór.

Dziękuję za porady i wskazówki. Już nie mogę się doczekać zestawu...

PZDR,
 

tades

New member
sensowność odsłuchu

mam pytanie jaki sens jest odsłuchiwać sprzęt w sklepie gdy wiadomo, że :
1 w naszym domu są inne warunki akustyczne
2 sprzęt trzeba dotrzeć (wygrzać)
3 kabelki też zmieniają dźwięk
i co zrobić gdy słucha się każdej muzyki ?
 

yanko

New member
Zawsze lepiej posłuchać, przynajmniej w sklepie, niż nie słuchać wcale.

I warto zabrać kilka swoich, osłuchanych płyt z różnymi rodzajami muzyki. Warunki w salkach odsłuchowych rzeczywiście są zazwyczaj lepsze niż w większości pokojów, ale i tak warto zobaczyć na co stać wybrany przez nas sprzęt, a mając go już w mieszkaniu tak kombinować, by osiągnąć jak najlepszy efekt.
 
Do góry