onkyo 525 + MA MR6

masz12

New member
Witam
rozpoczynam poszukiwanie sprzętu grajacego do 5 tys.
przypadkowo wpadł mi zestaw Onkyo 525 (lub 626)i Momitor Audio seria MR6
słuchałem też serie BX6 ale troche kasy brak :)
sprzęt bedzie grał dużo w kinie domowym
powierzchnia salonu około 26 m2
co sądzicie o takim zestawieniu?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie celuj w wyższy model amplitunera. Onkyo 626, Denon X2000, Yamaha 773/775, Harman avr270. Masz duże pomieszczenie i większa moc się przyda.
 

mors111

Active member
Bez reklam
bierz 626 lub starszego 616
moc się przyda
jak dobrze wszystko poustawiasz to na początek obędzie się bez suba , jak już go zakupisz wzmocnisz cały system
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
A mi denon nie pasował:D już bardziej marantz ale poza budżetem heh. Dla tego najlepiej odsłuchać a my możemy tylko podać propozycje a nie wmawiać swoje odczucia;)
 

masz12

New member
dzięki za odpowiedzi
co do onkyo-626 jestem przekonany, przemawia cena :)
zastanawiam się cały czas nad głośnikami,czy będę zadowolony MR6 czy szukać dalej
kolega mówił że co innego studio a co innego okazuje się w mieszkaniu
 

woytaski

New member
Bez reklam
A mi denon nie pasował:D już bardziej marantz ale poza budżetem heh. Dla tego najlepiej odsłuchać a my możemy tylko podać propozycje a nie wmawiać swoje odczucia;)
Dokładnie tak. Mój poprzedni post był lekko prowokacyjny.
Odsłuch to podstawa, żeby później nie było rozczarowań...

dzięki za odpowiedzi
co do onkyo-626 jestem przekonany, przemawia cena :)
zastanawiam się cały czas nad głośnikami,czy będę zadowolony MR6 czy szukać dalej
kolega mówił że co innego studio a co innego okazuje się w mieszkaniu
Powiem Ci, że odsłuchiwałem MR6 i bardzo mi ich brzmienie przypadło do gustu.
Summa sumarum (dzięki forumowiczom i sile przekonywania blackninja:wink: zdecydowałem się jednak na BX6..,
I nie żałuję ani jednej złotówki na nie wydanej!
Co jeszcze, w MR nie podobało mi się niestety wykończenie (tylko dwa wzory; walnut nijaki i black oak - zbyt vinylowy, sztuczny).
W serii BX urzekł mnie kolor "rosemah", bardzo naturalny a i wykończenie zbliżone do naturalnego "drewnianego". Ponieważ to dodatek do salonu, oprócz brzmienia musi się zgrywać z resztą pomieszczenia...
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
No pewnie że BX są ładniejsze i gdybym dysponował 2 lata temu większa gotówką to bym kupił BX. Ale MR6 w swoim budżecie są dobrze wykończone i godne uwagi. BX to już inna półka. Możesz mi wierzyć seria RX jest jeszcze ładniejsza hehe;) tak samo Platinum :). BX6 są ładniejsze mają trochę lepszą górę ale za to trochę mniej basu w porównaniu do MR6 ;)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Na odsłuchu miałem właśnie MR6 z AVR-2113. Ten ampli napędzał u mnie BX6 i po wygrzaniu głośników bas był naprawdę głęboki i niski. Nie zauważyłem aby go brakowało.
Oczywiście mówię o stereo (jedynie podłogówki).
Możliwe, że Twoja teza jest prawdziwa ale oznacza to, że gdybym jednak został przy MR6 musiałbym zmniejszać poziom basu, bo byłoby go wtedy za dużo :)
Obecnie dużo muzyki słucham wyłącznie w trybie "direct" bez podbicia i tak mi odpowiada.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla tego mając yamahe mam pewnie tyle basu na MR6 co Ty na denonie z BX6 :D. Dla tego takla różnorodność w tej branży tak jak różnorodne są uszy ludzkie;). Po wygrzaniu każda kolumna zagra lepiej:) a zwłaszcza dołem
 
Ostatnia edycja:
Do góry