OLED65B13LA passthrough

penny

Member
Cześć, może ktoś z was ma ten model i wie czy jest jakiś sposób by puścić na kino materiał np. DTS HD-MA?
Telewizor ogólnie chyba sam przetworzy Atmosa, ale DTS HD i inne nie.

Niby w menu jest funkcja puszczenia dźwięku na kino, ale za nic to nie działa. TV jeśli jest druga ścieżka to wybiera sobie zwykły DTS i zawsze informuje, że główny dźwięk (HD) nie jest obsługiwany i muszę podłączać dysk pod BluRay by kino dostało dźwięk HD.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten model nie ma kodeka DTS i chyba tez nie działa w nim passthrough dla tego kodeka.
Ja mam co prawda C1, ale w tym temacie to to samo. Filmy z DTS puszczam na Nvidii Shield i do tv idzie zdaje się jako PCM. Nie mam kina, więc nie sprawdzę czy to jest konwertowane do PCM 2.0, czy zgodnie z ilością kanałów 5.1 czy 7.1.
 

Bejziczek

Member
Posiadam ten model i również jestem zawiedziony brakiem wsparcia dla DTS, to wg mnie jakieś totalne nieporozumienie
Czy można liczyć, że takowe wsparcie zostanie dodane wraz z kolejnymi wersjami firmware ?
O co tu w ogóle chodzi?; o opłaty licencyjne ?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raczej nie masz co liczyć, że takie wsparcie zostanie dodane.
I zapewne chodzi o kasę :)

Ostatnim oledem od LG była chyba seria 9? Już CX nie miał wsparcia dts.

Tak więc jeśli masz treści ze ścieżką dźwiękową w tym formacie, to zostaje Ci zewnętrzny player.
 

Bejziczek

Member
Raczej nie masz co liczyć, że takie wsparcie zostanie dodane.
I zapewne chodzi o kasę :)

Ostatnim oledem od LG była chyba seria 9? Już CX nie miał wsparcia dts.

Tak więc jeśli masz treści ze ścieżką dźwiękową w tym formacie, to zostaje Ci zewnętrzny player.
Mam Himedia Q5Pro, który po mimo swych lat nadal jest świetnym playerem tylko w nim nieszczęsny hdmi cec nie do końca zgodny ze standardem przy wyłączonym playerze uniemożliwia poprawne działanie hdmi arc z tv i to jest wkurzające. Wiem, można odpowiednio zmodyfikować przewód hdmi albo zakupić odpowiednio przejściówkę.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie tak. Telewizory nowe rzadko mają DTSa jak i wiele dawniejszych formatów audio i video. Mają za to nowe formaty i tak to się dzieje.
To tak jakbyś powiedział "do głowy by mi nie przyszło że nowe TV nie mają eurozłącza" .
 

Bejziczek

Member
To nie tak. Telewizory nowe rzadko mają DTSa jak i wiele dawniejszych formatów audio i video. Mają za to nowe formaty i tak to się dzieje.
To tak jakbyś powiedział "do głowy by mi nie przyszło że nowe TV nie mają eurozłącza" .


Z tym porównaniem do eurozłącza się nie zgodzę bo ono jest już praktycznie wymarłe, ale DTS jak najbardziej tak.
 

penny

Member
To nie tak. Telewizory nowe rzadko mają DTSa jak i wiele dawniejszych formatów audio i video. Mają za to nowe formaty i tak to się dzieje.
To tak jakbyś powiedział "do głowy by mi nie przyszło że nowe TV nie mają eurozłącza" .
Przecież jest DTS:X to odpowiednik Atmosa, tylko, że konkurencji. Na moje to nic nie wymarło, tylko jest ulepszane ze Strony Dolby (Atmos) jak i DTS (DTS:X).
 

penny

Member
Jeśli nie dostaniesz odpowiedzi , napisz na PW ale w piątek, bo jutro jest wolne.

Hej @kiki nie dostałem odpowiedzi, za to wszyscy piszą nie na temat.
Wiem, że TV nie obsługuje DTS. Chodzi mi tylko i wyłącznie o funkcje pass-trough i jak zrobić z niej użytek (dysk przez USB w TV ->materiał 4K z DTS:X na nim -> dźwięk leci na kino domowe wypuszczony przez TV) i jak to działa.

Chodzi mi o to czy to, że TV czegoś nie obsługuje, ale ma opcje PASSTROUGH nie pozwala przypadkiem na to, by takie DTS-HD puścić na kino domowe z DYSKU podłączonego i odtwarzanego przez TV z wykorzystaniem PASS THROUGH i w ten sposób uzyskać DTS HD lub DTS:X Atmos i każdy inny dźwięk na Kinie domowym, pomimo, że TV nie obsługuje danego dźwięku. Czy to nie właśnie do tego jest pass-trough?

Sugerowałem się właśnie tą funkcją przy zakupie wiedząc, że TV nie obsługuje wszystkim kodeków dźwięku, ale pass pozwoli to przepuścić w jakimś strumieniu nierozkodowanym na kino w oryginale, które dany materiał kino sobie rozkoduje. W sklepie chyba też mi tak to tłumaczyli.
Jeśli nie, to po co jest ta funkcja, bo dla mnie to przestaje być logiczne skoro pass-trough tyczy się tylko tych formatów, które TV obsłuży. Równie dobrze mogłoby tego nie być i efekt byłby taki sam.

Moje kino obsługuje na tę chwilę wszystko. Tak mam blu ray LG 4K w razie czego, ale też nie każdy dźwięk przerobi, ale jest o niebo lepiej niż z tym co oferuje TV LG. Liczyłem jednak, że mając pass through nie będę musiał przełączać dysku, tylko to co TV jest w stanie przerobić lub nie to puszczę na kino.

Może ograniczeniem jest samo USB w TV? Gdyby materiał był z jakiegoś Netflixa czy Disneya w aplikacji TV, taki DTS-HD przez pass through poszedłby na kino? W instrukcji nic nie wyczytałem na ten temat.

Zewnętrzne urządzenia inne niż blu ray, są słabe. Przerabiałem już kilka nawet nieco droższych 600-800 zł. Bluray dostarcza zdecydowanie lepszy obraz i dźwięk niż te urządzenia. Może dają czasami więcej możliwości typu napisy, sieciowe czy aplikacje, ale to co najważniejsze czyli dźwięk i obraz jest na niższym poziomie.
 
Ostatnia edycja:

Bejziczek

Member
Hej @kiki nie dostałem odpowiedzi, za to wszyscy piszą nie na temat.
Wiem, że TV nie obsługuje DTS. Chodzi mi tylko i wyłącznie o funkcje pass-trough i jak zrobić z niej użytek (dysk przez USB w TV ->materiał 4K z DTS:X na nim -> dźwięk leci na kino domowe wypuszczony przez TV) i jak to działa.

Chodzi mi o to czy to, że TV czegoś nie obsługuje, ale ma opcje PASSTROUGH nie pozwala przypadkiem na to, by takie DTS-HD puścić na kino domowe z DYSKU podłączonego i odtwarzanego przez TV z wykorzystaniem PASS THROUGH i w ten sposób uzyskać DTS HD lub DTS:X Atmos i każdy inny dźwięk na Kinie domowym, pomimo, że TV nie obsługuje danego dźwięku. Czy to nie właśnie do tego jest pass-trough?

Sugerowałem się właśnie tą funkcją przy zakupie wiedząc, że TV nie obsługuje wszystkim kodeków dźwięku, ale pass pozwoli to przepuścić w jakimś strumieniu nierozkodowanym na kino w oryginale, które dany materiał kino sobie rozkoduje. W sklepie chyba też mi tak to tłumaczyli.
Jeśli nie, to po co jest ta funkcja, bo dla mnie to przestaje być logiczne skoro pass-trough tyczy się tylko tych formatów, które TV obsłuży. Równie dobrze mogłoby tego nie być i efekt byłby taki sam.

Moje kino obsługuje na tę chwilę wszystko. Tak mam blu ray LG 4K w razie czego, ale też nie każdy dźwięk przerobi, ale jest o niebo lepiej niż z tym co oferuje TV LG. Liczyłem jednak, że mając pass through nie będę musiał przełączać dysku, tylko to co TV jest w stanie przerobić lub nie to puszczę na kino.

Może ograniczeniem jest samo USB w TV? Gdyby materiał był z jakiegoś Netflixa czy Disneya w aplikacji TV, taki DTS-HD przez pass through poszedłby na kino? W instrukcji nic nie wyczytałem na ten temat.

Zewnętrzne urządzenia inne niż blu ray, są słabe. Przerabiałem już kilka nawet nieco droższych 600-800 zł. Bluray dostarcza zdecydowanie lepszy obraz i dźwięk niż te urządzenia. Może dają czasami więcej możliwości typu napisy, sieciowe czy aplikacje, ale to co najważniejsze czyli dźwięk i obraz jest na niższym poziomie.
A myślałem, że to tylko ja tak rozumuje, ale na szczęście nie jestem osamotniony :)
 

penny

Member
A myślałem, że to tylko ja tak rozumuje, ale na szczęście nie jestem osamotniony :)
Możliwe, że mylę passthrough z bitstream. Tak czy inaczej wygląda na to, że ten telewizor to inwalida jeśli chodzi o dźwięk i USB. Chyba, że ktoś ogląda DIVX czy zwykłe Dolby w full HD albo jakieś netflixy i odtwarza na głośnikach z TV, problemu nie będzie.
Nie spodziewałem się, że w 2023 będą takie problemy za taką kasę przy przyzwoitej jakości obrazu, ale tylko przy dobrym materiale wejściowym. Ciemne sceny w OLED na 65 calach w Full HD potrafią pokazać piksele i dziwne poświaty rodem z Amigi. Przy 4k jest OK, ale jak wyżej brakuje zaplecza, by to wszystko razem grało jak trzeba.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Może ograniczeniem jest samo USB w TV? Gdyby materiał był z jakiegoś Netflixa czy Disneya w aplikacji TV, taki DTS-HD przez pass through poszedłby na kino? W instrukcji nic nie wyczytałem na ten temat.

Zewnętrzne urządzenia inne niż blu ray, są słabe. Przerabiałem już kilka nawet nieco droższych 600-800 zł. Bluray dostarcza zdecydowanie lepszy obraz i dźwięk niż te urządzenia. Może dają czasami więcej możliwości typu napisy, sieciowe czy aplikacje, ale to co najważniejsze czyli dźwięk i obraz jest na niższym poziomie.
Rozumiem twoje rozczarowanie ale niestety wynika ono równiez z twojego niedoinformowania.Brak wsparcia przez sprzęt danego formatu/kodeku oznacza ,że sygnał w takim formacie jest po prostu "nie widziany" i nie będzie obsługiwany w żaden sposób również poprzez bezpośrednie przepuszczenie dalej (passthrough) .
Niestety ale ludzie napychają sobie głowy marketingowymi pierdołami ,nie sprawdzając dokładnie informacji co tak naprawde one wnoszą.I tak np. wszyscy muszą mieć w TV wyjscie eARC ale już nie wnikają,że jest to kompletnie bez znaczenia w momencie gdy TV i tak nie wspiera ani DTS HD MA ani Dolby True HD. Wierzą ,że system telewizora pozwoli im na stworzenie na nim centrum multimedialnego po czym przekonują się ,że ten genialny TV nie obsługuje nawet zwykłego DTS.

Zewnętrzne urządzenia inne niż odtwarzacz BD nie są słabe, słaby może być ( był) materiał ,który jest im podany.Jestem na 100% przekonany ,że gdybyś na takim urządzeniu (oczywiscie odpowiednio dobranym) odpalił plik bedący 1:1 kopią płyty BD ,to w ślepym teście nie znalazłbyś róznicy.

Możliwe, że mylę passthrough z bitstream. Tak czy inaczej wygląda na to, że ten telewizor to inwalida jeśli chodzi o dźwięk i US
W instalacji kina domowego TV jako element odpowiedzialny za obraz powinien być wybierany i oceniany jedynie pod tym względem.Jeżeli ktoś uważa ,że będzie inaczej i po podłączeniu dysku zrobi z niego wysokiej klasy odtwarzacz obsługujący wszystkie formaty obrazu i gęste formaty dzwięku , to niestety jest niedoinformowany i naiwny.

ps. Powyższy post nie ma byc przytykiem do Ciebie , bardziej ostrzeżeniem dla innych ufających w marketingowe bla ,bla.To są wasze cięzko zapracowane pieniądze i przed tym ich wydaniem musicie sami zadbać o zdobycie informacji (co akurat ,obecnie nie jest wcale takie trudne) bo żadnemu sprzedawcy na tym nie zależy,ich zadaniem jest sprzedawać...
 
Do góry