Oled tx-65gz2000e

andy0409

New member
Witam wszystkich.
Dawno mnie tu nie było z różnych powodów ale ostatnio stałem się właścicielem 65- tki GZ2000 i mam mieszane uczucia.
Do tej pory byłem wiernym fanem plazm i teraz po przesiadce na ten topowy według opinii model jestem jednak rozczarowany.
Obraz według mnie wygląda jak animacja komputerowa a do tego ma taką charakterystyczną zwłokę widoczną przy zapoczątkowaniu ruchu czy to postaci, przedmiotów ( np piłka ) coś takiego jak mają LCD-eki.
Po pierwszych 30 minutach miałem nawet lekkie zawroty głowy od patrzenie na ekran.
W cenie otrzymałem kalibrację na która czekam może to coś poprawi.
Interesują mnie opinie osób które też przesiadły się z plazmy na oleda, czy wy też macie podobne wrażenie.
O zaletach oleda nie mówię bo takowe są oczywiście.

Pozdrawiam
 

pantomima

Banned
Ten model , to jeden z najlepszych oledów 2019 , jeśli nie najlepszy .
Myślę, że profesjonalna kalibracja diametralnie zmieni Twój odbiór, choć ten oled Panasonica już po wyjęciu z pudełka powinien generować super obraz . (fabrycznie został już w dużym stopniu skalibrowany).

Co do odniesień i porównań do plazm : w przyadku niektórych produkcji mam podobne odczucia .
Np.Prometheus czy nawet Batman na blu ray lepiej wygląda na mojej plazmie vt60 niż oledzie LGe9, bo materiał 4k to już bajka !

Dziwna sprawa ;)

Koniecznie daj znać, jak oceniasz obraz po kalibracji.
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
W rodzinie mają były topowy model ez1000, wcześniej była topowa plazma Panasonica. Obraz od początku bez kalibracji był dużo lepszy. Niestety po roku panel się wypalił od stałego elementu. Gwarancji nie uznali.
 

pantomima

Banned
W rodzinie mają były topowy model ez1000, wcześniej była topowa plazma Panasonica. Obraz od początku bez kalibracji był dużo lepszy. Niestety po roku panel się wypalił od stałego elementu. Gwarancji nie uznali.

Oled to nie jest tv do oglądania programów informacyjnych , programów generujących paski loga itp .
Choć co roku jesteśmy informowani o coraz to lepszych zabezpieczeniach przed powidokami, wypaleniami, to i tak jednak najlepiej jest od takich kanałów uciekać. Robię tak użytkując plazmy jak i oleda .

Co do tych zabezpieczeń: zdecydowanie są dużo lepsze w przypadku oledów niż plazm.Po odpaleniu na plazmie jakiegoś programu z mocno świecącym paskiem czy logo, już po kilku minutach można zauważyć powiadok. W przypadku oleda nie dostrzegam takiego zjawiska po kilkudziesięciu minutach .
 
Ostatnia edycja:
Do góry