OLED - LG czy Philips, oto jest pytanie...

vaclav0

New member
Cześć,

w końcu - po dwóch latach zachłyśnięcia technologią OLED - zdecydowałem się, że czas na zmianę. Co prawda mój LCD nie ma nawet dwóch lat, to jednak chcę po prostu mieć OLEDa i tyle :)

Strasznie się motam pomiędzy dwoma markami, choć przez miesiące researchu byłem niemal zdecydowany na LG. Ma większość plusów po swojej stronie, ALE...

...no lubię Ambilight. Mam na punkcie oświetlenia tego typu świra. Zawsze, gdy zmieniam telewizor, pierwsze co robię, to montuję za nim paski ledowe. Oczywiście nie współpracujące z tym, co znajduje się aktualnie na wyświetlaczu. A dla mnie to jest ogromny bajer. Tylko teraz, za LG przemawia mnóstwo rzeczy:

- cena (celuję nawet w B9, nie widzę potrzeby niczego wyższego), zwłaszcza że chyba pojawia się coraz więcej promek
- HDMI 2.1 - jestem graczem i 40% czasu przed TV spędzę w grach, reszta to filmy/seriale/YT, zero telewizji, bo nie oglądam jej od 15-stu lat
- niższy input lag
- podobno sprawniejszy serwis marki
- system (choć z Androidem w TV jeszcze nie miałem do czynienia, ale przeważają opinie, że dużo gorzej radzi sobie niż WebOS)

Za Philipsem:

- Ambilight (naprawdę, z mojej perspektywy to game changer)
- podobno są jaśniejsze od LG? Tutaj nie jestem pewny, więc też pytam Was

I jeszcze w kwestii uzupełnienia: na początku nie miało dla mnie znaczenia HDMI 2.1 (którego, jak wiadomo, Philips nie ma w OLEDach na razie), bo w zupełności wystarczy mi 4K/60FPS, ale gdy zobaczyłem, że XSX (którego będę kupował pewnie po nowym roku) będzie obsługiwał coraz więcej gier z taką prędkością, to trochę mi się jednak zmienia myślenie. Ale tak jak mówię - dla mnie 4K/60FPS jest już naprawdę spoko opcją przy konsolach :)

Rozważam B9 (albo C9, jeśli będzie jakaś ciekawa promka) w przypadku LG, a w przypadku Philipsa 804 lub pokrewne. Tu niestety widzę, że cena jest jednak za LG.

Ciekawią mnie Wasze przemyślenia - jeśli będziecie w stanie postawić się mniej więcej w mojej sytuacji, może coś doradzicie, bo autentycznie mam już w głowie mętlik :)

Pozdrawiam forumowiczów!

[EDIT]

I jeszcze dodatkowe info, o którym zapomniałem - zdarza mi się także oglądać trochę sportu, głównie piłka nożna :)
 
Ostatnia edycja:

kamiloos

New member
Jesli ambilight jest dla Ciebie gamechangerem to sam sobie odpowiadasz na pytanie ;)

Ja mialem Philipsa 803, ale w moim pokoju ambi sie nie sprawdzilo a dzialanie androida na zawsze wybilo mi ta platforme z glowy. Zmienilem po 3 miesiacach na LG C8 i jestem zachwycony smartem.

LG C9 juz nie kupisz, zostala resztka B9 oraz modele 2020 czyli BX, CX oraz przepiekny GX.

Ja ze swojej strony rekomenduje LG, ale skoro ambi jest dla mnie bardzo wazne to wez Philipsa.
 

vaclav0

New member
Ja mialem Philipsa 803, ale w moim pokoju ambi sie nie sprawdzilo a dzialanie androida na zawsze wybilo mi ta platforme z glowy. Zmienilem po 3 miesiacach na LG C8 i jestem zachwycony smartem.

Dzięki! No właśnie, ciężko mi uwierzyć, że Android na Philipsach jest dla aż tak wielu użytkowników słaby. Nawet nie dopytuję, co było w Twoim przypadku kluczowe, bo domyślam się odpowiedzi :(
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ja dzisiaj ustawialem oleda na androidzie u znajomego, Philips seria 834 i dzialalo znosnie, ale bez rewelacji... Moze kwestia netu, to tez wazne
 
Ostatnia edycja:

akbmicro

New member
ja dzisiaj ustawialem oleda na androidzie u znajomego, Philips seria 834 i dzialalo znosnie, ale bez rewelacji... Moze kwestia netu, to tez wazne

Philips 65PUS9435/12 android działa szybko i bez problemów.
Do innego TV (plazma Samsung) mam podłączony TV Fire Stick Amazona i działa znacznie gorzej. Philips bierze WiFi z 5GHz, Fire Stick z 2.4GHz, a to olbrzymia różnica w szybkości przesyłania danych. Widzę to w surfowaniu w necie. Natomiast, jak już jest włączony film z Netflixa to różnic nie ma.
 

omnia

New member
Android to wymagający system, w Philipsach ponadto aktualizowany. I działa relatywnie dobrze. Tak więc jeśli podoba Ci się ambi to myślę, że system smart nie będzie przeszkodą by wybrać Philipsa.
 

vaclav0

New member
No i skończyłem z 55'' CX :) Pierwsze wrażenia wgniatają w podłogę. Szkoda tylko, że nie wiedziałem, że jest niemożliwe, żeby poradzić sobie samodzielnie z jego podniesieniem po montażu stopki ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CX jest świetny, a jeszcze lepszy po kalibracji.
Nie jest ciężki .
Masz zrobioną kalibrację ?
 

vaclav0

New member
Tak, jest po kalibracji :) Już wyjściowo obraz był rewelacyjny, a po kalibracji to po prostu opadła kopara i trzeba zamawiać śmieciarkę, żeby zebrała szczękę :D Deal życia, tyle powiem. Tak samo trafiony świetny egzemplarz, jeśli chodzi o matrycę - dosłownie nie ma się do czego przyczepić. To zupełnie tak, jakbym odkrył oglądanie na nowo.

Ciekawostka - dużo ludzi pisze o specyficznym zapaszku, plastikowo-chemicznym. Rzeczywiście, miałem dokładnie to samo. Na początku nie zdejmowałem folii ani z tyłu, ani z przodu, żeby sprawdzić czy matryca jest trafiona, jeśli chodzi o egzemplarz (na wypadek zwrotu). Walił niemiłosiernie na cały pokój 22m˛, raptem po 15-20 minutach od włączenia. Swąd tak nieprzyjemny, że robiło się niedobrze, zwłaszcza bliżej TV.

Także hint - winna jest folia z tyłu odbiornika. Najpierw zdjąłem tylną i dalej oglądałem. Zapaszek zniknął jak ręką odjął, także bankowo to właśnie użyta folia jest przyczyną.
 
Do góry