OLED LG 55" już w naszych sklepach !!!

bluray

Banned
KIKI;
Kiedy test ?
Póki co znalazłem obszerny test i masę fotek na rosyjskim forum;
Обзор LG 55EA980V: первый в мире изогнутый OLED-телевизор / Hi-Tech.Mail***
 

WiTT

New member
Bez reklam
Znalezione na necie:
LG OLED TV dostępny będzie w wybranych sieciach Media Markt i Saturn w całej Polsce w referencyjnej cenie detalicznej brutto 39 999 złotych.

Chyba tego nie skomentuję.... :grin::fool:
 

bluray

Banned
Znacznie bardziej dziwią mnie ceny TV UHD, typu 75".
Tym bardziej, że nie ma co oglądać.

OLED LG schodzą w Moskwie jak świerze bułeczki.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem, czy to jakieś przełomowe te OLED. Po ukazaniu się UHD, mam wrażenie, że OLED w technologii fullHD to krok w tył.
 

prezy

New member
Bez reklam
Zastanawiająca jest również trwałość tych ekranów.
Dać tyle kasy aby cieszyć się szczęściem przez chwilę jest zbyt ryzykownym posunięciem. No chyba że mieszka się w Rosji :)
 

SDman

Banned
Nie wiem, czy to jakieś przełomowe te OLED. Po ukazaniu się UHD, mam wrażenie, że OLED w technologii fullHD to krok w tył.

Witam,
trochę nie przemyślana wypowiedź.
Za wszelką cenę (wszystkimi nakładami) powinno się udoskonalić OLED.
Sprowadzić ją do poziomu cen obecnych LCD, PDP tych najwyższych,
oczywiście zagwarantować trwałość.
Następnym krokiem powinno być 4K już w technologii OLED.
Ale wiadomo woda z mózgu -rzecz bezcenna dla bełkotu marketingowego i chęci zysku.
Porównywany Samsung F9000 -4K i F8500 FHD absolutnym zwycięzcą na 95% materiałów
jest F8500.

Pozdr.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Specjalnie pomijam kwestię ceny, gdyż UHD i Oled są poza granicami finansowymi przeciętnego Polaka. O żywotności też nic nie piszę, bo wiadomo - nowość. Oby dwie technologie potrzebują sporo czasu aby się "dotrzeć". Tak samo było z plazmą.
Dziwi mnie tylko polityka nowej technologii. Gdy Lg wprowadziło rok temu 84" UHD, to reklamowało to z pompą, co to za technologia, jakość obrazu, można powiedzieć, że wprowadzili czwarty wymiar. A tu przy Oled cisza i tylko fullHD. Trochę to nie na miejscu. Producenci chyba sami sobie strzelili w kolano wprowadzając do sprzedaży UHD przed Oledem.
 

bluray

Banned
OLED 4K został zaprezentowany przez LG.
Wiem, że na CES 2014 (USA LasVegas) będzie wysyp OLED-ów.
A to za kilka tygodni.

Chinczycy też produkują OLEDy i maja doskonały moment, żeby zabić światowe rynki.
 

SDman

Banned
No właśnie. Gdyby dali ultra HD, to byłyby już hitem.

Witam,
nie do końca byłby hitem, pozwolę sobie zacytować z innego wątku @kiki:
"Każdy wysokiej klasy sprzęt obnaża słabą jakość sygnału. Ale jak bitrate jest super - to jakość powala na kolana"

Więc jeżeli przez 5% (materiałów dostępnych pewnie na tyle by starczyło) oglądania miałby mnie zachwycać, to absolutnie wolę mieć co najmniej 50% materiałów
w świetnej jakości i technologię FHD oraz niższą cenę.
OLED to przyszłość jak najbardziej pożądana (oczekiwana), 4K powinno być następnym krokiem.

Pozdr.
 

bluray

Banned
"Każdy wysokiej klasy sprzęt obnaża słabą jakość sygnału. Ale jak bitrate jest super - to jakość powala na kolana"
Trochę uzupełnię wyżej cytowaną wypowiedź;

Słabo zarejestrowany materiał video będzie podle wygladał nawet przy wysokim bitrate, żaś super jakości video będzie się ratowało przy niskim bitrate.

Oczywiście jak wysoka jakość materiału spotka się w porządnym bitrate (przekaz SAT/CABLE TV).
Widać to np. na TVP HD. Młode seriale wyglądają extra, zas staroci nic nie uratuje.

[2]
Trafiłem na opis TV HD o beznadziejnej jakości na przedmiotowym LG OLED TV.
Opis dotyczył sygnału w MM Gdańsk. Bywa tak, że placówka ma niskiej jakości wewnętrzną instalację dystrybucyjną. A tak jest najczęściej.

Sposobem na poważny sprawdzian jest wizyta w markecie z własnym filmem na BD i prośba o odtworzenie z BD playera.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Trochę uzupełnię wyżej cytowaną wypowiedź;

Słabo zarejestrowany materiał video będzie podle wygladał nawet przy wysokim bitrate, żaś super jakości video będzie się ratowało przy niskim bitrate.

Oczywiście jak wysoka jakość materiału spotka się w porządnym bitrate (przekaz SAT/CABLE TV).
Widać to np. na TVP HD. Młode seriale wyglądają extra, zas staroci nic nie uratuje.

Zgadzam się całkowicie z tym, że na FHD będzie i tak znacznie lepiej niż na 4K.

Pozdr.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
SDman: Prawda chyba jest taka, że nie ma co się czepiać, czy jest 5% materiału, czy 50%, skoro i tak jakość obrazu zmodelu na model jest gorsza.
 

vwrafi

New member
Hmmm, o co chodzi z tą trwałościa OLED ? Czy to jest podobna technologia do plazmy ? Obraz będzie się wypałał stopniowo ?
 
Do góry