Oled , LED , Plazma

astalavista

New member
Witam
Dawno mnie tu nie było na forum,a jak byłem to kupiłem plazme Samsunga D550.
Z Tv jestem zadowolony...salon 20m2 , oglądam NC+,Smart TV i filmy z pendriva.
I teraz się zastanawiam czy warto ten telewizor wymienić na coś nowego powiedzmy 55" LED albo OLED czy też np. jeszcze poczekać.
Głównie w nowych tv to najbardziej mnie krecą nowe możliwości "internetowe",webos2.0,piloty z "wskaźnikiem" i szybkość działania :)

Może ktoś już miał taki dylemat i jak to rozwiązał :)
pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi.
 

Lech

New member
Bez reklam
Niedawno, powiedzmy kilka dni temu byłem w sklepie RTV, w celu obejrzenia i porównania telewizorów, a w zasadzie obrazów które te telewizory wyświetlają. W sklepie nie było oczywiście plazm, tak więc do porównania zostały tylko LCD i OLEDy. Obraz wyświetlany przez OLED zdecydowanie przewyższał te prezentowane przez LCD. Jeżeli chcesz nadążać za technologią 4K, to są zapowiedzi telewizorów OLED z tą technologią. Sądzę, że powinieneś tak jak ja wybrać się na "wycieczkę" do sklepu RTV w celu porównania dostępnych technologii. W tej chwili mam podobnie jak Ty, dość nowoczesny telewizor plazmowy i na razie zostaję przy tej technologii.
 

astalavista

New member
Na dzień dzisiejszy dochodzę do podobnych wniosków...sporo poczytałem o nowych LED i OLED...jedni chwalą a inni mają odmienne zdanie...to obraz nie taki,to android tv się wiesza i trzeba wyciągać wtyczkę co jakiś czas,to brakuje czerni itd itd....przy okazji wybiorę się do jakiegoś sklepu i zobaczę te nowości na żywo...tylko koniecznie muszę zabrać swojego pendriva :)
Ale myśle że poczekam na konkretny OLED 4K...ale jak już będzie w dobrej cenie i będzie co na nim oglądać :)
 

Lech

New member
Bez reklam
Telewizory OLED 4K już są dostępne w sprzedaży. Niestety matryce OLED według stanu na dzisiaj produkuje wyłącznie firma LG. Brak konkurencji w tej dziedzinie, sprawia że telewizory OLED są drogie. Jeżeli chodzi o materiały 4K to na dzień dzisiejszy dostępne są prawie wyłącznie z internetu i można je sciągnąć na przykład z pomocą tego źródła https://www.4kdownload.com/pl/
 
Ostatnia edycja:
Do góry