Oled- domowe centrum rozrywki do 10k pln

GummySzatek

New member
Cześć. Stoję przed wyborem nowego oleda do domu. Budżet 10000zł. Chciałbym aby telewizor był jak najlepiej dostosowany do moich potrzeb i posłużył mi jak najdłużej (mowa o technologii i parametrach). Oglądając recenzje i czytając forum byłem przekonany do philipsa 806 z 4stronnym ambilightem (mam dobudowaną białą ściankę na którym mogłoby to fajnie pracować) ale samsung s95 wpadl w mój budżet i nie wiem co będzie lepsze. Biorą pod uwagę w zasadzie każdą markę- liczą się parametry. Poniżej ankieta. Proszę o fachową pomoc

Ps. Nie planuję żadnej fachowej dodatkowej konfiguracji, jedynie profile zaimplementowane przez producenta, ewentualnie na własną rękę


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~27m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- narożnik w odwrócone 'L' ok 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- z treguły 1-2, max 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne?
- raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
- duże okna, od strony południowo wschodniej, ale są zasłony wiec mozna ograniczyc naswietlenie,
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
- Staroć toshiba
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )- 4k
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
- telewizja naziemna, internet i platformy netflix/ hbo go itp. PlayStation 5
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
- ok 4h
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
- obojętne
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
- filmy, seriale
13. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
- tak, 75%
14. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
- wieczorami
15. Preferencje co do wielkości?
- 65"- mam warunki na więcej ale budżet nie ten. Jeśli by się trafiło coś ciekawego to jak najbardziej jestem otwarty
16. Preferencje co do marki ?
- Sony i Samsung w zasadzie nie widzę różnicy. Brałem pod uwagę philips ze względu na ambilight ale nigdy nie widziałem tego w praktyce u kogoś i nie wiem czy jest sens w to się bawić
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- 10000zł
 

Gruszek166

New member
Napisałem bardzo podobny post, taki sam budżet i tożsamy dylemat, czy brać tego Samsunga. Pomimo dużego hype’u na YT, czy w recenzjach, na forum nikt się nie pochwalił zakupem.
 

Gruszek166

New member
 

GummySzatek

New member
Niby tak ale nie stać mnie na philipsa 9xx za to jeśli już miałbym brać Ambilight to 4 stronny z serii 8xx. Samsung ostatnio mocno potaniał i kosztuje tylko co philipsy serii 8 to samo z sony a80. Pytanie co będzie lepsze w tej półce cenowej. Masz może info czy ten samsung jest faktycznie taki super czy przehypowany?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung prezentował się na porównaniach z Philips, Sony, LG - i w wielu próbach w porównaniach wypadał słabiej jak konkurencja.
Czeka ich jeszcze wiele pracy na tym modelem.
W opisach na świecie po pierwszych zachwytach też po konfrontacji już nie bryluje.

Tak, z czterostronnym ambilightem masz Philipsa 65Oled 807 za 9599 zł z pakietem.
Masz też możliwość dobrać w pakiecie Soundbar G1 za 1799 zł za DA i wówczas masz full realizację.
 

GummySzatek

New member
Czekałem Kiki na twoją odpowiedź 😄
Cena za tv fajna. Szczerze mówiąc jestem totalnym przeciwnikiem soudbarow. Słyszałem kilka modeli samsunga u znajomych i jbl przenośny za 500 zł gra lepiej. Czy ten który poleciłeś daje radę?
Sakramentalne pytanie co zawiera „pakiet”? Ewentualnie gdzie można takie informacje zdobyć?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
10000PLN to już fajna kwota. Ale zaraz mogą zacząć się ciekawe obniżki - black friday, mistrzostwa. Może uda Ci się ustrzelić 77 cali niewiele dokładając?
Piszesz, że masz 4m do ekranu. Już sporawo dla 65". Ja mam ok 3,4m i przy filmach z czarnymi pasami już się robiło mało jak miałem 665" właśnie. 77" był poza zasięgiem, bardziej w sferze marzeń. Ale trafiłem bardzo dobrą okazję i wylądował 77" Sony. Przeskok z 65 na 77" daje dużo frajdy w oglądaniu :) Zwłaszcza jak to jest zakup na lata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 77 Oled za 10.000 - nie słyszałem niestety o takim.
Nie znam żadnego oleda 77 Za 10 tyś.

Wystarczy na Mini ledy
  • Philips 75PML9636
  • TCL75C935
Najlepsze w klasie cena do jakości.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie pisałem o 10000pln, ale o rozważeniu dołożenia trochę, powiedzmy 2-3tys. Przy tym budżecie naprawdę warto się zastanowić. No i zbliża się okres, gdzie można coś fajnego ustrzelić.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A za 12-13tys. jest już szansa na trafienie 77” oleda.
Mi się udało upolować A80K 77” w sierpniu, więc nie w sezonie wyprzedażowym za mniej niż 13tys. W zeszłym roku trafiały się 77 LG C1 za ok 11700. Teraz jeszcze bez problemu za 13500 można kupić.
 

GummySzatek

New member
Niestety 10k jest dla mnie deadlinem, 2-3 stówki ok ale nie 2-3 tysiące 😬
Wiadomo ze jakby 77 było w zasięgu to bym brał. Wszystko inne niż oled odrzucam bo traktuje to jako półprodukt i stratę kasy. Pytanie czy wybór 77 cali ale serii np B od lg nie będzie lepszym wyborem? Przy serii C chyba nie ma co się zastanawiac jeżeli trafiłaby się w budżecie (nawet model c11)- dobrze kombinuję?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli masz najlepsze mini ledy 75PML9636 i 75C935 w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum za 10.499 zł
Oferta tylko do końca miesiąca. I dodatkowo masz pełny pakiet gratisów do każdego o wartości teraz 700 zł.

I należy się śpieszyć bo ceny już poszły do góry i to o 20%

Oled nawet B23 będzie lepszy, ale napisałeś, że nie masz kasy na dopłatę.
Więc faktycznie mocno kombinujesz.

Oled LG najtańszy za 11.999 zł
Oled LG 77C21 z Polskiej dystrybucji z gwarancją dodatkową za 13.499 zł
Plus dodatkowo pakiet gratisów do każdego.
 
Do góry