OLED do ciemnego pokoju

Latwy

New member
Dzień dobry,

Szukam drugiego telewizora, do swojego pokoju uciech. W salonie od kilku lat korzystam z 65-calowego LG C9 i jestem bardzo zadowolony. A że teraz chcę wyposażyć ciemniejszy pokój, myślałem tym bardziej o OLEDzie
Wymagania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~23 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, kąty bez znaczenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć. Prawdopodobnie dość wysoko, ze względu na obecne w domu latorośle
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od północy, TV będzie wisieć na zachodniej ścianie. W oknie roleta
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam (w pokoju, gdzie planuję wstawić TV którego dotyczy temat)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry ekran, dodatkowe funkcje nie są istotne
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD- praktycznie tylko streamy/PC/konsola
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Nvidia Shield Pro, PS5, komputer stacjonarny, soundbar lub kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5h, czasami dłużej w weekend
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Kodi, platformy streamingowe (Netflix, Prime, Disney+)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie (do streamingu, w tym youtube używam Shielda)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 25%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? minimum 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? --
19. Preferencje co do marki ? Brak. Mam dobre doświadczenia z LG, ale jestem otwarty na inne marki
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 15000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Czytając recenzje nowych sprzętów najbardziej zwrócił moją uwagę LG G3, również ze względu na możliwość powieszenia na płasko (w domu biega dwulatek, zaraz pojawi się kolejne szczenię, więc przez najbliższe lata pokój będzie narażony na obecność huliganów. Stąd myślałem o powieszeniu na ścianie względnie wysoko, poza zasięgiem małych łapek. Nie wiem jednak jak wysoko można to zrobić, żeby utrzymać komfort oglądania i czy tutaj ma znaczenie rodzaj matrycy, kąty etc.

Z góry dzięki za pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Warunki pokazują na 77" szczególnie również w klasie cenowej.
I masz świetne modele
  • Philips 77Oled 818 za 13.999 zł z pełnym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
  • LG 77C31 za 12.499 zł z pakietem
  • Sony 77A84K za 13.199 zł z pakietem

Chyba że mieści Ci się 83" oled to masz za 17.999 zł z pełnym pakietem C31 LG.

No i jeszcze extraklasa 85" - mini led 85X955 za 14.500 zł - też z pakietem
 

Latwy

New member
Warunki pokazują na 77" szczególnie również w klasie cenowej.
I masz świetne modele
  • Philips 77Oled 818 za 13.999 zł z pełnym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
  • LG 77C31 za 12.499 zł z pakietem
  • Sony 77A84K za 13.199 zł z pakietem

Chyba że mieści Ci się 83" oled to masz za 17.999 zł z pełnym pakietem C31 LG.

No i jeszcze extraklasa 85" - mini led 85X955 za 14.500 zł - też z pakietem
Wielkie dzięki za odpowiedź! Dałeś dużo do myślenia i właściwie przekonałeś co do rozmiaru (wcześniej tkwiłem w przekonaniu, że szukam 65 cali, z przyzwyczajenia z salonu, gdzie odległość jest trochę mniejsza)

Sorry za głupie pytanie, ale możesz przybliżyć (tu lub w wiadomości) co oznacza pakiet?
I z jaką ceną musiałbym się liczyć przy klasie wyższej w tym rozmiarze (np g3 i podobne?)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 77 G33 za 18999 zł z LG Polska.
I masz wówczas gwarancję z LG na 5 lat.
Cena jest na BF.

Pakiet

Kalibracja profesjonalna gratis
Wtyczki
Sprawdzenie
Aktualizacja
Montaż
Dostawa naszym transportem.

Kiedy planujesz zakup
Jaka to miejscowość ?

Pozdrawiam
Krzysztof
600059615
 

Latwy

New member
LG 77 G33 za 18999 zł z LG Polska.
I masz wówczas gwarancję z LG na 5 lat.
Cena jest na BF.

Pakiet

Kalibracja profesjonalna gratis
Wtyczki
Sprawdzenie
Aktualizacja
Montaż
Dostawa naszym transportem.

Kiedy planujesz zakup
Jaka to miejscowość ?

Pozdrawiam
Krzysztof
600059615
Super, planuję kupić jak najszybciej, ale czekam wciąż na malowanie (żeby już raz wszystko wstawić i nie ruszać). Prawdopodobnie w ciągu 2 tygodni.
Miasto to Kielce, dom parterowy, więc wnoszenie raczej bez komplikacji.
Czy ten tv ma w zestawie osprzęt do montażu na ścianie?
 

M.S.W.

New member
Warunki pokazują na 77" szczególnie również w klasie cenowej.
I masz świetne modele
  • Philips 77Oled 818 za 13.999 zł z pełnym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
  • LG 77C31 za 12.499 zł z pakietem
  • Sony 77A84K za 13.199 zł z pakietem

Chyba że mieści Ci się 83" oled to masz za 17.999 zł z pełnym pakietem C31 LG.

No i jeszcze extraklasa 85" - mini led 85X955 za 14.500 zł - też z pakietem
Czy cena na 85X955 jest aktualna? Jeśli tak to proszę o pilny kontakt.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry