OLED czy QLED, maks. 65 cali do 14000 zł

nefbie

New member
Cześć.
Duże, jasne pomieszczenie, wyświetlane treści w większości statyczne (nieraz promocyjne filmy w dużej rozdzielczości), praktycznie 100% podłączony do PC. Najchętniej 4k. OLED czy QLED, prośba o polecenie modelu w jednym i drugim przypadku. Dzięki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepsze na rynku masz :
  • Philips 65Oled 908 - za 16.800 zł
  • Philips 65Oled 907 za 10.800
  • Sony 65A95L za 16.800
  • Samsung 65S95c za 12.800 zł
Najlepiej Oled TV.
Dla członków forum masz z pełnym pakietem i z montażem.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Mam duże jasne pomieszczenie .
Wiemy , wiemy.To Twoje jasne pomieszczenie jest już niemal legendarne.
OLED gra świetnie.
To też wiemy.
Nikt nie kwestionuje jakości Oleda.
Ale postaw w swoim pokoju obok tego Oleda jakiegoś konkretnego minileda(czytaj-nie TCL lub Philips ) to wtedy zrozumiesz o co chodzi.
Miałem możliwość postawienia obok swojej "jarzeniówki" Oleda LG.Oba telewizory kalibrowane.Bardzo jasny pokój.Jedno duże okno wprost do tv ,z drugiego też dużego ,promienie słoneczne świecą równolegle do telewizora.
No cóż,w takich warunkach,przy jasnym świetle zalety oleda po prostu bledą.Świetna czerń zaczyna działać wręcz jak lustro a sytuację pogarsza jeszcze brak powłoki antyrefleksyjnej.I zamiast oglądać wyświetlane treści mamy przed sobą lustro.Nawet świetny kontrast oleda nie jest w stanie w pełni zrekompensować tego negatywnego zjawiska. Całości dopełnia znacznie niższa jasnośc oleda.
Jakość oleda jest niekwestionowana ,ale komfort oglądania w takich warunkach jest znacznie niższy niż w przypadku dobrego minileda.
Owszem, w nocy oled pokazuje swoje zalety ,ale ja oglądam tv również w dzień.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
W budżecie każdy 65-calowiec się zmieści. Do statycznych treści zdecydowanie NIE POLECAM oledow, niezależnie od marki. Tym bardziej do wykorzystania w firmie. Każdy producent wyłącza odpowiedzialność przy takim użytkowaniu. Dużo nie trzeba szukać.

Sony FWD-65X95L​

To profesjonalny tv, nie należy go mylic z konsumenckim odpowiednikiem o podobnym oznaczeniu (inny początek)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 65C935 - to najwyższy mini led.
Bardzo dobry w klasie cenowej.
Oled spokojnie da sobie radę, możesz na spokojnie sprawdzić w swoim domu.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Do góry