OLED czy Monitor 55" x3 do symulatora wyścigów

moto2004

Member
Witajcie,

Jak wyżej.

Warunki:

- Najniższy lag
- Gsync albo Freesync
- DisplayPort

Znalazłem na chwilę obecną LG BX55 - ma lag około 6ms w 1440p i 120Hz ( taka rozdzielczość mnie interesuje ). Jednakże nie posiada displayport który jest mi ( CHYBA ) potrzebny aby połączyć 3 OLEDY z kartą graficzną GeForce RTX2080Ti- która to posiada 3x DP oraz 1x HDMI, kolejno w sieci da się znaleźć, że Nvidia obsługuje G-sync jedynie poprzez DP.

Moje pytanie- czy zastosowanie przejściówki HDMI to DP jest realne czy to bezsens jeżeli chodzi o utratę jakości, opóźnienie etc ?

Mam też na oku Philips'a 558M1RY/00- jest to monitor z lagiem 4ms, DP, G-Sync etc. Jednakże jest 1000 zł droższy i to wciąż matryca VA- kosztuje około 5500 przy czym OLED 4600 zł.

Jak rozwiązać tą kwestię aby miało to sens ?

Pozdrawiam.
 

moto2004

Member
Ok już ogarnąłem- da się kupić adapter CLUB3D który pozwala na 4k@120Hz natomiast nie wspiera VRR czyli Gsync oraz FeeSync nie zagra w takim zestawieniu i póki nie ma kart z HDMI 2.1 x3 ( nawet nowa 3090 nie posiada ) nie ogarniemy dobrego połączenia w celu użycia 3x OLED z VRR do symulatora, być może LG albo inna firma z OLED'ami wypuści pierwsza TV z DP. Pozostaje zatem monitor Philips'a aby ogarnąć to w miarę dobrze.
 

moto2004

Member
A może to - ASUS ROG SWIFT PG65UQ 4K HDR?? Ma DP. Tylko ta cena :(

Tutaj znów jest inna kwestia- zakup 3x 65" bez sensu na rozdzielczość 1440p- rzecz jasna obsługuje więcej i ma DP jednakże nie wiem czy jest jakaś konfiguracja, która ogarnie odpowiednią ilość FPS pod 3x 4k@120Hz. Pomijam już kwestię nierealnej ceny kompletnie poza zasięgiem.

Tym bardziej brałbym LG Oled BX

Rozumiem- jednakże jak to sensownie połączyć z PC.
TV nie będą miały kompletnie innego zastosowania jak połączenie z PC pod simracing.
 

moto2004

Member
Karta ma 1x HDMI oraz 3x DP.

Naczytałem się o przejściówkach i nie jest to dobre rozwiązanie.

Ciągle szukam co tu można wykombinować aby nie rezygnować z OLEDów na konto drogiego VA posiadającego DP.
 
Do góry