Oled b9. Pytanie o pilot magic

201azja

New member
Witam
Miałem podłączony do telewizora oled B9 odtwarzacz blu ray LG. Do wejścia HDMI4, do którego był podłączony, miałem dodaną ikonę pilota, co w praktyce oznaczało, że po wciśnięciu klawisza z trzema kropkami na pilocie, mogłem obsługiwać funkcje odtwarzacza blu ray łącznie z jego włączeniem/wyłączeniem. Na pewien czas podpiąłem w miejsce odtwarzacza konsolę PS4. Telewizor sam ją rozpoznał, zmienił nazwę HDMI4 z blu ray na ps4. Teraz wróciłem do odtwarzacza ale niestety, nie mogę nim sterować pilotem magic. Nie potrafię usunąć ikony pilota przy ikonie hdmi4. Odtwarzacz nie reaguje na komendy z pilota. W zakładce "złącze urządzenia", nadal widzę pod hdmi4 konsolę. Nie mogę w żaden sposób edytować tego wejścia. Kiedy z menu próbuję dodać odtwarzacz blu-ray dostępne pojawiają się tylko wejścia HDMI2 I 3 a HDMI4 telewizor pokazuje jako zajęte przez konsolę.
Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
 

raf2007

Member
Wejdź w "złącze urządzenia" wybierz ps4 i kliknij. Jak wejdziesz w to urządzenie po prawej stronie masz opcje między innymi "usuń urządzenie" i po sprawie. Wtedy wejście HDMI będzie widoczne.
 

201azja

New member
Dzięki za odpowiedź. Niestety, po wejściu w to menu nie mam opcji usunięcia irządzenia. Załączam zdjęcie.
 

Attachments

  • 20200607_220411.jpg
    20200607_220411.jpg
    588,1 KB · Wyś: 30

201azja

New member
Problem rozwiązany.
Może komuś się przyda, więc opiszę: należy najpierw fizycznie odpiąć wszelkie urządzenia z wejścia, na którym chcemy usunąć sparowanego pilota. Dopiero wtedy wejść w "złącze urządzenia" i dodać nowe urządzenie.

Dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie #raf2007.
 
Do góry