Oled a kablówka

Ralf58

New member
Witam,

Przymierzam się do wymiany swojej plazmy. Chciałem 65". Załóżmy, że rozważamy tylko kablówkę - pytanie do osób w ten sposób używających swoje oledy - czy jakość również powala czy jednak przy tak słabym sygnale nie ma wielkiej różnicy z dobrym LCD? Powiedzmy porównujemy Oled do Sony xh9505.
 

SDman

Banned
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Za dużo testujesz i plansz oglądasz:) ja oglądam TV i po przesiadce z Plazmy jestem bardzo z Oleda zadowolony.

O filmach w 4K z HDR to już nie wspominam...aha i uprzedzam jakby ktoś napisał, że nie ma tych filmów wiele, jest tego sporo w serwisach VOD i na płytach. To naprawdę inny wymiar. Nawet remastery starych filmów wyglądają świetnie.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Zapewniam Ciebie, że plansze to mam do wstępnej kalibracji, potem porównuję materiały z mojej TV kablowej czyli to co będę oglądał u siebie w domu na ewentualnym następcy.
Technisat HD K2 daje taką możliwość.

PS.przypomnij z jakiego modelu Plazmy się przesiadłeś ?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panasonic 50G30, wcześniej miałem PV80.
Ja Ciebie w pełni rozumiem. Ale testy w sklepie testami. Prawdziwe oglądanie zaczyna się w domu. A że ciężko jest wybrać ten najlepszy (dla siebie) TV...No ciężko, niestety każda technologia ma wady....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak każdy człowiek ma wady, ale trzeba umieć szukać swoich radości.
W telewizorach jest tak samo.
Mam Oleda i jestem zadowolony.
 

SDman

Banned
Zgadza się @kiki jak mnie pamięć nie myli masz Philipsa 803/12. To w skalowaniu zupełnie inna bajka niż B9.
LG byłby prawdopodobnie u mnie w domu i nawet może bym tego nie drążył.
Stało się jednak tak, że miałem możliwość porównania z Q70R, a potem potwierdzenia tego raz jeszcze z 754/12 + potwierdzenie od kolegi, który pracuje w Mexpercie.
Wiedząc to nie miałbym radości rekompensującej stres związany z możliwością wypalenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie są już nowe modele zarówno Oled 804 jak i Oled 805.
A nowy LG BX też daje sobie radę. A ceny nowe są rewelacyjne !
 
Do góry