OLED 818 - problem z dźwiękiem

hanys006

New member
Witam,

tydzień temu kupiłem telewizor 65OLED818/12. Udało się go dorwać w dobrej cenie jak na teraz, bo z MM za 7600 zł.
Pomijając fakt pofałdowanej matrycy tv, telewizor jest ok i generalnie za jego konkurentów z Samsunga czy Sony obecnie musiałbym dać z 2-3k więcej. Wczoraj jednak uruchamiając telewizor po raz kolejny zaczął on “pierdziec” głośnikiem niskotonowym tak ze np wybranie liter z klawiatury to były głośne “strzały” mimo praktycznie wycieszenia głosu, filmu nie dało się oglądać.
W ustawieniach nie znalazłem niczego ciekawego. Wyłączyłem z prądu i włączyłem na nowo i wróciło do normy. Co ciekawe znalazlem problem na reddicie, więc nie jestem jakimś wyjątkiem:

https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/1b87goy
No i tak szczerze mówiąc zastanawiam się nad zwrotem, bo jeszcze nie minęło 14 dni. Ofc wygląda to na problem z softem, a nie hardwarem, ale jak widać trwa to już długo i dalej Philips tego nie poprawił. Dla mnie to w sprzęcie tej klasy niedopuszczalne. Czy ktoś spotkał się z tym problemem i zna przyczynę i rozwiązanie? A może najlepiej byłoby zwrócić tv i jednak odpuścić sobie Philipsy, bo ta seria nie wygląda na zbyt udaną.
 
Do góry