OLED 707/12

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam pomoże ktoś w kalibracji obrazu? jakieś gotowe sprawdzone ustawienia?
Każdy egzemplarz jest inny. Nie ma uniwersalnych "gotowych" czy "sprawdzonych" ustawień. Jest mało prawdopodobne, żeby ustawienia zdjęte z jednego egzemplarza pasowały do innego. Byłby to czysty przypadek, potwierdzający jedynie regułę. Już same różnice między matrycami w danej serii produkcyjnej są zauważalne. Elektronika też nie jest w 100% powtarzalna.

Po to właśnie robimy kalibrację, żeby zmienić te uśrednione ustawienia producenta na te dopasowane do zadanego konkretnego egzemplarza TV. Oczywiście taka kalibracja wymaga użycia kalibratora, komputera ze stosownym oprogramowaniem i oczywiście przeprowadzenia dość żmudnego procesu kalibracji. Bez tego nie ma ona żadnego sensu i właściwie nie jest żadną kalibracją.
Oczywiście w necie znajdziesz gotowe ustawienia obrazu, tylko, że są one często skrajnie różne, tak jak różne są egzemplarze telewizorów nawet tego samego modelu. Np. na jednym egzemplarzu po kalibracji recenzentowi "A" wyszło, że musisz odjąć 3 pkt. czerwieni a na innym egzemplarzu recenzentowi "B" wyszło, że musisz dodać 2 pkt. Oczywiście każdy uzyskał prawidłowy obraz, tylko co wpiszesz w swoim TV, mając takie sprzeczne (cudze) wyniki?
Kiedyś z ciekawości wpisałem takie "gotowe" ustawienia do swojego TV i obraz zrobił się dużo gorszy - daleki od naturalnego.

W necie znajdziesz firmy świadczące usługę kalibracji. Dojeżdżają do klienta na terenie całego kraju.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Albo profesjonalna albo żadna. W innym wypadku można sobie tylko zaszkodzić.
Zawsze można też poczytać, wypożyczyć kalibrator (są np. aukcje allegro z wypożyczeniem kalibratora na zadany okres) i zrobić samemu.
 

Gebss

New member
Cześć Panowie,

Jestem tu nowy, temat zapewne się powieli, ale zakupiłem Phillipsa OLED55 707/12. Jak większość użytkowników tu posiadających ten model, największym minusem jest brak wybierania głosowego w pilocie.... w supporcie dostałem informację, że można to zrobić jedynie instalując w telefonie apkę Google Home i sparować ją z telewizorem. Nie jest to zbyt wygodne.

Moje pytanie brzmi - czy inne piloty posiadające mikrofon będą kompatybilne z moim modelem? Lub co zrobić, żeby móc korzystać z funkcji głosowej? :) z góry dzięki za odpowiedź.
 
Do góry