okulary 3D od modelu ST60 na plaźmie ST50

tadziktoja

New member
Witam.

Pożyczyłem od kolegi okulary od plazmy 50ST60 - model okularów TY-ER3D5MA i chciałem przetestować na swojej plaźmie 50ST50 (zeszłoroczny model).

Czy jest możliwe, że okulary nie współpracują?
Włączam materiał 3D z dysku, telewizor sam przełącza się na 3D, włączam przycisk na okularach, miga kontrolka czerwona i po kilku sekundach przestaje. Nie wyświetla się żaden komunikat na ekranie o wykryciu okularów, tak jak u kumpla na ST60. Nic się nie dzieje. Po prostu nie działają. Dziwne.. Okulary ponoć w standardzie FULL HD 3D RF. Nie mam pojęcia. Czy możliwe, że u mnie moduł Bluetooth się spieprzył, czy źle coś robię?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam.

Pożyczyłem od kolegi okulary od plazmy 50ST60 - model okularów TY-ER3D5MA i chciałem przetestować na swojej plaźmie 50ST50 (zeszłoroczny model).

Czy jest możliwe, że okulary nie współpracują?
Włączam materiał 3D z dysku, telewizor sam przełącza się na 3D, włączam przycisk na okularach, miga kontrolka czerwona i po kilku sekundach przestaje. Nie wyświetla się żaden komunikat na ekranie o wykryciu okularów, tak jak u kumpla na ST60. Nic się nie dzieje. Po prostu nie działają. Dziwne.. Okulary ponoć w standardzie FULL HD 3D RF. Nie mam pojęcia. Czy możliwe, że u mnie moduł Bluetooth się spieprzył, czy źle coś robię?
sparowane były z tv,z st60 muszą działać,z st50 nie wiem.Jak się wyłączają czyli nie wykrywają 3d,po prostu do st50 mogą nie pasować,a z st60 je sparuj.
 

tadziktoja

New member
Na ST60 działają, a na st50 nie właśnie. Dziwne. Kiki masz możliwość przetestowania? Po cholere zatem ten standard FULL HD RF 3D?
 

tadziktoja

New member
nie mam w ogóle okularów i chciałem sprawdzić czy ten model będzie pasował do mojej plazmy, żeby kupić takie same. No i kiszka.
 

tadziktoja

New member
Pic na wodę z tym standardem.

Oficjalna odpowiedź od Panasonic.

"Uprzejmie informujemy, że z Pańskim modelem telewizora TX-P50ST50E będą współpracować jedynie okulary 3D o modelu TY-ER3D4."
 

wh69

New member
Witam

Może nie w temacie , ale potwierdzam okulary Samsung SSG-5100GB
działają z plazmą Panasonic 50ST60

Chyba nawet są troche jaśniejsze od oryginałów na baterie , jakie były dołączone z tv - wg mnie obraz jest przez to lepszy (jaśniejszy)
Po włączeniu i zbliżeniu na ok 50 cm do tv automatycznie się z nim powiązały
wszystko trwało ...15-20 s
Gdy jest nadawany sygnał 3D automatycznie się aktywują
Plusy- są lżejsze , i nie trzeba ich za każdym razem gdy emitowany jest po przerwie 3D włączać
nieduży minus - świało w moim przypadku z oświetlenia z boku od oglądanego obrazu jest bardziej widoczne
 

emisiu

Member
Może nie w temacie , ale potwierdzam okulary Samsung SSG-5100GB
działają z plazmą Panasonic 50ST60

Chyba nawet są troche jaśniejsze od oryginałów na baterie , jakie były dołączone z tv - wg mnie obraz jest przez to lepszy (jaśniejszy)
Po włączeniu i zbliżeniu na ok 50 cm do tv automatycznie się z nim powiązały
wszystko trwało ...15-20 s
Gdy jest nadawany sygnał 3D automatycznie się aktywują
Plusy- są lżejsze , i nie trzeba ich za każdym razem gdy emitowany jest po przerwie 3D włączać
nieduży minus - świało w moim przypadku z oświetlenia z boku od oglądanego obrazu jest bardziej widoczne

Czy może ktoś jeszcze potwierdzić działanie tych okularów (Samsung SSG-5100GB) 50ST60 lub 55St60?
Czy kompatybilne są jednocześnie z oryginalnymi okularami Panasonica? Tzn. chodzi mi o to czy np. nie mają odwrotnego ustawienia Lewe/Prawe oko w stosunku do Panasonic-owych.
 

sturek

New member
U mnie Samsung SSG-5100GB działa bez problemu z plazmą Panasonic 55ST60.
Brak jest tylko na ekranie obrazka (ikony) potwierdzającego połączenie z tv.
 

Norbiolo

New member
Od siebie mogę dodać że działają Samsung SSG-5100GB jak i Samsung SSG-4100GB wszystko tak jak opisali koledzy we wcześniejszych postach.

Do kolegi tadziktoja odpuść sobie oryginały panasa i kup samsunga SSG-4100GB
możne je dostać za około 50pln.
 
Do góry