Ogólnie o problemach z filmami na BR

BoloJang

New member
Witam

Tak się zastanawiam, czy implementacja standardu blu-ray w odtwarzaczach jest aż tak trudna, czy poprostu standard BR to jakaś wolna amerykanka i każdy z producentów robi to według własnego widzi mi się.
No bo jak to może być, że kupując nowy film okazuje się, że nie mogę go odtworzyć, teraz konkretnie mam na myśli film Terminator Salvation i odtwarzacz Samsung BD-P3600 (z najnowszym softem), który w tym odtwarzaczu poprostu nie działa. Oczywiście teraz muszę czekać, aż łaskawie samsung raczy wydać poprawkę do odtwarzacza, w nieokreślonym jeszcze terminie.
No i bądź tu teraz mądry i kupuj filmy nie wiedząc, czy wogóle będzie możliwe ich odtworzenie. Z DVD takiego problemu chyba nie było i nawet najtańszy sprzęt odtwarzał go bez problemów. Jak narazie to więcej mam problemów z tym blu-rayem, niż możliwości z jego korzystania, nawet ta nowa jakość HD nie robi takiego wrażenia gdy nie można z niej bezproblemowo korzystać.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
BoloJang napisał:
Tak się zastanawiam, czy implementacja standardu blu-ray w odtwarzaczach jest aż tak trudna,

widocznie dla niektorych producentow sprzetu - tak!
posiadam od roku player od sony i nie mialem jeszcze przypadku ,zeby nie chcial odtworzyc jakiejs plyty BD a "przemielilem" ich juz dobrze ponad setke .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jestem pionierem w dziedzinie Bluray, więc nie napiszę, że przemieliłem z setke takich filmów. Na razie było ich raptem siedem. Ale na niektórych dyskach pojawia się ostrzeżenie o możliwej niekompatybilności z odtwarzaczem. Rzecz w tym, że standard DVD był juz na tyle zakorzeniony, że wszystkie w miarę nowe odtwarzacze radziły sobie z nim bez problemu. Niestety, standard Bluray jest wynalazkiem Sony, a oni przodują nie w zgodności ale w kombinowaniu przy zabezpieczeniach. Nawet BD-Live kryje pod maską mechanizmy na sprawdzanie legalności płyt. Na dodatek nie jest takemnicą, że standard Bluray dopiero się rozwija. W tej chwili mamy specyfikację 2.0. Niewykluczone, że pojawia sie kolejne. Nie ma pewności, że w takim przypadku nawet Sony Mata da radę. :)

Jeśli zakupiłeś te płytę, pozostaje poczekać na kolejną aktualizację oprogramowania do odtwarzacza lub zmienić odtwarzacz.

ArtS :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Na dodatek nie jest takemnicą, że standard Bluray dopiero się rozwija. W tej chwili mamy specyfikację 2.0.

w ciagu tych kilku lat obecnosci na rynku "kaszelek dzieciecy" raczej mu juz przeszedl...;) ta "specyfikacja 2.0" tez ma raczej niewiele wspolnego z odtwarzaniem filmow jako takim .
 

Marnin1

New member
na Lg BD 370 te same kopoty z tym terminatorem ale na szczescie producent udostepnił nowy soft przed premiera i wszystko smiga az miło
a samsung jak zwykle zaspał
 

redmean

New member
Blu-Ray

Witam,
Mam amplituner DENON 1509, kolumny Eltax universe, TV Panasonic TX-P50S10E full HD. Niestety mam odtwarzacz DVD Denon 1740, który nie odtwarza Blu-Ray. Jako, że chcę mieć możliwość odtwarzania Blu-Ray pomyślałem o podpięciu laptopa do TV. Warunek konieczny rozdzielczość 1080p. Jakiego Laptopa wybrać w cenie do 2500zł??? Jak najlepiej podpiąć go do amplitunera?
Dzięki serdeczne za ospowiedź.
 

redmean

New member
A co z Audio??? Oczywiście, że laptop będzie miał HDMI, ale czy laptopy mają SPDIF??? Przez HDMI nie pójdzie mi audio 5.1. Jak podłączyć dźwięk z laptopa. Czy musi mieć on jakąś specjalną kartę dźwiękową?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Laptopy obecnie mają najczęściej wyjście optyczne SPDIF umieszczone w gnieździe słuchawkowym mini jack, do tego potrzebny jest kabelek optyczny mini-jack - Toslink.
 

redmean

New member
wiatrak napisał:
Laptopy obecnie mają najczęściej wyjście optyczne SPDIF umieszczone w gnieździe słuchawkowym mini jack, do tego potrzebny jest kabelek optyczny mini-jack - Toslink.

Dzięki. Czyli normalnie z laptopa podłączonego HDMI i kablem optycznym do amplitunera pójdzie mi wszystko?
 

janusz

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Laptopy obecnie mają najczęściej wyjście optyczne SPDIF umieszczone w gnieździe słuchawkowym mini jack, do tego potrzebny jest kabelek optyczny mini-jack - Toslink.
Na pewno optyczne, nie elektryczne. Nigdy nie stosowałe, ale wydaje się niezbyt prawdopodobne. Proszę o odpowiedź, może mi się przydać.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W elektrycznym gnieździe słuchawkowym mini jack umieszczony jest nadajnik optyczny TOSLINK. Przypuszczam iż podejrzewam, że wszystkie współczesne laptopy mają takie coś. A przynajmniej 90%.

Nie będę zapodawał konkretnych przykładów, coby nie reklamować, ale w Google lub Alledrogo jest tego od groma... "Mini Jack - Toslink" ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mogę sie mylić, ale wydaje mi się, że jeśli notebook posiada wyjście HDMI, to pójdzie nim również dźwięk cyfriwy. Tak się połaczenie optyczne będzie zbędne. Ponieważ Denon 1509 posiada wejścia HDMI, nie powinno być problemu.

ArtS :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ja eowniez moge sie mylic :D jednak z tego co mi sie wydaje to z tym wyjsciem audio prze HDMI z laptopa to nie jest tak " hop-siup", co jednak i tak jest wlasciwie bez znaczenia ,poniewaz gniazda HDMI w tym denonie to tylko "przelotka";)
 

orange

New member
Koledzy pomocy!
Kupilem Transporter 3. Na PS3 działa idealnie, na Sharpie BD 21 odczytuje płyte, pokazuje że odczyt zakończony i pokauje sie czarny obraz. Co jest tego powodem??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mala sugestia w temacie problemow z "otwarciem" plyt,nie mowie ,ze jest to przyczyna wszelkich problemow, ale moze pomoze...
otoz - odpalajac ostatnio plyte BD odtwarzacz pokazal mi informacje,ze aby nie bylo problemow z odtwarzaniem filmu,a takze materialow dodatkowych BD-live itd. nalezy oczywiscie sprawdzic oprogramowanie i ewentualnie je zaktualizowac a do tego potrzebna jest okreslona wolna ilosc pamieci , poniewaz mialem karte "zapakowana" player nie puscil mnie dalej- musialem "wyczyscic" karte , wtedy wszystko poszlo
 

krisder

New member
Bez reklam
orange napisał:
Koledzy pomocy!
Kupilem Transporter 3. Na PS3 działa idealnie, na Sharpie BD 21 odczytuje płyte, pokazuje że odczyt zakończony i pokauje sie czarny obraz. Co jest tego powodem??

Miałem identyczny problem z Sharpem BD 21, który zachowywał się tak samo z płytą Epoka Lodowcowa3. Podejrzewałem że płyta zakupiona na allegro to jakaś podróba ale zamiast od razu atakować sprzedawcę zadzwoniłem do niego i otrzymałem podpowiedż, która rozwiązała mój problem.
Wejdż na stronę Sharp Polska i pobierz aktualizację oprogramowania z sierpnia tego roku. Są dwie wersje: na płytę i na pamięć przenośną, nie kombinuj z płytą bo szkoda płyty i czasu. Z tyłu masz wejście usb i przez nie zainstalujesz aktualizację. W moim przypadku pomogło, płyta śmiga bez problemu.
 
Do góry