Odwieczne pytanie. Co wybrać? LG czy Sony?

keizam

New member
Jeszcze raz sie przywitam.

Poszukuję wraz z rodziną telewizora rozmiar - najchętniej 47 cali. Cena najlepiej gdyby oscylowała w okolicach 3500 złotych.

Pod rozwagę biorę LG47la691 - w cenie 3199 lub Sony Bravia W805 w cenie około 3699

Odpowiadam też na pytania:


Dlatego każdy kto chce otrzymać jak najbliższą potrzeb ofertę, powinien przygotować odpowiedzi na następujące pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - około 20 metrów kwadratowych
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 2,3m do 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, 2 rzadko więcej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost lub minimalnie przesunięty fotel w prawo od środka ekranu.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na ścianie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Siedząc twarzą do telewizora słońce świeci z prawej strony, okna są od południowego wschodu, dwa duże i drzwi balkonowe
7.Jaki masz obecnie telewizor ? około 8 letnią plazmę LG bez wbudowanych głośników
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odtwarzanie z dysków wraz z napisami, podstawowe aplikacje smart, naturalny obraz, dobre kontrasty
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowa telewizja kablowa (UPC)
10.Jakie urządzenia ? Póki co tylko stary odtwarzacz dvd wrac z zestawem głośników
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6h lub więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (piłka nożna), wiadomości, filmy, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Od czasu do czasu
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie, jeśli tak to od święta
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ? 47 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po południu i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Preferuję pasywne - od aktywnego boli mnie głowa...

Może nie uwierzycie ale uważam (po porównywaniu Samsunga 40 cale, chyba 6500 za 2999 z Sony 42 w805 za 2999) ,że Samsung ma gorszą jakość obrazu... Porównanie robiłem na własnych plikach, tam gdzie na czerwonej róży w samsungu nie było widać kropli wody, tam w Sony te krople były widoczne i wiele innych przykładów)

Czy mogę liczyć na pomoc ? :]
 
Ostatnia edycja:
Do góry