Odtwarzacz, który radzi sobię z najnowszymi .mkv

remindr

New member
Dzień dobry,
szukam takowego do kompletu z Pioneer VSX-S510. Zależy mi, aby nie miał problemu z najnowszymi .mkv oraz czytał z hdd format DTS HD-MA.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc,
Paweł
 

matrixabc

Member
Chyba jednak czyta mkv.
A czy odczytuje z dysku który jest podzielony na partycje (np z 3 partycji). Czy musi być jedna partycja (jako całość dysku). Czy NTFS czy FAT32?
 

Attachments

  • bez tytułu.jpg
    bez tytułu.jpg
    27,7 KB · Wyś: 69
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości to potwierdzam iż Pionner BDP-170 czyta następujące formaty:
1) dyski podzielone na partycje w formacie NTFS ( przetestowany dysk 2TB)
2) odtwarza pliki z formatu MKV ( przetestowane od 7GB po 28GB)
3) odtwarza najnowsze ścieżki dźwiękowe z filmów w postaci plików MKV (sprawdzone dla DTS, DD, DTS HD-MA 7.1, DD TRUE-HD 7.1, DTS HD-HIGH RESOULUTION 7.1)
4) odczytuje film zakodowany w dźwięk ATMOS (prawdopodobnie dźwięk wypuszcza w postaci TRUE-HD)
5) odtwarza filmy z pliku .MTS w formacie AVCHD 1080p50 (50 klatek na sekundę, dźwięk 5.1 448 kb/s)

Nie czytał jedynie UHD, ale wiadomo czemu - nie jest to bluray 4K. :)

Tak więc w swoim przedziale cenowym myślę że zasługuje na 5+
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Jak jest u Ciebie ze strukturą AVCHD, bo u mnie duże problemy. Tworzę folder avchd, wrzucam do niego film (bdmv i pozostale pliki), ale 170 nie widzi tego ?
 

matrixabc

Member
Do folderu wrzucam jedynie same pliki MTS. Nie tworze żadnej struktury. Po prostu czyste nagranie z kamery. Tak skopiowane nagranie bez problemu odtworzyłem na BDP-170, nawet datę odczytał z pliku.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Do folderu wrzucam jedynie same pliki MTS. Nie tworze żadnej struktury. Po prostu czyste nagranie z kamery. Tak skopiowane nagranie bez problemu odtworzyłem na BDP-170, nawet datę odczytał z pliku.


Witam.
rozumiem, ze tworzysz na dysku zew,. folder AVCHD I tutaj bezposrednio wklejasz same pliki mts?
 

bluray

Banned
Kontener mkv ma opcję tworzenia rozdziałów.
Np. koncert podzielony na kolejne numery.
Nie spotkałem playera, który to pociągnie.
Na PC owszem to nie problem.

Inna sprawa, że TV na androidzie via KODI jadą mkv z pena i player jest zbędny.
 

matrixabc

Member
Witam.
rozumiem, ze tworzysz na dysku zew,. folder AVCHD I tutaj bezposrednio wklejasz same pliki mts?

Tak stożyłem na dysku zewnętrznym folder do którego wkleiłem same pliki mts. Folder nie musi być nazwany "AVCHD". Ja nazwałem folder "test" i i wszystko działo.

Przewagą Pioneer'a jest to że odczytuje dysk podzielony na partycje. W moim przypadku filmy mam na 2 partycji i podczas testu Panasonic'a BDT460 nie widział owej partycji z filmami a jedynie pierwszą partycję.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kontener mkv ma opcję tworzenia rozdziałów.
Np. koncert podzielony na kolejne numery.
Nie spotkałem playera, który to pociągnie.
Witam.
Są takie. Choćby mój CA 751BD. I nie ma znaczenia czy to film, czy koncert. Myślę, że i inne CA również sobie z tym radzą.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry