Odtwarzacz DVD?

hryniek

New member
nie wiem czy warto, ale chce kupić odtwarzacz dvd pod Samsunga LE37S81B. coś z hdmi pewnie i obowiązkowo divix w rozsądnej cenie. czy ktoś cos doradzi z doświadczenia użytkowania tego typu sprzętu ;>
 

Cube2602

New member
Pioneer 400

Witam,
polecam odtwarzacz Pioneera 400. Możesz go kupić już za 310 zł na allegro.
Sam go posiadam od tygodnia i uważam że jak na taką cenę jest bardzo ok.
Czyta praktycznie wszystko i to z polskimi znakami.
Pozdrawiam,
Cube
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Do odtwarzania filmow HD w formacie blu-ray potrzeba odtwarzacz Blu-ray a w formacie HD DVD odtwarzacz HD DVD ;)
Inna mozliwosc to podlaczenie kompa do TV i ogladnie w HD
 

timbot

New member
Bez reklam
kolega pewnie jak wielu myli odtarzacz hd dvd z zwyklym odtwarzaczem dvd posiadajacym zlacze hdmi...
chyba najtanszy odtwarzacz hd dvd kosztuje 1500 zeta:
http://www.pixmania.com/pl/pl/440522/art//.html?srcid=998&Partenaire=skapiec&CodePromo=oui

najtansyz odtwaryacz blue ray hd to samsung tez za 1500 (mozna tez kupic play station 3, ktora odtwarza blu raye i kosztuje 2500)

najtanszy odtwarzacz obu systmow to tez samsung, ale nie wiem za ile, np lg bh100 kosztuje 3000

wiec niech kolega przemysli czy o to mu chodzilo
 

hryniek

New member
kolega sprawdził na allegro i aż sie włosy na głowie zjeżyły bo mimo, że mogłbym kupic to cacko to sie powstrzymam. dlatego zmiana tematu:

potrzebuje poprostu dvd z divix / xvid i teraz tak, podejrzewam, ze kabel EURO <-> EURO to już tak zwane 100 lat za murzynami więc coś z HDMI a HD i BluRay zapewne z pc'ta będzie szło tylko teraz prosze o podpowiedź jak najlepiej (żeby obraz wyglądał przyzwoicie) połaczyć pc z tv (LE37S81B)

może ma ktoś
Samsung'a DVD-HD870?
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
na skapcu ma tylka jedna opinie:
cytuje "radka", opinia z 04,08,2007:
" Krótko - chłam. Obraz gorszy na HDMI niz na component. Praktycznie nie czyta plyt CD, nawet male ryski czy palce na plytach DVD powoduja zacinanie sie plyt. O dziwo nie czyta tez nowszych DIVX'ow - uznaje je za nieznany format. Co wiecej - kilka razy zawiesil mi sie na amen - trzeba bylo wtyczke wyciagac. Pilot to kolejne delicja. Przyciski chodzą jak w dawnym joysticku polskiej produkcji MATT - dla tych co nie bylo jeszcze na swiecie kiedy te urzadzenia byly w sprzedazy tlumacze - trzeba nie lada krzepy w palcach aby zadzialal ktorykolwiek przycisk.
Kts moze zapytac - czgo oczekiwales po tak tanim odtwarzaczu - no coz kiedys samsung robil dobre DVD, gotow bym byl doplacic jesli bylby drozszy model, ale ten w obecnej ofercie naPolscka jest najdrozszy - wiec samsung obnizyl jakosc ponizej wszelkiej krytyki... "

a z naszego forum (opcja szukaj):
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13451&highlight=hd870

co do odtwarzania hd dvd i bd na kompie - tez bedziesz potrzebowal napedu optycznego hd dvd (800zlotych), lub bd (2000 zlotych)
osoby mowiace ze najlepiej obraz HD z kompa puszczas mowily nie o plytach hd dvd i bd ale o plikach (strumieniach) wideo zakodowancyh w wysokiej rozdzielczosci, mozna je znalezc na necie

a podlaczenie peceta karta graficzna z wyjsciem dvi i kabel dvi->hdmi do telewizora... dzwiek osobno

co do samodzielnego dvd,ten pioneer to jest calkiem niezly sprzet, raczej pioneery nie maja problemow z divixami i polskimi napisami, pozwalaja tez regulowac czcionki
 

hryniek

New member
hd z kompa bez napędów bo to mija sie z celem, akurat jestem w posiadaniu bardzo dobrych stron z filmami w wysokiej rożdzielczości (te filmy na kompie wyglądają juz o niebo lepiej niż dvd nie wspominając o dvdripach) więc połączenie dvi -> hdmi i dzwięk osobno. to tylko musze zaopatrzyć sie w kable. a co do dvd - pionieer? jaki?
 

timbot

New member
Bez reklam
kolega wczesniej polecil Ci pioneera 400,
ja sam posiadam dvd onkyo sp 404, jest to sprzetowo model taki sam jak pioneer 490, niestety onkyo ma jak dla mnie gorsze oprogramowanie, w pioneerze jest duzo lepiej z obsluga divixow i napisów (chociazby zeby plik z napisami mogl byc w pliku o innej nazwie, w onkyo musi byc dokladnie taka sama nazwa), co wiecej oprogramowanie dla pioneera ma swoich zapalencow i robia nowe wersje o ulepszonych mozliwosciach (region free, regulacje czcionek, powiekszenia filmu i inne bajery, z ktorych czesc jest firmowo dostepna w pineerze, lub mozna ja wgrac, ale niestety nie w onkyo)
pioneer 400 jest o tyle lepszy od pioneera 490 ze bedac w tej samej cenie posiada zlacze usb (oba oczywiscie maja hdmi). no i 400 jest nowszym modelem
 
Ostatnia edycja:

juggler

New member
Czy ten pionieer dv400 jest faktycznie dobry bo wacham sie miedzy nim a panasoniciem s53 moze ktos ma jeden z tych odtwarzaczy i moze cos o nim powiedziec??
 

hryniek

New member
ja osobicie chyba skusze sie na pioniera:

DV-400V to odtwarzacz DVD, który posiada wszystko czego potrzebujesz, a nawet trochę więcej ...
Wyposażony w wyjście HDMI z możliwością skalowania sygnału do rozdzielczości 1080p , zapewnia wyświetlanie materiału możliwie najwyższej rozdzielczości niezależnie od źródła.
DV-400V również posiada wejście USB na panelu przednim, co zapewnia możliwość odtwarzania muzyki z przenośnych pamięci USB. Ponadto podczas odtwarzania muzyki można jednocześnie przeglądać zdjęcia.
DV-400V wyposażono w system Virtual Surround Sound, który umożliwia odtwarzanie transmisji telewizyjnych czy radiowych mono lub stereo, w pełnym 5.1-kanałowym brzmieniu przestrzennym. Nie potrzeba dodatkowego amplitunera, żeby zapewnić brzmienie przestrzenne.

* Odtwarzane płyty: DVD-Video, DVD+-R/-RW, DL/+-RW, SVCD, VCD, CD, CD-R/RW
* USB (panel przedni)
* HDMI
* Odczyt plików DivX z plikami .txt (MicroDVD i TMPlayer), WMV
* MP3
* WMA
* MPEG4 AAC
* Odczyt JPEG
* Jednoczesny odczyt JPEG + MP3/WMA
* Typ profilu DivX: Home Theater
* Zaawansowany Disc Navigator z ruchomymi ikonami
* Cyfrowo-analogowy przetwornik 96 kHz/24 bity
* Tryby DSP: Rock, Pop, Live, Dance, Techno, Classic, Default
* Regulacja zakresu dynamiki
* Virtual Surround
* Dialogue
* Progresywne skanowanie Pure Cinema
* Cyfrowo-analogowy przetwornik obrazu: 108MHz / 12-bitów
* Regulacja obrazu
* Wyjścia: 1x HDMI (skalowanie do 1080p), 1x component video, 1x współosiowe, 1x S-video
* Automatyczne wyłącz. zasilania
* Wymiary (mm): 420x49.5x215
* Waga: 1.8 kg

Dostępny jest w kolorze czarnym lub srebrnym.

posiada divix / a jak z formatem xvid? bo masa filmów jest kodowanych pod xvid'a
napisy + znaki pl + plik tekstowy nie musi nazywac sie dokładnie tak samo jak plik z filmem za to też +
do tego HDMI czyli +
i usb za co kolejny +
cena to też +
i jak kupie to sprawdze osobiscie pod moim samsungiem LE37S81B i powiem (ewentualnie dodam fotki) jak to sie prezentuje
 
Ostatnia edycja:

mkris

New member
a co byscie powiedzieli o tych zestawach

DV-400V-K, Panasonic DVD-S53, Philips DVP5980
ktory z tych by bylo warto kupic a moze inne propozycje?

dzieki za pomoc
 
Do góry