Odtwarzacz BR- skalowanie do 4k

P1otr

New member
Witam. W związku z długo oczekiwaną przeprowadzką planuję zakup do salonu telewizora 4k i od razu odtwarzacza BR. Nie chcę zagracać salonu na parterze. Ma być "sprzętowo- meblowo" minimalistycznie. Do kina mam osobny pokój na górze.
Planuję:
Telewizor- Sony KD-55X8509C. Telewizor ma oczywiście skalowanie do 4K.
Soundbar HT-CT380
Odtwarzacz... i tu właśnie pojawia się problem. Czy w takim przypadku wystarczy mi odtwarzacz bez skalowania? Waham się pomiędzy BDP-S6200 a BDP-S6500. Na zdrowy rozum brałbym ten bez, bo TV sam sobie w razie czego zrobi upscaling i pewnie zrobi to lepiej. Mam rację? Nie potrzebuję upscalingu w BR w przypadku telewizora z taką funkcją?
Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

P1otr

New member
Nie potrzebujesz, ale najpierw sprawdz naocznie czy taki obraz po skalowaniu Ci pasuje. Z tym moze byc niestety roznie

No dobrze, ale jak zapodam mu płytkę na BR to i tak chyba musi ją przeskalować do rozdzielczości matrycy TV. Nie mam zamiaru zamierzonego skalowania jakiegokolwiek obrazu, ale wydaje mi się to być nieuniknione w przypadku każdego materiału, nawet programu HD z dekodera. A może się mylę...
Może jednak polecieć w telewizor HD, a 4k sobie odpuścić? Jak sądzicie?
 

collider

New member
Bez reklam
Tez sie zastanawiam o co chodzi z tym skalowaniem przez player. Teoretycznie powinien to zrobic lepiej od telewizora a z drugiej strony producenci prawdopodobnie wpadli na pomysl jak tu dalej pchnac sprzedaz odtwarzaczy bluray.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz teoretycznie BR powinien lepiej to zrobić a w rzeczywistości zapewne będzie podobnie i mało kto zauważy różnicę. Tak jak np. skalują amplitunery do 4k.. bo tez niektóre modele mają taką funkcję.
 

collider

New member
Bez reklam
Odtwarzacze Blu-ray - test. Czy warto je kupić?- ranking | Kino domowe / DVD / Blue-Ray | PC World

Ciekawy artykul o odtwarzaczach bluray z ciekawym watkiem o skalowaniu. Wychodzi z niego, ze wiekszosc playerow skaluje jedynie material 1080/24. Jedynie modele z wyzszej polki potrafia zrobic to z kazdym rodzajem materialu. Idac tym tropem poszukalem tanszych bluray ktore tez to potrafia. Znalazlem model Sony BDP 6500. Na stronie producenta podana jest informacja, ze skaluje wszelkie rodzaje materialu lacznie z streamem. Dokladnej specyfikacji nie ma i teraz ciekawi mnie czy faktycznie to robi podobnie do dwokrotnie drozych modeli czy jest to tylko reklamowy belkot. Gdy dla porownania wzialem specyfikacje Panasonic BDT 370 tam wyraznie jest napisane, ze skaluje tylko 1080/24P. Jezeli ten Sony faktycznie skaluje wszystko to urasta do najlepszego bluray tej klasy cenowej na rynku. I zapomnialbym, ma na pokladzie Playstation Now.
 
Ostatnia edycja:

P1otr

New member
Odświeżę trochę temat. telewizor- kupiony. SONY KD-55X8509C. No i jaki brać odtwarzacz BR ze skalowaniem do 4K czy bez? Różnica w cenie to jakieś 150pln.
 
Do góry