Odtwarzacz Bluray z funkcjami sieciowymi i USB czytającym NTFS

mirkon

New member
Witam,
czeka mnie zakup odtwarzacza Bluray. Szukam urządzenia z funkcjami sieciowymi (amplituner, na który się zdecydowałem ze względu na świetny dźwięk to Anthem MRX-510, który nie posiada funkcji sieciowych, dlatego chciałbym, aby odtwarzacz umożliwiał korzystanie z sieci). Drugą ważną kwestią jest port USB, ale chciałbym korzystać z przenośnych dysków twardych, które są w formacie NTFS, a nie wiem, które urządzenia pozwolą na odczyt plików z takich dysków (niestety ciężko znaleźć informację inną niż wyposażenie w port USB).
Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

collider

New member
Bez reklam
Jezeli zalezy ci tak bardzo na jakosci audio to radze szukac tez playera z analogowymi wyjsciami audio.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tylko ze player BD, oferujacy przyzwoita jakosc dzwieku na wyjsciu analogowym kosztuje min 3k ;)
Druga, chyba bardziej istotna sprawa, "po co?!?
Po piierwsze pytajacy nic nie wspomina o nicztm, co mogloby chocby zasugerowac potrzeba takiej funkcjonalnosci.
Po drugie, aby skorzystac z ARC (systemu kalibracji Anthem) na sygnale doprowadzonym przez wejscia analogowe , sygnal ten i tak musi przesc przez konwersje do postaci cyfrowej.
Byc moze, ze wzgledu na wczesna dla mnie pore, nie ogarniam racjonalnych powodow rekomendacji mojego przedmowcy, dlatego chetnie uslysze wyjasnienia.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Przeczytaj uwaznie to co napisal. Zakupil amplituner (swoja droga przestarzały) ze wzgledu na swietna jakosc dzwieku co mowi samo za siebie o tym, ze zalezy mu na dzwieku. Skoro tak to odsluch np. plyt audio w takim ukladzie jak podalem bedzie najkorzystniejszym rozwiazaniem. Oczywiscie najbardziej zalezy mu na funkcjach sieciowych, ale mniemam, ze plyty CD tez znajda tam zastosowanie. Autor watku nie napisal tez budzetu wiec zakladam, ze kazda propozycja bedzie brana pod uwage.

I jeszcze jedno pytanie czy amplituner Anthem nie posiada funkcji direct czy pure direct co by omijala wszelkie procesory?
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
No tak w sumie nie moglem sie spodziewac innej odpowiedzi. ;)
Odpowiadajac na Twoje pytanie moge tylko tyle napisac, ze oczywiscie ARC mozna dla stereo nie wlaczac, albo nie uzywac wogole. Sens takiego rozwiazania jest dyskusyjny, w odroznieniu od sensu uzywania DAC-ow, "taniego" odtwarzacza BD, ktory wogole jest poza wszelka dyskusja.
Czekamy teraz na jakies przyklady rekomendowanych przez Ciebie odtwarzaczy.
P.S.
Wymagana przez zalozyciela watku funkcjonalnosc oferuja juz najtansze urzedzenia. Jakie sa Twoje rekomendacje, uwzgledniajace analogowe audio "na poziomie"?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Problem jest w tym, ze jak widzisz, moja opinia oparta jest na teorii bo jak pisalem autor pytania nie podal budzetu wiec jakiekolwiek propozycje sa bez sensu :).

Dodatkowo nigdzie nie napisalem, ze to ma byc tani, budzetowy player.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Stad moja propozycja urealnienia dysputy.
Piszesz "kup sobie odtawarzacz z analogowym wyjsciem", w kontekscie dobrym analogowym wyjsciem. Ja sie pytam o to ile taki kosztuje? Jeslib odpowies to bedziemy miec jasnosc sytuacji, a pytajacy bedzie wiedzial, czy to jest dla niegobopcja do rozwazenia, nawet jesli o nia dotychczas nie pytal albo nawet nie pomyslal.
Tylko ze Ty nie odpowiadasz..
A moze masz jednak jakas propozycje godna rozwazenia? ;)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Poczekaj moze z tymi pozwami na osobista zniewage.;)
Zaproponowany PIoneer to koszt 3300 pln.
Pozwole sobie tylko na naiwnie stwierdzenie, ze player za 300 zl spelnia zalozenia watku. Pozostale 3000 zl mozna wg mnie wydac lepeij. Nawet jesli chce sie je w calosci wydac na audio stereo z plyt.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Oczywiscie, ze mozna wydac. Kwestia priorytetow. Mozna tez kupic uzywke lub zwykla Mante za stuwasia i bedzie gralo. Tyle tylko, tu w sumie zasadne jest pytanie do pytajacego, po co kupuje ampek dobrze grajacy w stereo skoro okrasi go kiepawym zrodlem. Rownie dobrze mogl nabyc cos z nieco gorszym torem audio a w pelni uzbrojony w powrzechne juz funkcje sieciowe. Mogl tez isc w ampek i wzmak itd, itd. Mozna rozwazac i pytac w nieskonczonosc.

Zreszta jestem bardziej niz pewien, ze taki Pioneer BDP 180, budzet przeciez, zagra w stereo lepiej niz jakis Samsung po hdmi.
Jest tez Panasonic BDT500.
Sa mozliwosci?
 
Ostatnia edycja:

mirkon

New member
Rzeczywiście nie podałem paru szczegółów - do płyt CD mam odtwarzacz NAD C325 BEE lub Roksan Caspian (nie zdecydowałem jeszcze, który z nich będzie w salonie). Odtwarzacz Bluray ma być do filmów i koncertów - wiele z nich mam na twardym dysku przenośnym i dlatego zależy mi na tym, aby odtwarzacz czytał dyski NTFS. Funkcje sieciowe - ponieważ chciałbym korzystać z dysku sieciowego, który będę miał w domu i z telefonów komórkowych... Budżet - powiedzmy do ok. 2000 zł byłoby dobrze się zmieścić.
Jeszcze pytanie: Collider napisał, że wybrany przeze mnie Anthem Mrx 510 jest przestarzały - wiem, że wyszedł nowszy model, ale cenowo jest jednak poza zasięgiem (max, który mogę przeznaczyć na amplituner to 5000 zł). Amplitunera jeszcze nie zakupiłem... Czy zatem mogę poprosić o poradę i wskazanie, co warto byłoby nabyć zamiast Anthema?
 

collider

New member
Bez reklam
Za 5K mozna juz kupic dobrze grajacy ampek i do tego w pełni funkcjonalny. Mozna tez isc inna droga i powiedzmy za 3K kupic ampek (rowniez z wszystkimi dostepnymi funkcjami sieciowymi) z pre out a za 2K wzmak stereo.
 

mirkon

New member
Za 5K mozna juz kupic dobrze grajacy ampek i do tego w pełni funkcjonalny. Mozna tez isc inna droga i powiedzmy za 3K kupic ampek (rowniez z wszystkimi dostepnymi funkcjami sieciowymi) z pre out a za 2K wzmak stereo.

Proszę zatem o szczegóły - co polecasz? Stereo jest priorytetem - czy lepiej zatem kupić amp + wzmacniacz stereo? Kóry amplituner da lepszy dźwięk niż Anthem?
 
Do góry