Odtwarzacz bluray-trudny wybór

rowers

New member
Witam, chciałbym prosić o pomoc w wyborze odtwarzacza bluray. Mam aktualnie BD-D5300 od Samsunga. Na moje potrzeby jego wyposażenie to aż nadto, jedynie chciałbym aby nowy, który planuję umieścić w innym pokoju, był po prostu cichszy. Chce w zasadzie tylko i wyłącznie odtwarzać z płyt typowo bluray. Nie zależy mi na smart, 3d itd itp.

1. Prosiłbym o polecenie czegoś spełniającego moje spartańskie wymagania. Nie określam budżetu, ale nie chce wydać dużo, teoretycznie najlepiej do 350zł, ale jak warto z jakiś względów dopłacać, to się zastanowię. Jak na moje wymagania starczy coś za 250 i bedzie w miare ciche też nie pogardze.

2. Podkreślam, że są dla mnie istotne jego funkcje oprócz dobrej jakości obrazu i dźwięku.

3. Nurtuje mnie jedno pytanie, czy odtwarzacz za 300zł odtwarza z gorszą jakością obrazu i dźwięku niż taki za 500?

4. Wymagania: Dosyć cicha praca, bo D5300 to traktor mimo wszystko, chociaż nie irytuje mnie nadmiernie.

Jeśli to istotne, będzie on podpięty do telewizora który zamierzam kupić, czyli Samsung serii H6200, lub Panasonic serii AS640. Wybrane nie ze względu na 3d, a na matryce VA i 100hz.
 
Ostatnia edycja:

rowers

New member
Widzę nikt sie nie pali do odpowiedzi niestety. Zdaje sobie sprawe, że jest sporo tematów, ale przejrzałem i trudno mi jednoznacznie stwierdzić po tamtych wypowiedziach co i dlaczego wybrać.

Piszę kolejnego posta, bo jednak zmieniłem preferencje. Pomyślałem, że warto postawić na coś z lepszym dźwiękiem i obrazem. A więc szukam ampli do 1000zł.

Zastanawiam się nad Onkyo BD-SP309. Pomyślałem o nim ze względu na to, że mam amplituner Onkyo i jestem zadowolony. Znajde coś sensowniejszego w tym budżecie jeśli chodzi o obraz i dźwięk? Z góry dziękuje za pomoc
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ano jak widać koledzy nie palą się do odpowiedzi

Jeżeli priorytetem ma być obraz wybierz Panasonica(nawet tańszy model) ,który gwarantuje dobry obraz

Kwestia głośności - w głównej mierze zależy od użytego napędu .W przypadku BD dochodzi problem chłodzenia procesora ,przeważnie jest wykorzystywany wentylator pamiętam tak miałem w Sony BDP S300 sam mechanizm był bardzo cichy praktycznie nie słyszalny ,problemem był pracujący silnik wentylatora ,który przy cichym słuchaniu bardzo przeszkadzał

A tak na marginesie to trochę dziwne ,w pierwszym poście piszesz ,że szukasz blu-ray'a ,w następnym natomiast ,że ampli to 1000zł ?
 
Do góry