Odległość tv od ściany?

Deevs

New member
Witam,

Właśnie przymierzam się do zamontowania mojego tv (toshiba 46zf355) na ścianie. Przeglądałem oferty uchwytów różnych firm w necie. Tv jakby nie patrzeć trochę gruby jest. Znalazłem uchwyty, które pozwalają na zamontowanie tv w odległości ok 2,5 do 3 cm od ściany. Czy taka odległość może wpłynąć negatywnie na pracę tv albo prowadzić do jakiegoś uszkodzenia? Zdaję się, że nawet w instrukcji wspominają coś o zachowaniu przynajmniej 10cm dla odpowiedniej cyrkulacji powierza, a tv w końcu się nagrzewa trochę, poza tym chyba nie bez przyczyny ma te otwory wentylacyjne z tyłu obudowy... więc jak to jest z tego typu uchywtami?

Pozdr
 

jszm

New member
Odległość tv od ściany.

Zawieszenie tv na ścianie w odległości ok. 3 cm, jest co najmniej z dwóch powodów nie wskazane. Pierwszy to ten o którym piszesz – brak właściwej cyrkulacji powietrza za tv i co za tym idzie może wystąpić zwiększona możliwość przegrzewania się odbiornika. Niekoniecznie to musi dotyczyć Twojego tv, ale chodzi o zasadę.
Drugi powód jest bardziej prozaiczny. Nie znalazłem zdjęcia Twojego tv z tyłu, ale najprawdopodobniej masz tam różne wejścia i gniazda. Jak powiesisz tv w odległości 3 cm, to będziesz miał kłopoty z dojściem do tych gniazd.
Minimalna odległość tv od ściany - ok. 8-10 cm, oczywiście może być więcej.
Myślałeś może o uchwycie z regulacją położenia w poziomie i pionie oraz możliwością odsunięcia tv od ściany (kiedy jest taka potrzeba) nawet na odległość 25 cm. Fajna rzecz, choć trochę droższa. Polecam.
Przy zakupie uchwytu pamiętaj o właściwym dla Twojej Toshiby standardzie VESA (rozmieszczenie otworów montażowych). Pzdr.
 

Klisman1987

New member
Zgodzę sie z kolega. Lepiej zachować odległość ok 8-10cm. Miesiąc temu znajomy kupił sobie tv i prosił mnie o pożyczenie konsoli. Podczas podłączania musieliśmy ściągnąć tv z uchwytu zeby włożyć kabel hdmi.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Śmiało możesz ; powiesić; Tośkę na takim uchwycie . Sam miałem(została sprzedana) powieszoną 46ZF na uchwycie zakupionym poprzez Allegro . Odległość 3cm. od ściany nie miała żadnego wpływu na TV, a z podłączeniem dodatkowych kabli nie było problemów ponieważ można TV wiszący na wieszaku osunąć od ściany i podłączyć.
 

Deevs

New member
Ech, liczyłem na bardziej jednogłośne odpowiedzi :) a tu jak narazie 2:1 dla "większej odległości'. Te płaskie uchwyty to zasadniczo są bez jakiejkolwiek regulacji, także odchylać się raczej tego nie da. Co do podłączeń ew. kabli, myślę, że nie było by źle, zwłaszcza jeśli ograniczyć się tylko do hdmi, z tyłu są dwa wejścia i jedno z boku, co mi w zupełności wystarcza.
Bardziej niepokoi mnie czy takie zamontowanie tv nie uszkodzi tv w jakiś sposób od przegrzania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mamy na ścianie powieszone w bardzo bliskiej odległości . Możesz spokojnie wieszać.
 

cheeba

New member
ja ufam bardziej tej szkole, mówiącej o większej odległości odbiornika od ściany, z racji właśnie właściwej cyrkulacji.
 
Do góry