Oczyszczacze powietrza

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zima idzie, wracają tematy związane ze smogiem, silnym zanieczyszczeniem powietrza w polskich miastach. Producenci w takim przypadku nie muszą się wysilać by wykreować popyt.

W związku z tym mam pytania dotyczące domowych oczyszczaczy powietrza:

- macie jakieś doświadczenia z oczyszczaczami powietrza?
- czy to działa? są odczuwalne pozytywne efekty tych urządzeń?
- jakich producentów polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mamy takie doświadczenie z oczyszczaczami Sharpa z technologią
Plasmaclauster. Prezentowaliśmy je na AS w Warszawie.
Mimo że do pokoju wychodziło wiele osób na raz to powietrze było świeże.
W innych pokojach ne raz nie dao się wejść.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips nie ma tej technologii i Philipsa nie sprawdzałem.
SHarp był bardzo wydajny i działał rewelacyjnie .
A ile masz max kasy ?
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam wielkiego domu tylko mieszkanie 64m2 a duży pokój ma mniej więcej 4,5mX4,5m.
Nie mam w domu alergików (na razie alergie nie zostały zdiagnozowane)

Budżet jest "mentalny" - 1000-1500zł (nie znajduję argumentacji do wydatkowania większej kwoty)
Liczę na okazję w związku z "black friday'

Najpierw natrafiłem na stronę promującą szarpa i kilka innych marek ale nie było tam philipsa.

Nie potrzebuję wbudowanego nawilżacza powietrza (chyba, że oczyszczacz bez nawilżacza wysusza powietrze...)

Szczerze - to bardziej podoba mi się estetyka oczyszczaczy Philipsa z kolorowym wskaźnikiem, któy za pomocą kolorów pokazuje stan powietrza w swoim otoczeniu.

Albo philips kłamie w swych specyfikacjach albo ma 2 razy bardziej wydajne urządzenia od sharpa w tej samej kategorii cenowej?
Ale jaka jest prawda?
Nikt przecież nie kupuje 2 podobnych urządzeń po to żeby wybrać lepsze...

Chętnie wysłucham rad i opinii posiadaczy.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Skończcie już wymyślać coraz to nowe klamoty;).
Sikorka widziała jak czytam ten temat i poleciła zamówić gerusiowi Philips AC3256/10, nie chciała nawilżacza (Sharp)
Zobaczymy co to jest warte;)
coś czuję, że 2K wyrzucone w błoto;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam gdzieś taki:
Czarny Nawilżacz Oczyszczacz Powietrza TRIADA smog (7001979099) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Wygląda jak wygląda, ale zrobiłem swojego czasu konkretne rozeznanie i ten mi wyszedł jako najlepszy. Chyba nawet w szpitalu w kontekście dziecka polecali. Nie pamiętam już szczegółów.

Na pewno lepiej się śpi, to powietrze zdecydowanie bardziej oczyszczone, świeższe. Minusem jest głośność, no i coś co najbardziej mnie irytuje, to w całym pomieszczeniu osad. Bryza łapie kurz, a ten osadza się wszędzie.
Nie używam go już, ale fajnie się sprawdzał.

W tym wypadku bardziej się skupiłem na aspektach medycznych, jak wizualnych.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
@armanig - do sypialni to ja nie potrzebuję - ja od ponad 2 lat oddycham poprzez maszynę cpap (problemy z bezdechem i chrapaniem), więc powietrze jest odfiltrowane z wszelkich pyłów. No i nie połykam przez sen żadnych pająków ani innych insektów jak większość forumowiczów :)

Cronos nieźle się prezentuje - jeśłi to ma być wyrzucenie pieniędzy w błoto - to tutaj się wyrzuca zdecydowanie mniej niż w przypadku Sharpa czy Philipsa.
 

ekstraMirek

New member
Ja się zastanawiam, czy są jakieś domowe, niedrogie sposoby na oczyszczanie powietrza? Czy jedynym wyjściem jest przeprowadzenie się do innego miasta.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja u siebie mam cholerny problem z dzieciakami i wilgotnoscia. Mam 2 nawilzacze dzien i noc chodza + zona pranie mokre rozwiesza w sypialnich i nie moge dobic powyzej 40%. Coraz wiekszy problem z gardlami.
Jutro rozgladam sie za czyms przemyslowym dla ponad 400m2.
Albo bedzie trzeba myslec o rekuperacji. Nie wiem czy wina jest to ze caly dom podlogowka i dobrze ocieplony?
 

RAF1977

Banned
No napewno.
W UK problem odwrotny.
Muszę często osuszacz włączać.
Jak wbija powyżej 60% to włączam.
Poniżej 40 nigdy nie schodzi [emoji3]
 

Rozi43

New member
Zastanawiam się nad takim urządzeniem. Możecie mi polecić bądź odradzić jakieś modele. Trochę tego na rynku jest i nie wiem na co zwrócić uwagę.
 
Do góry