Obciety obraz

Rad0

New member
Witam!

Jestem nowy na forumi z gory przepraszam jesli podpadam pod ktorys z pkt. regulaminu, ale zalezy mi na czasie..

Do rzeczy.. Wczoraj kupilem TV Panasonic TX-32LE60P i do tego specjalnie nowego kompa(robie w pokoju kino domowe) Komp wyposazony jest w k.graf GeForce7600GS z wyjsciem DVI(TV ma wejscie HDMI)Tak wiec zakupilem kabel DVI>>HDMI i ku mojemu zdziwieniu po podlaczeniu kompa z TV obraz na TV nie ma ostrosci, obciety jest z kazdej strony o dobre 2-3cm. Sprawdzilem wszytko w ustatieniach lacznie z rozdzielczosciami.. Teraz prosba do was forumowiczow, jak uwazacie jest to wina TV, karty graficznej, czy moze kabla? Co sugerujecie zebym zrobil? Tv kupilem wczoraj takze jak cos moge go zawsze wymienic.

Help!
Z gory dziekuje za pomoc!
 

drake79

New member
Obcięty obraz z kompa na LCD

Rad0 napisał:
Witam!

Jestem nowy na forumi z gory przepraszam jesli podpadam pod ktorys z pkt. regulaminu, ale zalezy mi na czasie..

Do rzeczy.. Wczoraj kupilem TV Panasonic TX-32LE60P i do tego specjalnie nowego kompa(robie w pokoju kino domowe) Komp wyposazony jest w k.graf GeForce7600GS z wyjsciem DVI(TV ma wejscie HDMI)Tak wiec zakupilem kabel DVI>>HDMI i ku mojemu zdziwieniu po podlaczeniu kompa z TV obraz na TV nie ma ostrosci, obciety jest z kazdej strony o dobre 2-3cm. Sprawdzilem wszytko w ustatieniach lacznie z rozdzielczosciami.. Teraz prosba do was forumowiczow, jak uwazacie jest to wina TV, karty graficznej, czy moze kabla? Co sugerujecie zebym zrobil? Tv kupilem wczoraj takze jak cos moge go zawsze wymienic.

Help!
Z gory dziekuje za pomoc!

Witaj,
Z tego co się orientuje to każdy monitor-telewizor LCD będzie miał ten problem. Jam mam nowego Samsunga LCD 32cale i miałem to samo.
Jak temu zaradzić?
Dobże, że masz karte graf. Nvidia. Zrób tak:
1.Zainstaluj najnowsze sterowniki (bodajże 93.71) ze strony NVIDi
2.Po instalacji w panelu sterowania Windows doda się panel sterowania NVIDIA
3.Tam znajdziesz ikonę Wyświetlanie (lub cuś takiego) i tam powinna być opcja Zmień wielkość pulpitu HDTV
4. Wyskoczy Ci pękny obraz z możliwością regulacji wyświetlanego obrazu.
5. Dostosuj wielkość
6.Wsjo
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Większość LCD TV nie jest przystosowana do pracy z PC łączem DVI/HDMI. Do tego przeznaczone są złącza d-sub. Podłącz tym sposobem i powinno śmigać.

Pozdrawiam


P.S. Możesz zrobić tak jak radzi kolega.
 

Wolfeno

New member
na radeonie starenkim 9100 plus lg 32lz55 nie ma takich problemow obraz zyleta nic nie obcina i nie trzeba nic instalować .... wiec średnio ze masz nvidia
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Wolfeno napisał:
na radeonie starenkim 9100 plus lg 32lz55 nie ma takich problemow obraz zyleta nic nie obcina i nie trzeba nic instalować .... wiec średnio ze masz nvidia
u mnie na nVidia też żyleta - jak kolega Rad0 zrobi co trzeba wszystko będzie Ok.
ps
dobrze że ma nVidię - jakby miał Ati jak Ty to nie na każdym LCD miałby obraz.Tak więc ciesz się Wolfeno że u Ciebie wszystko Ok.
 

Wolfeno

New member
jarwisz napisał:
u mnie na nVidia też żyleta - jak kolega Rad0 zrobi co trzeba wszystko będzie Ok.
ps
dobrze że ma nVidię - jakby miał Ati jak Ty to nie na każdym LCD miałby obraz.Tak więc ciesz się Wolfeno że u Ciebie wszystko Ok.

;-) ok no to sie cieszę

pozdr
W
 

Rad0

New member
Witam, sciagnolem najnowsze drivery nVidii i niestety to samo. Co do skalowania to juz mi sie udalo, ale ciagle mam strasznie slaba ostrosc obrazu. Litery maja cienie, wyglada to bardzo zle. Wieczorem ma przyjsc znajomy z laptopem i sprawdzimy czego to jest wina. Ps. W Tv mam gniazda:Scart, S-Video i HDMI. Bede dalej kombinowal, a jesli wy macie jeszcze jakies sugestie to bardzo prosze..

Mam nadzieje ze nie czeka mnie wymiana TV.

Pozdrawiam
 

drake79

New member
Strojenie LCD z kompem

Rad0 napisał:
Witam, sciagnolem najnowsze drivery nVidii i niestety to samo. Co do skalowania to juz mi sie udalo, ale ciagle mam strasznie slaba ostrosc obrazu. Litery maja cienie, wyglada to bardzo zle. Wieczorem ma przyjsc znajomy z laptopem i sprawdzimy czego to jest wina. Ps. W Tv mam gniazda:Scart, S-Video i HDMI. Bede dalej kombinowal, a jesli wy macie jeszcze jakies sugestie to bardzo prosze..

Mam nadzieje ze nie czeka mnie wymiana TV.

Pozdrawiam

Hej,
Tak jak panelem Nvidii zestroiles wielkosc obrazu tak zestroj jego jakosc. W panelu jest mozliwosc ustawienia kolorow. Tam sa takie trzy obrazki i najlepiej widac zmiany na obrazku dziecka. Dostroj tak aby smarkacz wygladal tak jak zwykle wygladaja male dzieci:). A tak powaznie to wlasnie masz tam chyba z 5 paskow ktore maja wplyw na jakosc wyswietlanego obrazu, cienie na czcionce etc.
Jezeli masz Media Center (jak ja) to w Ustawieniach jest tez fajny setup obrazu wlacznie z kolorami, odcieniami rowniez skalowaniem obrazu. Ja mialem rowniez sporo problemow po zakupie mojego LCD ale wszystko sie dalo ladnie dostroic. Pamietaj rowniez, ze na telewizory LCDki nie patrzy sie z 50 cm tylko z kilu metrow.

P.S. Nadal twierdze ze dobze ze masz Nvidie. Ja mialem Radeona X800XL i mialem obciety obraz BEZ MOZLIWOSCI REGULACJI widac ze ATI to chyba malo abchodzilo. Teraz mam Geforca7950GX2 i jestem z niego zadowolony.

Powodzenia
 

Cool69

New member
nie prawda

drake79
"P.S. Nadal twierdze ze dobze ze masz Nvidie. Ja mialem Radeona X800XL i mialem obciety obraz BEZ MOZLIWOSCI REGULACJI widac ze ATI to chyba malo abchodzilo.

normalnie śmiac mi sie chce, gdy czytam taki text
_sterowniki ATI :
wxp-w2k-catalyst-8-121-050322a-022141C
lub
6-11_xp-2k_dd_ccc_wdm_enu_37616
mają opcje do ustawienia HDTV i wspieraja jak najbardziej tryb FULL HD!! ale zeby wyświetlic obraz po HDMI/DVI trzeba odznaczyc w menu, aby karta graf. nie obnizala czestotliwosci na DVI
Sam mam podłaczony komp przez HDMI/DVI (kabelek 3m) i obrazik zyleta,pozatym,gdy podlaczysz kabelek do TV samoczynnie wykrywa złacze HDMI i pojawia sie komunikat.
Wiec co do ATI to chyba sie pomyliles troche.:D
 
Do góry