Obcięty obraz z PC na KDL-V32A11 po HDMI

fatboyx

New member
Witam,

Udało mi się bez problemu podłączyć różne komputery do tego telewizora używając kabla DVI--HDMI. Problem w tym, że przy standartowych ustawieniach telewizor obcina po ok. 8% obrazu z każdej strony. Filmy HD wyglądają bosko, ale są przycięte.

Niedawno podłączyłem nowego MAC MINI, który jak to MAC wykrył od razu, ze to "SONY LCD" i ustawił roździelczość na 1366 x 768 (której nie miałem w PC). Nic to nie pomogło.

Czy "ten typ tak ma", że obcina obraz z komputera?

Pozdrawiam
Michał Gałuszka
 

Marcin_s

Member
fatboyx napisał:
Witam,

Udało mi się bez problemu podłączyć różne komputery do tego telewizora używając kabla DVI--HDMI. Problem w tym, że przy standartowych ustawieniach telewizor obcina po ok. 8% obrazu z każdej strony. Filmy HD wyglądają bosko, ale są przycięte.

Niedawno podłączyłem nowego MAC MINI, który jak to MAC wykrył od razu, ze to "SONY LCD" i ustawił roździelczość na 1366 x 768 (której nie miałem w PC). Nic to nie pomogło.

Czy "ten typ tak ma", że obcina obraz z komputera?

Pozdrawiam
Michał Gałuszka
hmm. a wiesz co to jest title safe area? Obraz w TV nigdy nie jest 100% - zawsze odrobina jest przycinana - jesli masz jakiekolwiek doswadczenie z programami NLE to powinienes wiedzec ze zawsze czesc obrazu nadawanego jest przycinana przez odbiornik TV - zapewne tak samo postepuje Mac Mini. Jest to pozostalos po tasmie filmowej - zabezpieczano sie w ten sposob przed pokazaniem granicznego pola klatki filmowej. (jaki kupiles model?)

AR2 - gdybys wiedzial co tam siedzi w srodku nie uzywalbys okreslenia Karta Graficzna :) raczej namiastka karty
 
Ostatnia edycja:

bosiak

New member
fatboyx napisał:
Witam,

Udało mi się bez problemu podłączyć różne komputery do tego telewizora używając kabla DVI--HDMI. Problem w tym, że przy standartowych ustawieniach telewizor obcina po ok. 8% obrazu z każdej strony. Filmy HD wyglądają bosko, ale są przycięte.

Niedawno podłączyłem nowego MAC MINI, który jak to MAC wykrył od razu, ze to "SONY LCD" i ustawił roździelczość na 1366 x 768 (której nie miałem w PC). Nic to nie pomogło.

Czy "ten typ tak ma", że obcina obraz z komputera?

Pozdrawiam
Michał Gałuszka

z tego co wiem to seria 7 Gforce ma dopiero obsługę takich rozdzielczości:sad:
 

szarp

New member
Twój TV pewnie akceptuje sygnał HDTV (1280x720) i go wyświetla nieco obcinając tak jak napisął Marcin_s. Być może nie ma on tzw pixel mapping'u na wejściu hdmi (samsungi tak mają) Jedynie przez d-sub można wysterować go rozdzielczością 1366x768. HDMI to tylko 1280x720 lub 1920x1080i z kompa a i to pewnie trochę obcięte.
 
Do góry