Nowy TV + nowy dekoder HD

ichris

New member
Planuje zakup nowego TV, najprawdopodobniej będzie to Panasonic 47E5E. Ewentualnie Toshiba 46TL 838.

Korzystam obecnie z Fergusona SD w którym siedzą dwie karty, jedna to Cyfrowy Polsat a druga to Cyfra+. Planuje wymienić ten dekoder na nowy aby odbierać kanały HD. Wstępnie wybrałem dekoder GLOBO OPTICUM - HD 9600 PRIMA. Czy to dobry wybór czy może jest jakaś tańsza alternatywa? Wiem, że mam dość ograniczone pole manewru ze względu, iż używam dwóch kart ale może ktoś mi podpowie jakie byłoby najlepsze rozwiązanie w mojej sytuacji i który dekoder najlepiej się sprawdzi?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Opticum prima to niezły dekoder ma dwa gniazda na moduły i dwa sloty na karty ....tylko że Ty zdecydowałeś się na dwie platformy reszta gniazd nie zostanie wykorzystana więc bez sensu inwestować w taki odbiornik z tyloma gniazdami

Dobrym wyborem może być Technisat DigyBOXX HD C+ to nowy dekoder ma slot na kartę kodową (cyfra) i gniazdo CI+ na moduł (np.cyfrowy Polsat) to dobry sprzęt uznanego producenta na dodatek dekoder jest wyprodukowany w Niemczech (a nie w Chinach) zapewni dobry obraz i dźwięk ,ma funkcję automatycznego przeprowadzenia aktualizacji,dvr ready do nagrywania na zewnętrzne nośniki z funkcją opóźnienia czasowego ,oraz asystenta który krok po kroku przeprowadzi przez wszystkie ustawienia (funkcja szczególnie przydatna dla osób "na bakier z techniką " )urządzenie jest stabilne - jedyny mały minus to brak tunera dvb-t (do naziemnej telewizji cyfrowej) jednym słowem dobry sprzęt , cena 399zł
 
Ostatnia edycja:

ichris

New member
Przemko - dzięki, że znalazłeś chwilę aby odpowiedzieć :)

Dekoder Opticum prima kosztuje 430zł więc niewiele więcej od tego, który poleciłeś a zawsze dwa sloty zostają niejako w rezerwie jakbym chciał dołożyć np. N-kę. Pytanie moje jest następujące, w czym jest lepszy Technisat od Opticum? Zależy mi oczywiście na jakości obrazu, łatwiej obsłudze, przejrzystym interfejsie i stabilności.

Brak tunera DVB-T to chyba nie będzie problem bo planuje kupić nowy TV, na ten moment chyba będzie to Panasonic 42 ET5E a on ten tuner posiada. Ten tv ma też gniazdo CI ale chyba z niego i tak nie skorzystam bo będę oglądał programy tylko z satelitki.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Po ostatniej fuzji w Polsce będą działać dwie platformy (Cyfrowy Polsat ,"cyfroenka" ) nie zanosi się aby pojawił się np.trzeci gracz ,więc przy "polskich warunkach " wystarczą w zupełności dwa gniazda

Gdybym ja miał wybierać wybrałbym Technisata to uznany producent o ustalonej renomie oferujący naprawdę dobre urządzenia zarówno jeżeli chodzi o obraz ,dźwięk i stabilność .To jest oczywiście moje zdanie i nie chcę abyś to traktował jako ostateczność
 
Ostatnia edycja:

ichris

New member
Przemko a co sądzisz o Manta HD8000 Live Sat?


I drugie pytanie. Jakbym wybrał TV z DVB-S np. Philips 5007k to mógłbym tam wsadzić moduł z CP. Wtedy cyfroenkę wziąłbym z dedykowanym dekoderem za 1zł. Czy uważasz, że takie rozwiązanie jest sensowne?
 

zibi079

New member
Witam co do Manta HD8000 Live Sat obraz ma może ciut lepszy od fergusona 8900 ale niestety mało stabile oprogramowania sam sie nad nią zastanawiałem ale Szwagier używa i odradza ze wzgledu na czeste zawieszki. Technisat Digiboxx hd c+ to to samo co Technisat Technistar S2 tyle że ma zmienione oprogramowanie i czyta kartę cyfry bez modułu. Mój Tata używa Technisata S2 z modułem Astona do cyfry+ obraz bardzo dobry dzwięk też, stabilny zero zawieszek, kanały przełącza tak jak pozwala aston nie jest źle.


Niestey gdzieś wycztrałem, że technisat Digiyboxx hd c+ ma jakieś problemy z obsługa karty cyfry i modułu polsatu jednocześnie nie wiem dokadnie w czym był problem ja używam tylko cyfry. Sam chce przetestować digyboxa pod wzgledem przełaczania kanałów ale podejzewam, że nie będzie gożej niż w technisacie s2 z astonem. W necie znajdziesz digyboxa hd c+ za ok 320 pln, ważna sprawa on nie będzie działał ze spliterem.
Zastanów się jeszcze nad używanym fergusonem hf8900 z softem Hiviona ja osobiście używam jestem zadowolony jakość obrazu jest naprawdę b. dobra (podłączony do sharpa lc46lu824e) dźwiek całkiem ok. Kanały zmienia bardzo szybko rówież hd w porównaniu do pace prv to wręcz błyskawica. Jedyny mankament to, że przy np. burzy albo bardzo silnym deszczu jak zgubi kanał który ogladasz to się zawiesza i nie łapie juz zadnego sygnału. Reset guzikiem i wszystko wraca do normy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie tego Digiboxa - to prawda nie działa na nim spliter ,druga sprawa to że Technisat stosuje swój "system antypiracki " nagrane audycje na nośniki wymienne nie dadzą się odtworzyć podłączone np.do komputera - to takie małe "wady " ,a teraz zalety a ich jest bardzo dużo .Ten dekoder wykorzystuje bardzo szybki procesor 450 Mhz stosowany w bardzo drogich urządzeniach opartych na linuxie ,jest bardo stabilny ,bardzo fajnie zostało pomyślane menu jest przejrzyste ,jeżeli chodzi o współpracę z kartami - wszystkie karty działają poprawnie - zarówno Cyfry + ,telewizji na kartę oraz Smart HD ,podobnie jak moduły Aston Crypt ,Conax ,Smith (smart HD ,telewizja na kartę ) podobnie moduły cyfrowego Polsatu i n na kartę - ZERO LAGA wszystko chodzi pięknie ,tuner "z nieba" pobiera listę Cyfy + - jest to wręcz wymarzony odbiornik pod cyfrę .Dużą zaletą jest że działa bez włożonej karty a także gdy włożona karta jest zdezaktywowana - jest więc świetnym odbiornikiem FTA
 
Do góry