Nowy TV do 2500 PLN

tomi911

New member
Witam serdecznie ;]
chcialbym zwrocic sie z prosba do Szanownych uzytkownikow forum o pomoc w rozwiazaniu problemu.
Ja sam jestem posiadaczem TV (Panasonic TX-P42GT30E), z ktorego jestm zadowolony w 100%.
Teraz przed problemem zakupu stanal moj brat, gdyz po wylaczeniu analoga chce zainwestowac w nowy TV.
Sytuacja przedstawia sie tak:
- Budzet: do 2500 PLN
- Pokoj: ok 13m2, okno na poludnie
- TV w pokoju: na scianie z oknem, dokladnie obok okna
- Pozycja: chyba bedzie stal na polce
- Co bedzie ogladane: DVB-T, filmy mkv i avi, filmy DVD z odtwarzacza, moze cos z sieci
- Rozmiar preferowany: ok 40"
- Wymagania: Full HD, 100Hz (lub wiecej), czas reakcji (jesli LED) ponizej 8ms,
kąty widzenia -> max (jesli LED), dobre odwzorowanie kolorow.
- Bajery: epg, usb, internet, przegladarka...
W sumie chyba tyle (z tego co wiem).

Prosilbym o jakies porady - mam swoje typy, ktore bym Bratu polecil jednak - jako, ze - nie uwazam sie za eksperta, a co najwyzej "zorientowanego" w temacie to tez wolalbym poznac opinie od ludzi bardziej zaawansowanych.
Moje typy:
LG 37LS570S
PANASONIC TX-L39E6EK
PANASONIC TX-L42E6E
PANASONIC TX-L42E6EK
TOSHIBA 40TL933
A co Wy polecacie?
Pozdrawiam tomi911
 

derytes11

New member
witam.mam kłopot w ustawieniach koloru w tv led samsung UE32EH5020. .Może ma ktoś ten model i poda ustawienia ktore u niego sie sprawdzily tryb obrazu- podswietlenie- kontrast- jasnosc- ostrosc- kolor- kontrast dyn.- tonacja czerni- odcien skory- balans bieli- przes.Z- przes.N- przes.C- przes.Z- przes.N- gamma- tonacja kolorow- filtr zaklocen cyfr.- red,zaklocen MPEG- tryb film- LED motion plus-
 

tomi911

New member
Witam ponownie,
moj brat jest w 99% zdecydowany na Toshibe ale jeszcze nic nie kupil. Tak wlasciwie to bylem przekonany, ze ma ona 100 Hz matryce - wiec jak to jest?
kiki Ty jak rozumiem stawiasz Panasonica wyzej niz Toshibe tak?
Philips hmm... pooglac nie zaszkodzi, to jedyne prawdziwe 100 Hz w tej klasie cenowej?
 

tomi911

New member
Hmmm... Panasonic tx-l42et5 wydaje sie byc ciekawa opcja - tylko matryca od LG jakos do mnie nie przemawia... odswiezanie matrycy 100 Hz ponoc jest, pasywne 3D tez z tego co czytalem daje rade. A jak on sie ma do Philipsa polecanego przez kikiego
?
 

tomi911

New member
Widze ze twardo obstajesz przy Philipsie, wiec pewnie cos w nim musi byc.
Na dniach wybiore sie do jakiegos sklepu RTV i poogladam ten sprzet.
Dzieki za info
 
Do góry