Nowy TV do 12k

dzieciol30

New member
Dzień Dobry,


po 8 latach chciałbym zmienić TV. Na razie po wczytaniu się w dyskusje na forum moim faworytem jest LG OLED65CX3, ale może powinienem jeszcze rozważyć jakieś inne opcje? Poproszę o podpowiedzi. Poniżej więcej informacji.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 31m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Dwie osoby na wprost, trzecia prawie na wprost (kąt 30 stopni lub 150 stopni, w zależności jak ten kąt się liczy)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Może stać ale mogę też go i powiesieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od tyłu, na wprost w telewizor, kanapa jest pomiędzy oknem a telewizorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp LC-60LE840E, polecony na tym forum 8 lat temu :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Oprócz jakości obrazu aby ładnie się prezentował w salonie, cienka ramka.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? TV kablowa UPC (karta CI+), XBOX, z czasem planuje dokupic zestaw kina domowego
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości, Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak: Netflix i Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Obecny ma 60 cali, kolejny może być większy 65-75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne włączenie, a w obecnym TV jaki mam: brak aktualizacji - Youtube przestał działać
19. Preferencje co do marki ? Nie mam preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie jestem zainteresowany 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 12k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak




Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,
Piotr
 

dzieciol30

New member
No i zaczęłem się jeszcze zastanawiać nad tym, że oglądam dużo programów informacyjnych (np. TVN24) i wolałbym nie martwić się czy zrobią się jakieś wypalenia. Więc może zamiast tego 65CX3 wybrać jakiegoś 65 lub 70 calowego LEDa? W 12k budżecie może znalazłyby się jakieś modele zbliżone jakością do OLEDów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak masz naprawdę extra modele :
- LG 75Nano 903
- Sony 75 XH9096

Ale Oled wygra z każdym LCD :
- Philips 65Oled934
- LG 65CX
- LG 65GX
One są w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.
 
Do góry