Nowy tv 65cali czy już czas??

Witam chcialbym kupić nowy tv 65cali minimum
70% filmy
30% w niedalekiej przyszłości ps5
Aktualnie posiadam 3 tv plazmowe panasonic
65vt60 filmy i ps3 ps4
50vt60 telewizja
42pv80 sypialnia
Zastanawiam się czy już jest czas na przesiadkę na technologię oled. Co możecie zaproponować ze swoich doświadczeń. Z góry dzięki
 

citisus

Member
Myślę, że już czas :) Sam się niedawno przesiadłem na OLEDa. I jest spora różnica. Na plus oczywiście. Zwłaszcza ostrość obrazu (4K) i żywość kolorów. Na codzien tego nie zauważysz, bo jesteś przyzwyczajony....ale jak postawisz obok siebie to już wyraźnie widać.
Pytanie ile twoje telewizory mają godzin przebiegu....bo wiadomo, że plazma jednak traci z czasem emisję. Ja swoja jedną plazmę zostawię na rezerwę, ale szykuje się do zakupu drugiego Oleda mniejszego 48".
 

SDman

Banned
Myślę, że już czas :) Sam się niedawno przesiadłem na OLEDa. I jest spora różnica. Na plus oczywiście. Zwłaszcza ostrość obrazu (4K) i żywość kolorów. Na codzien tego nie zauważysz, bo jesteś przyzwyczajony....ale jak postawisz obok siebie to już wyraźnie widać.
Pytanie ile twoje telewizory mają godzin przebiegu....bo wiadomo, że plazma jednak traci z czasem emisję. Ja swoja jedną plazmę zostawię na rezerwę, ale szykuje się do zakupu drugiego Oleda mniejszego 48".
Plazma nie może konkurować w treściach HDR to dla mnie oczywiste, w SDR jak najbardziej.
Przy niskiej jasności panelu i maksymalnym kontraście, szczytowa jasność ostatnich modeli plazm ST60 (2013r) przy 20% APL wynosi blisko 132 cd/m2,
co jak na plazmę daje świetny wynik, znacznie jaśniejsze niż większość plazm 2012 roku.
Natomiast współczynnik kontrastu 13160: 1, przewyższał flagowego Samsunga LCD o prawie 3000 jednostek, to też jest imponujące.

HDR to znacznie większa rewolucja niż 4K, które na TV 55" z 2,5m nie jest do odróżnienia z 2K.
Na koniec, kalibracja dla SDR zawsze zdejmuje jasność we współczesnych TV.

Po prawie 8 latach nie stwierdzam utraty emisji -można oglądać nawet w słoneczny dzień.
 

citisus

Member
Plazma nie może konkurować w treściach HDR to dla mnie oczywiste, w SDR jak najbardziej.
Przy niskiej jasności panelu i maksymalnym kontraście, szczytowa jasność ostatnich modeli plazm ST60 (2013r) przy 20% APL wynosi blisko 132 cd/m2,
co jak na plazmę daje świetny wynik, znacznie jaśniejsze niż większość plazm 2012 roku.
Natomiast współczynnik kontrastu 13160: 1, przewyższał flagowego Samsunga LCD o prawie 3000 jednostek, to też jest imponujące.

HDR to znacznie większa rewolucja niż 4K, które na TV 55" z 2,5m nie jest do odróżnienia z 2K.
Na koniec, kalibracja dla SDR zawsze zdejmuje jasność we współczesnych TV.

Po prawie 8 latach nie stwierdzam utraty emisji -można oglądać nawet w słoneczny dzień.

Każda plazma traci emisję, to jest naturalny proces. I nie lata są ważne a godziny pracy. Ja sprawdziłem i mam prawie 30 tys. godzin. Też mogę oglądać w słoneczny dzień, ale to już nie to co było.
Różnice widać dopiero gdy oba tv postawisz obok siebie.
To prawda, że teoretycznie rozdzielczość ona nie widzi już pikseli z odleglosci 1,5 m......ale w rzeczywistości różnicę widać.
Też miałem podobne rozterki i jednak rok temu przesiadłem się na Oleda.....i nie żałuje. Gwoździem do trumny było przejście na emisję DVB-T2. Teraz szukam drugiego. :) A plazma odejdzie do rezerwy do pokoju dzieci.
Nie wiem czy masz możliwość postawienia obok siebie tych telewizorów....sam sprawdź i zadecyduj.
 

SDman

Banned
Boję się lichego skalowania, a to najważniejsze bo 80% tv DVB-C w świetnej jakości mam ale tylko 1080i/50Hz.
Dochodzą jeszcze wypalenia i potworne odbicia PDP ma mniejsze, a pokój słoneczny.
 

citisus

Member
Boję się lichego skalowania, a to najważniejsze bo 80% tv DVB-C w świetnej jakości mam ale tylko 1080i/50Hz.
Dochodzą jeszcze wypalenia i potworne odbicia PDP ma mniejsze, a pokój słoneczny.

Za skalowanie odpowiada elektronika a nie matryca....mam rocznego Panasonica i daje radę. Oglądam z satelity NC+
w FHD. Kanałyy SD ...tez, choć wiadomo z piasku bicza nie ukrecisz.....
Przy normalnym oglądaniu TV wypalenia nie są żadnym problemem. "Potworne odbicia"....taki urok każdego TV...albo ładna czerń albo odbicia. Trzeba przemyśleć miejsce stawiania TV w pokoju .
 

SDman

Banned
To dlatego, że masz Panasonica ma jedną z najlepszych obróbek obrazu.
Testowałem GZ-950 (960) na ale nie zdecydowałem się jak był w dobrej cenie
5tys. + 500 zł. na karcie.
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
To dlatego, że masz Panasonica ma jedną z najlepszych obróbek obrazu.
Testowałem GZ-950 (960) na ale nie zdecydowałem się jak był w dobrej cenie
5tys. + 500 zł. na karcie.

Mam właśnie GZ 960. Obraz super bez kalibracji. Za 5 tys. to dobra cena.
Jedyny minus to system operacyjny - lista kanałów. Masakra. W końcu traktuje go jako monitor a odbieram na Technisacie.
 

SDman

Banned
Magę powiedzieć, że żałuję, że nie kupiłem (obecnie mam smart TV Canal + box 4K) do PDP, gdybym wiedział, że będzie taki fajny Box.. ech.
Mam również Technisata Hd K2 ale powiem szczerze kanały na PDP 50ST60 idą łeb w łeb jakościowo po CI, a ich lista bardzo mi odpowiada.
 

citisus

Member
Mam Technisata Digital ISIO STC Combo....super obraz i przyjazne sterowanie. I do tego podpięty twardy dysk 1T do nagrywania. Antena 120 cm z obrotnicą. Można poszaleć po orbicie.
 
I jak ktoś coś doradzi jaki tv OLED czy Led oraz jaki producent?
Nie ukrywam że po moich doświadczeniach z plazmami skłaniam się ku marce panasonic
 
Ostatnia edycja:

gruzlewski

New member
I jak ktoś coś doradzi jaki tv OLED czy Led oraz jaki producent?
Nie ukrywam że po moich doświadczeniach z plazmami skłaniam się ku marce panasonic

Gdybyś szukał Philipsa Oled-a to mam takiego na sprzedaż w dobrej cenie. Nowy, czeka w kartonie na nowego nabywce, odebrałem go 24 marca i od tego dnia jest 24 msc gwarancji.
Nie wypowiem się w temacie tego modelu bo nie mam doświadczenia. Poniżej link do ogłoszenia.

http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzedam/149152-nowy-philips-oled-4k-65oled854-12-a.html
 

apollo

New member
Witam, po wielu latach od zakupu plazmy (z 10 lub więcej) wracam na forum z planem zakupu tv OLED więc podpinam się pod temat. Ciekawe tylko czy coś się dowiem bo rozmowa tutaj widzę mało merytoryczna:
Założyciel tematu pyta co kupić, w 3 poście dostaje pytanie czy ma kasę, w 4 poście zaczyna się totalny offtop. Założyciel wątku ponownie pyta jaki OLED w końcu kupić - dostaje odpowiedź że ktoś tam ma w pudle nieudany zakup i może go opchnąć. Na to wszystko można odpowiedzieć równie merytorycznie: xDxDxDxDxDxD
Dobra, koniec złośliwości. Zapytam w imieniu autora tematu ponownie - co kupić? Czy LG G1 65 cali za 11500zł (w tym karta podarunkowa w promocji na 3000zł na dowolne zakupy) czy coś innego w tej cenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 65 G1 to obecnie jeden z najlepszych ekranów na świecie - o ile nie najlepszy. Cena dla niebieskich bez karty jest znacznie niższa dal niebieskich członków forum. A kasa zostaje Ci w kieszeni i nie musisz jej wydawać.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .

Lepszego w klasie 8 tyś zł nie kupisz niż LG 65G1.
 
Do góry