Nowy salon, nowy TV, nowe nagłośnienie?

hunrid

New member
Witam,

Pierwszy mój post, dajcie znać jeżeli wybrałem nieodpowiednie miejsce na tego typu pytania.
Przechodząc do rzeczy, urządzam salon na podstawie kwadratu, gdzie częśc audio i video będzie się odbywać raczej na jedne połowie kwadratu, no może 2/3 (wzdłuż). Elektryk pociągnął kable na głośniki pod sufitem za kanapą/ nad głową. Nie jestem melomanem i bardziej wolę kino od muzyki aczkolwiek moją żona lubi dobrą muzykę i dobre jej brzmienie na poziomie nieco wyższym niż przeciętny Kowalski. Do tego gry na PS4, TV przez internet.
Podsumowując, chciałbym poczuć ciary podczas ostatniego marszu rohirrimów czy też przy głównym motywie z interstellar jednocześnie jak moja żona puści głośno muzykę to żeby to jakoś brzmiało, no i żebym nie musiał brać drugiej hipoteki na sprzęt.
Kompletnie się na tym nie znam i jestem otwarty na opinie. Nie zamykam się czy na kino domowe czy na soundbary. No chyba, że ktoś napisze, że z tym budżetem to zapraszam do Auchan po głośniki manty. Nie przeszkadza mi szukanie/kupienie używanych sprzętów, więc takie porady też są cenne. Czy np. KODA AK-48 i DENON AVR-X520BT wystarczą ?

Dane :
TV to 75" samsung
powierzchnia ok 27m2
muzyka/film 50/50
do 2500 PLN - no chyba, że zapłacenie 3000 lub 3500 zrobi kosmiczną różnicę.
 
Ostatnia edycja:

hunrid

New member
Wolałbym kino domowe ale jeżeli za tę cenę nie jestem w stanie uzyskać niczego satysfakcjonującego nawet przy kupnie używanych to jestem skłonny zainwestować w soundbar.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz Polk Audio za 2700 z lub taki sam JBL Bar 5,1 za dopłatą 150 zł
I drżyjcie narody w klasie cenowej - co do jakości kina.
 

hunrid

New member
a np. Taga Harmony TAV-606 v.3 ?
+ sub.

czy lepiej odpuścić temat na jakis czas i coś w stylu:

Audio Pro Avanto HTS

Czy w ogóle do 27m2 sub ma sens?
 
Ostatnia edycja:

hunrid

New member
To ewentualnie co by wchodziło w grę? Nie chodzi o spełnianie marzeń ale według was co już powinno fajnie zadziałać?
Nie zważając na cenę...no może nie za 15k.
 

amarokiee

New member
Na początek możesz kupić Onkyo TX-NR686 do tego JBL Arena 180/120/125c i za jakis czas sub Studio 250p.

Witam, dołączam się do wątku bo też szykuję się na kupno dobrego sprzętu do filmu i muzyki.
Mówiąc o tych trzech produktach JBL Arena masz na myśli podłączenie tego wszystkiego razem? Jestem kompletnie zielony wiec dlatego pytam.

Ok, na początku wyskoczył mi cały zestaw 180 jako 7.1 i zastanawiałem się czemu mam dorzucać jeszcze jeden kanał środkowy i dwie dodatkowe kolumny. Teraz znalazłem same kolumny 180.

Jak to rozstawić na salonie z sensem? 180ki po bokach z przodu, 120 na stojakach z tyłu na rogach i 125C pod TV?
 
Ostatnia edycja:
Do góry