Nowy firmware 5.00.0x do C9 i B9

Rybus85

New member
Nie przez pendrive. Dziś z samego rana po włączeniu tv sam zakomunikował że jest do pobrania nowa aktualizacja.
Z innej beczki,warto robić czy nic nie wnosi?
 

DrOzda

New member
Nie przez pendrive. Dziś z samego rana po włączeniu tv sam zakomunikował że jest do pobrania nowa aktualizacja.
Z innej beczki,warto robić czy nic nie wnosi?


https://www.avsforum.com/threads/of...g-firmware-more.3075344/page-47#post-60111506



  • webOS Version was updated to v4.9.0 (Rockhopper release 4.9.0-53402)
    • Update of several kernel modules (DVB, NTSC, PAL and others)
  • Firmware updates for the following modules:
    • WiFi (MT7662/7668)
    • Audio DSP
      • DTS-HD Decoder updated ("Jun 2 2020" version)
    • HDMI 2.1 (HAWK2 MSTAR 4K)
      • Version 4955
      • VRR related changes and updates
      • Fixes some VRR issues with nVidias RTX 30xx cards (4K@120 Hz setting)
    • Video Decoder
  • AD ID added on a system level to identify the device for advertising purposes (can be reset)
    • New option to disable tracking of ad-related personal data (won't disable ads)
  • The list of CA certificates was updated
  • Applications and services
    • LivePick support (only unlocked for U.S. models). Providing "Metadata information of contents being watched".
    • Certificate update manager added to upstart
    • Alexa app and integration updated (v2.0.0 to v4.0.19)
    • First Use app, Settings app and User Guide app updated
    • Apple AirPlay and HomeKit executables updated
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z rana też była u mnie aktualizacja. Tak na szybko jakiś zmian nie widziałem, później sprawdzę dokładniej. Z tego co czytałem ta aktualizacja dotyczy minn. gier 4k/120hz gsync/vrr.

Oo, widzę, że kolega wyżej wrzucił więcej informacji.
 
Ostatnia edycja:

SeBaLy

New member
To może ja sie wypowiem. Mam 65c9, aktualizacja tragednia, nie poprawili nic względem poprzedniej a nawet popsuli. W poprzedniej wersji oprogramowania ,można było zauważyć wiele artefaktów w szybkich scenach w filmach i w silnych strumieniach światła np.strumień latarki(można wyłączyć upłynniacz co eliminuje artefakty ale ekran klatkuje), w tej wersji tego nie poprawili, dodatkowo zepsuli luminacje loga. Teraz gdy opcja luminacji loga jest włączona objawia się lekkim migotaniem ekranu od czasu do czasu przy zmianie głośności ekranu, oraz gdy wyświetla napisy wgrane do filmu oryginalnie. Zauważyłem to w dokumentach na netflixie. Pasowałoby wyłączyć luminacje loga, ale wtedy bankowo będa wypalenia. Miałem b7, opcji luminacji nie było i wypalił sie napis netflix na ekranie oraz wielka czarna plama na środku ekranu.
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
To może ja sie wypowiem. Mam 65c9, aktualizacja tragednia, nie poprawili nic względem poprzedniej a nawet popsuli. W poprzedniej wersji oprogramowania ,można było zauważyć wiele artefaktów w szybkich scenach w filmach i w silnych strumieniach światła np.strumień latarki(można wyłączyć upłynniacz co eliminuje artefakty ale ekran klatkuje), w tej wersji tego nie poprawili, dodatkowo zepsuli luminacje loga. Teraz gdy opcja luminacji loga jest włączona objawia się lekkim migotaniem ekranu od czasu do czasu przy zmianie głośności ekranu, oraz gdy wyświetla napisy wgrane do filmu oryginalnie. Zauważyłem to w dokumentach na netflixie. Pasowałoby wyłączyć luminacje loga, ale wtedy bankowo będa wypalenia. Miałem b7, opcji luminacji nie było i wypalił sie napis netflix na ekranie oraz wielka czarna plama na środku ekranu.

Ale są też plusy tzn Youtube 4k działa lepiej .Appki ładują się szybciej , karta wifi działa stabilniej no i gsync 4k 120hz 4:4:4 z kartą rtx 3080 działa , ale niestety z lekkim stutteringiem
 

SeBaLy

New member
Ale są też plusy tzn Youtube 4k działa lepiej .Appki ładują się szybciej , karta wifi działa stabilniej no i gsync 4k 120hz 4:4:4 z kartą rtx 3080 działa , ale niestety z lekkim stutteringiem
Wiadomo każdy patrzy pod siebie, w gry już tak nie gram, jedynie czasem popykam na xobox one x :). Jeżeli chodzi o filmy, to tak jak pisałem, że tragedia, jakbym wiedział to wcześniej ,to bym wybrał jednak projektor 4k hdr, może czerń byłaby mniejsza, ale zero artefaktów, bandingów i wypaleń. Co do wifii, to też działam na ,,kablu'', bo jak wiadomo, potrafi wycisnąć maksylaną prędkość z łącza.Mi po aktualuzacji, to z początku w ogóle się zacinały apki, druga sprawa, że ładują się także dłużej niż w poprzedniej wersji oprogamowania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry