Nowy desktop PC

-AS-

New member
OK, oficjalnie mam dosc mojego obecnego PC - kupa zlomu.

Zdecydowalem, ze kupie cos nowego. Siedze w necie juz troche i grzebie. Wczoraj bylem zdecydowany na jeden z modeli HP, ale nie pasowala mi tam karta graficzna (Geforce GTX 260 Special Edition).

Postanowilem zbudowac komputer od podstaw, za cene tego HP jestem w stanie zlozyc lepszy zestaw.

Oto komponenty, ktore wybralem:

Intel Core i7 860 2.80Ghz (Nehalem) (Socket LGA1156) - Retail

Sapphire ATI Radeon HD 5850 1024MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card

Asus P7P55D Intel P55 (Socket 1156) DDR3 Motherboard

Seagate Barracuda 7200.11 1.5TB SATA-II 32MB Cache - OEM (ST31500341AS)

Corsair 4GB (2X2GB) DDR3 PC3-10666C9 1333MHz Dual Channel Kit (CMV4GX3M2A1333C9) razy 2

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer 7.1 Sound Card (70SB073A02007)

LG GH22NS50 22x DVD±RW SATA ReWriter (Black) - OEM

oczywiscie do tego obudowa + wzmacniacz

Coolermaster CM-690 Dominator Case - Black

OCZ ModXStream Pro 600w Silent SLI Certified Modular Power Supply

No i zdecydowalem sie dokupic kolejny monitor do mojego 22" HP:

Iiyama ProLite B2409HDS 24" Widescreen LCD Monitor

Co myslicie? Pociagnie najnowsze gry na wysokich ustawieniach?

Pozdrawiam

PS. Zapomnialem dodac do tego OS:

Microsoft Windows 7 Home Premium 64-Bit - OEM (GFC-00599)
 

-AS-

New member
Dzieki.

Pare rzeczy sie zmienilo jednak (raczej drobiazgi) - inna obudowa (Coolmaster HAF 922 - Black), inna firma 5850 (XFX ATI Radeon HD 5850 1024MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card), inne pamieci (Patriot G Series 4GB (2x2GB) DDR3 PC3-10666C9 1333MHz Dual Channel) x2.

Dodalem do tego jeszcze klawiature i mysz (stare wyrzuce). No i inny system, zamiast Home'a uzyje Windows 7 Ultimate edition (64-bit).

Zastanawiam sie nad dodatkowym sterownikiem predkosci wiatraczkow, ale to moze w przyszlosci.

Jak wszystko dobrze pojdzie, to bede mial komponenty w sobote.

Postaram sie wkleic jakies zdjecia z budowy.

Pozdrawiam
 

brandt78

New member
Pociagnie najnowsze gry na wysokich ustawieniach?

Gry ktore wyjda w ciagu najblizszych miesiecy pewnie tak, nastepne juz nie koniecznie...

Ja juz chyba ze 4 razy wymienialem PC'ta (pierwszy w 94r :grin:). Nie byly to modernizacje, tylko wlasnie skladanie od podstaw z najlepszych dostepnych wtedy czesci. Starczalo to maksymalnie na rok... Potem dalo sie jeszcze grac ale bez wypasu w opcjach grafiki...

Obecny PC't ktory kupilem ze 2 lata temu bedzie chyba moim ostatnim. Jest juz chyba warty teraz 1/4 tego co wydalem.
Zaluje ze tak pozno doszedlem do tego, ze do grania to sa konsole, a do reszty komputer...

Polecam x360/PS3 :D
 

-AS-

New member
Mam PS3 juz od dwoch lat. Niestety w gry, ktore mnie intersuja nie pogram sobie na konsoli (np GTR2, rFactor, etc).

Poza tym moje hobby to zdjecia i ich obrobka (m.in. Photoshop), a do tego przydaje sie dobry PC. W moim wypadku wiec, motywacja sa nie tylko gry, ale rowniez (a moze przedewszystkim) inne mozliwosci PC.

Moj obecny komputer slabo sobie radzi z wielozadaniowoscia - obrobka zdjec (2 lub 3 programy uzywane na raz) razem ze sluchaniem muzyki w tym samym czasie, powoduje czasami paro minutowe przyciecia przy kazdej operacji. Jest to niezwykle irytujace.

Pozdrawiam
 

Mike_D

New member
Brandt, ja niedawno doszedłem do wprost przeciwnego wniosku :D.

Od dawna kupowałem laptopy głównie pod kątem pracy zawodowej (programista) - więc ergonomia i niezawodność miały priorytet przed mocą obliczeniową.

Ostatnio stwierdziłem że jeśli teraz się nie zdecyduję na sprzęt do grania to już nigdy nie uzupełnię zaległości typu Fallout 3 czy Wieźmin - a grać lubię bardzo. Poszalałem więc i kupiłem sprzęt który pozwala mi na odpalanie gier w 1900x1200 i full detalach. Nie żałuję :D

Nie mówiąc o tym że pisanie kodu na 24" jest trochę wygodniejsze niż na lapku ;)
 

-AS-

New member
Mike_D, troche sobie poczytalem w necie i wyglada na to, ze ten system, ktory chce kupic spokojnie pociagnie wszystkie gry na 1920x1080. 1920 x 1200 rowniez nie powinno stanowic problemu.

Juz wkrotce przekonam sie osobiscie, jutro spodziewam sie dostawy.

Zaminienilem karte graficzna na XXX edition (troche lepsza):

XFX ATI Radeon HD 5850 XXX 1024MB GDDR5 PCI-Express

oraz ramy na:

OCZ Platinum 8GB DDR3 1333MHz Dual Channel Kit.

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
To nie jest komputer... to jest rakieta!!! :eek:k:

Jeszcze nie do konca dobrze skonfigurowany, musze wgrac nowe sterowniki i kilka innych programow, ale jestem bardzo zadowolony jak na razie.

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Odpalilem Crysis po raz pierwszy wlasnie, wszystko na very high, 8 x AA, 1920x1080 i super plynnie. Nawet raz sie nie przycial :shock:
 

-AS-

New member
Mialem problem z jedna z kosci pamieci, zareklamowana juz, czekam na nowa. Chwilowo jestem ograniczony do 4gb ramu :(

W miedzyczasie wklejam pare zdjec jak obiecalem

czesci
img6927.jpg


montaz
img6934pt.jpg


grafika siedzi
img6935.jpg


Lista zakupow na najblizsze tygodnie:
lepszy cooler (overclocking :-D)
lepsza klawiatura
drugi 24" 1080p monitor

Do sprzedania:
moj stary monitor HP w2207h

Do oddania lub wyrzucenia:
moj stary komp
 
Do góry