Nowy amplituner czy soundbar?

wujek_p

New member
Hej Wszytkim

Obecnie posiadam amplituner Yamaha RX-V430RDS (cnet.com/products/yamaha-rx-v430/specs/) oraz zestaw Jamo E3 5.1 z aktywnym subwooerem (olx.pl/oferta/zestaw-glosnikow-5-1-jamo-e3-CID99-IDx6xOb.html). Pokój w którym jest TV ma ok. 33m2 i jest otwarty na kuchnię ok. 14m2.

W związku z remontem (mam jeszcze tydzien na połozenie kabli) nadszedł czas na zmiany, więc zastanawiam się na dwoma opcjami:
1) Wymiana amplitunera na nowszy i zostawienie zestawu głośników Jamo
2) Kupno soundbara (np. JBL Bar 5.1).

Budżet to ok. 2-3 tysiące. Zależy mi na możliwości szybkiego włączenia radia / muzyki (nie wiem czy ww. JBL ma taką funkcję), fajnie jakby można było puszczać muzykę z bluetootha. Nie jestem audiofilem, ze wzgledu na male dziecko filmy ogladam z obnizona glosnoscia i niezbyt czesto. Obecne rozwiązanie gra dla mnie w miarę OK. Co do soundbara mam mieszane odczucia bo czytalem różne opinie juz sam nie wiem co lepsze.

Które rozwiązanie jest wg. Was lepsze? Dzięki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

wujek_p

New member
Ok, dzięki. A jakiś tańszy model dla porównania? (3k to max co chciałem wydać)

Jakie kable kupić do tylnych surrondow? Na przód mam już Cordial CLS 225 2x2,5mm2. (muzyczny.pl/105836_Cordial-CLS-225-225-kabel-glosnikowy-czarny.html)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ok, dzięki. A jakiś tańszy model dla porównania? (3k to max co chciałem wydać)

Jakie kable kupić do tylnych surrondow? Na przód mam już Cordial CLS 225 2x2,5mm2. (muzyczny.pl/105836_Cordial-CLS-225-225-kabel-glosnikowy-czarny.html)

Tak jak wyżej , zostawić kolumienki i dokupić wielofunkcyjny amplituner np. :

Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-NR686

zostanie jeszcze na dobre kable , o cenę zapytaj Blackninja

jedynie co to będziesz musiał uważać z pokrętłem mocy , bo amplituner ma jej sporo , ale w przyszłości możesz zmienić fronty na duże kolumny i suba na większego , ale na początek sam ampli wystarczy zamiast "belki" choć te JBL-a 3.1/5.1 mają bardzo mocnego suba
 

wujek_p

New member
Dzięki za propozycje. Tak jak wspominałem - muzyki / filmow bede w wiekszosci przypadkow sluchal na malej glosnosci. Ktory z tych dwoch (Yamaha RX-V685 + Jamo vs JBL Bar 5.1) bedzie lepszy dla takich warunkow?
 

wujek_p

New member
Po zastanowieniu bliżej mi do Yamahy. Muszę na szybko kupić kable do tylnych glosnikow. Troche poczytalem i widze ze to trudny temat ;) Chce kupic niedrogie kable 2x1,5mm2 OFC. Niestety kable z grubą otoczką (np. 7mm) odpadają, gdyż nie zmieszczą mi się w listwie przypodłogowej.

Zastanawiam sie nad (od najtanszego)
- Przewód głośnikowy TLgYp 2x1,5mm2 - 1,5zł / m2
- LTC CHP1.5TR 2x 1,5mm˛ - 2,25zł / m2
- ADAM HALL KLS215 FLB - 5zł / m2

Który byście wybrali?
 
Do góry