Nowe Sony BDP-S300 i BDP-S500

Gucio50

New member
Bez reklam
Pojawiły się w MM ( i nie tylko skapiec.pl) dwa nowe odtwarzacze Blu-Ray Sony
1 BDP-S300 zaokoło 1400zł - cena bardzo atrakcyjna
2 BDP-S500za 2400 , raczej drogo.

OBA NIE ODTWARZAJĄ ani DivX ani VCD ani SVCD. Te funkcje SONY pozostawia MUSTEK-om i podobnym urządzenim za 60zł :mrgreen:

Różnia się jedynie wyposażeniem w dekodery audio, prze3dewszystkim 500-tka ma True HD a 300-tka nie. Są też pewne różnice w wykonaniu np elektrycznie zamykana klapka lub jej brak.


Jeżeli będziemy podłączać do amplitunera za pomocą kabla HDMI to najprawdopodobniej brak tych dekoderów zastąpią dekodery w amplitunerze. Jeżeli ktoś ma ONKYO-605 lub wyższy to poza trochę uboższym wygladem 300-tka sprawi się OK. Z ampli HK będzie ten problem że trzeba kupić 500-tkę. :p

Dodatkowo na stronie producenta jest zapewnienie odczytu 8cm i 12 cm płyt AVCHD. :krol:

Przed zakupem nalezy sprawdzić czy brak dekoderów TRUE HD nie przeszkadza amplitunerowi z nimi ( np ONKYO-606) :confused:
oraz sprawdzić czy NAPRAWDĘ odtwarza płyty AVCHD. :confused:

Niepokojące jest w obu wypadkach zastrzeżenie co do odczytu BD-R i BD-RE jako TYLKO BDVM, co by sugerowało jedynie AVCHD A NIE WSZYSTKIE Filmy Blu-Ray NAGRYWANE samodzielnie np PoverDVD BluCreatorem :(

Tak czy inaczej 1400zł za 300tkę to niezbyt drogo, biorąc pod uwagę że samsung BD-P1000, który mam, a który kosztuje 1700zł jest to biorąc pod uwagę klasę firmy SONY " za darmo"

Najdziwaczniejsze jest to, że nie odtwarzają SACD, który SONY usiłowało promować, a "nieodtwarzanie" to wycięcie paru kilobajtów kodu z oprogramowanie, którego SONY jest twórcą/włascicielem. :p :confused:
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Nero 8.2.8 (grudniowy update) dodał możliwość wypalania w formacie BDVM nośników BD.
I działa. Mam combo LG WWG-H20L. Sparwdziłem.
Problem więc rozwiązany.
AVCHD nie jest dla posiadaczy kamer HD już gardłowym problemem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
bluray napisał:
... ... Nero 8 dodał możliwość wypalania w formacie BDVM nośników BD.
I działa. Mam combo LG WWG-H20L. Sparwdziłem ... ... ...

Zrobiłbyś mnie a pewnie i innym kolegom dużą przyjemność, gdybyś skrótowo, ale jak to mówią "Step By Step" podał receptę/przepis na wykonanie takiej płyty przez Nero 8 ;)


Z góry dziękuję Ci :krol:
 
Ostatnia edycja:

wlodek1956

New member
cd

Witam ! podane info o 500 jest nie kompletne czyta BD-R , RE pliki AV ale muszą być " zamknięte " no i w moim przypadku coś szwankuje z komunikacją pomiędzy ampli onkyo875 - 500 - tv sony only 1080i obraz świruje a dokładniej się zacina efekt znika tylko w trybie auto ( ampli ) w/g instrukcji gdy sygnał jest nie zgodny z zozdziałką tv - czysta bzdura ! ale szczeście że działa choć w auto . Uwaga dotyczy tylko płyt BR-R RE po hdmi . Moim zdaniem coś sony popaprało z komunikacją po hdmi albo onkyo " lubi " tylko 1080p. Pozdro wlodek:mrgreen:
 
Do góry