Nowe modele TX-L32S20E / TX-L32D25E

Grzegorz82

New member
nie każdy ma taka możliwość podłączenia komputera, dlatego zapytałem sie jakie formaty czyta. Zadałem również pytanie do panasonica ale zero odpowiedzi tak samo jak i tu :(
 

jamas

New member
Ech... od czego jest google?

Z innego forum:

"Witam wszystkich zainteresowanych,

TX-L42D25 ten telewizor chcialem kupic i ten telewizor testowalem ponad godzine w sklepie

Pierwsze wrazenia sa takie :
Stylistyka ladny ale nie powala. Ramka dookola jak koloru tytanowego nie test to jakies razacy srebrny kolor a raczej stonowany jasny grafit cos jak tytan.
Materialy dobre i ladne, choc sam telewizor robi wrazenie delikatnego sprzetu. Faktem jest to ze jest cienki dobrze i lagodnie sie obraca na podstawce.

W sklepie zauwazylem tez kiepskie gniazdo HDMI na tylnym panelu , kabel sie strasznie w nim luzowal i ciagle wypadal, to tylko mala uwaga , strasznie delikatny ten
sprzet nie to co sony 46EX403 ktory obok stal i tez go testowalem jak i porownywalem z tym panasonikiem.

Pierwsze wrazenie jesli chodzi o obraz Super ! Kolory w ustawieniu fabrycznym - bajka , ostrosc kontrast biel i czern.
To wszystko dla jakiegos eksperta byloby pewnie jeszcze do kalibracji ale dlamnie bylo ok sony sie poprostu nie umywal do niego.
Wiem ze sten soniak byl na zwyklum CCLu a panasonic na edge LED.
Jesli chodzi o podswietlemie krawedziowe ledami to wypadlo panasonicowi to calkiem niezle.

Naprawde nie spodziewalem sie takiej jakosci obrazu, Jedyne co boli i kuje w oczy to menu archaiczny wyglad, dobrze sie po nim nawiguje a osobiscie menu sony bardziej mi przypadlo do gustu.

Chociaz kolejne pod menu jak na przyklad plansza przy sluchaniu muzyki z USB jest ladna w tle ladna tapeta na pierwszym planie okladka z dana plyta i sciezki, wszystko w ladnych cienia i odbiciach lustrzanych , takie detale ale ciesza oko.

Najwiecej mi zajelo czasu testowanie samych medii w tym TV czyli bajerow, takich jak DLNA , USB , NET TV, to wszystko dziala i to niezle.
DLNA przepuszcza duzo oprucz mp3 - sam nie wiem czemu
Net TV dziala szybko i stabilnie duzo serwisow internetowych, youtube , trailery filmowe tak jak w mac kach smiga calkiem niezle.Dziala tez kawiatura od PC.
USB - to chyba jeden z mocniejszych stron TV
Przygotowalem testy divx ow o roznych bit/s , stare jak i nowe ,ripowane starymi jak i nowymi kodekami. Dialaja od LoRes do HiRes
Bitare jaki chdzil to od video 300kbs do az 8500kbs wszyskie pliki w AVI przykladowo film w HD ready 720p mial bitare 4000bks i chodzil super
Z 10 roznych Divx ow o roznej wielkosci i razdzielczosci poszly 9. Szybko sie ladowaly dobrze dzialaly napisy czytalo TXT poprawnie , Na divx ach dzialalo przewijanie zmiana powiekszenia obrazu , bylo naprawde ok. Nie odtworzyl MKV , MOV i problem z WMM, ale nie zawsze.

Muzyka z USB chodzila niezle Glosniki nie zbyt mocne ale do przezycia,
Czytalo MP3 od 48kbbs do 320kbs i VBR takze. pokazuje okladki plyt.

Zdjecia tez chodza z USB znakomicie nawed z podkladem muzycznym JPEG loRes i Hi res
w miare szybko zalezy od szybkosci pendriva od rozdzielczosci malych typu 320x200 do 5000 na ilestam...
Fajna opcja nagrywania na HDD przez USB, taki magnetowid cyfrowy PRV dysk musi byc podlaczony do zasilania zew. Jest on formatowany przez TV, nie do odtworzenia potem na PC chyba mieli na uwadze prawa autorskie itp. Niestety ale i tak jest niezle.Wiaze sie z tym to ze filmy i programy nagrane w ten sposub bedziemy mogli odtwozyc tylko na telewizorze. Nagrywa ze wszystkich portow wejsciowych ale tylko z TUNEROW , nie z DVD ani Blu-Ray

Telewizor jest swietny przedewszystkim jesli chodzi o jakosc obrazu.
Jedyny mankament w modelu ktory widzialem i testowalem dziwna poswiata ukazujaca sie na ekranie nad dolna ramka telewizora,
wygladalo to tak jakby rama telewizora w tym miejscu zbyt mocno naciskala na matryce, lub moze cos z dioda podswietlajaca matryce, troche irytujace zjawisko szczegolnie gdy sie oglada film zpasami na gorze idole ekramu. W sklepie powiedziano mi ze to tylko ten egzemplarz i inny moge sprawdzic.

Ja bym kupil ten telewizor gdyby tylko robili wieksze min dla mnie to 46'' bo ten 42'' to za maly do duzego salonu.
Jedyne co to jestem zadowolony ze nowe plazmy pannasonica G20 series posiadaja te same wszystki funkcje co ten telewizor a obraz jeszcze lepszy, tylko ta energia ktora pochlaniaja no ite refleksy swietlne ktorych w TX-L42D25 nie uswiatczysz.

To by bylo na tyle z moich opserwacji i pseudo testow amatora."
 

romek111

New member
Brawo za test

Dzięki za ciekawy test. Jestem na etapie zakupu tego TV . czy ktoś może coś więcej o nim napisać?
Najlepiej jakiś posiadacz.
 

satman777

New member
Witam! Interesują mnie opinie nt TX-L42S20E, zwłaszcza jakość SD, kąty i czerń, która jest podobno poprawiona w stosunku do S10.

Zwrócił moją uwagę jeszcze fakt że ten rozmiar ma matrycę IPS, mniejsze mają IPS-Alpha. Jakie są różnice?
 

Tom1422

New member
Planuję zakupić Panasonic TX-L37S20E. Telwizor miałby być do oglądania telewizji i odtwarzania filmów na DVD, BluRay ale najbardziej do grania na konsoli PS3. Powiedzcie mi jak się ma obraz w HD (kolory, czerń, no i oczywiście ostrość) do Samsunga C650 i Sony EX500. Czy zdarza się nierówne podświetlenie jak ma to miejsce w Sonym (tzw. chmurki)? Jaka to klasa porównując z modelami Sonego lub Samsunga? Na poziomie C650 i EX500? Czy w 32 i 37 calowych modelach stosują inną matrycę niż w 42? Czy kontrast dynamiczny 1:20000 to nie za mało? (nie znam się ale wydaję mi się że inne telewizory oferują większy).
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Czerń ma się nijak do c650 i ex500, dosłownie - w porównaniu z nimi (i innymi na panelach va) ten tv zwyczajnie jej nie posiada. Kolory są na tym samym poziomie ale jeśli chodzi o menu/możliwości konfiguracji/kalibracji/ustawień obrazu to Panas odpada w przedbiegach. Jeśli tylko do gier to tak ale jeśli do wszystkiego to odradzam.
 

Tom1422

New member
Ehh, teraz już mam mętlik w głowie bo tak: zależy mi na czerni, dobrej ostrości, kolorach, w miarę niskim Input Lagu, 100Hz. Teraz już nie wiem bo Panas ma mały input lag, kolory też ok ale ta czerń :( Czy znajdę jakiś dobry telewizor który będzie mieć dobre kolory, czerń, 100Hz, w miarę niski input lag i gry, filmy będą na nim wyglądały bardzo dobrze? Cena do 2500 zł za 37 cali.
 

marlon80

Member
Co do testu Jamasa to się w pełni zgadzam, jedyna wada to poświata którą można delikatnie zniwelować "ruszając" ekranem

co do wypowiedzi
Witam !
Co do 37d25E to moim zdaniem nie jest wart zainteresowania.Obraz poza oczywiście HD pozostawia wiele do życzenia, marna jakość skalowania kiepskie możliwości regulacyjne a regulacji jasności prawie nie ma. W nocy wali po oczach jak latarnia pomimo stonowania ustawień. Tuner satelitarny nie obsługuje TVN-ów dźwięk dekoduje ale obraz niestety nie. Jeśli chodzi o funkcje i dodatki to Panas się postarał ale spaprał sprawę obrazem i brakiem możliwości dokładnej kalibracji oraz podświetlenia matrycy.
Jak za cenę blisko 4 kółka to nie ma rewelacji modele innych producentów lepiej by wypadły za znacznie niższą kasę (chodzi o obraz żeby była jasność).
Pozdrawiam

chyba inny TV testowałeś bo bzdury piszesz o obrazie
 

szymon247

New member
Witam! Interesują mnie opinie nt TX-L42S20E, zwłaszcza jakość SD, kąty i czerń, która jest podobno poprawiona w stosunku do S10.

Zwrócił moją uwagę jeszcze fakt że ten rozmiar ma matrycę IPS, mniejsze mają IPS-Alpha. Jakie są różnice?

Głównie lepsze kąty, kontrast oraz czas reakcji.

Ehh, teraz już mam mętlik w głowie bo tak: zależy mi na czerni, dobrej ostrości, kolorach, w miarę niskim Input Lagu, 100Hz. Teraz już nie wiem bo Panas ma mały input lag, kolory też ok ale ta czerń Czy znajdę jakiś dobry telewizor który będzie mieć dobre kolory, czerń, 100Hz, w miarę niski input lag i gry, filmy będą na nim wyglądały bardzo dobrze? Cena do 2500 zł za 37 cali.

Myślę, że mimo wszystko ten telewizor da radę. Czerń jest co prawda gorsza niż na EX500 czy C650 na których z kolei lag jest ponad 2 razy większy. Mimo to i tak jest lepiej niż w większości innych TV. Naprawde Panasonic postarał się jak na IPS-Alpha. Ustawienia mogą być pewnym udziwnieniem gdyż jasność reguluje się kontrastem. Obnizajac kontrast obniza sie tez moc lamp przez co TV nie wali juz po oczach jak to ktoś wyżej napisał.

Dobrą alternatywą jest Toshiba 37XV733.
 

Sasanki

New member
wyjście optyczne w L37S20E

witam!

pomimo iż temat o tym modelu ucichł pół roku temu uważam iż jest on nadal w czołówce zakupowej (w tej klasie cenowej oczywiście) , mam w zasadzie dwa pytania jeśli ktoś jeszcze pilotuje temat.

- czy optyczne wyjście "puszcza" DD i DTS choćby passthrough jeśli źródłem sygnału jest HDMI (np laptop z odpalonym mkv ze ścieżką DD,DTS) jest to dla mnie priorytet gdyż nie mam spdif op. w lapku a ampli nie ma HDMI.

- czy przy 37 calach matryca to też loteria jak w przypadku Szajsunga LE40C650 ( w sensie mogę trafić IPS od LG czy 100% Panas?

pzdr
 

pekao

New member
Tx-l42d25e

Witam,
W ubiegłym tygodniu nabyłem Panasa L42D25E w sklepie internetowym.
Generalnie TV rewelacja, ciekawy design, dużo ciekawych funkcji, dla mnie podstawa to wbudowany tuner DVB-S (ten tv posiada)
Jest jednak kilka wad:
i) Przy wyświetlaniu czarnego obrazu, przy dolnym pasie ekranu poojawiają się 4 duże plamy - jasne przeswietlenia (zareagowałem od razu i powiadomiłem sklep - powiedzieli ze zabiora TV i przysla nowy egzemplarz (czekam na kuriera)).
ii) Podłączyłem twardy dysk 1TB (WD) nie odczytuje zapisanych na nim danych nic: ani filmów, zdjęć, muzyki.
iii) nie odtwarza filmów mkv.

Chetnie wymienie się dodatkowymi opiniami/spostrzeżeniami.
Jesli ktoś posiada taki TV równiez proszę o opinie.
 

pekao

New member
Witam,
możesz prosze wyjaśnic na jakiej podstawie twierdzisz że ten Tv na wbudowanym tunerze nie odtwarza TVN-ów ? jest to dla mnie bardzo istotne
dzięki.
 

rafcio5561

New member
Witam
posiadam tv Panasonic TX-L32D25E i mam następujący problem z nim, co mi się nie podoba, a mianowicie:
u mnie kablówka rozpoczęła nadawanie cyfrowo (dvb-c), lecz mając na ustawieniach: język: polski kraj: Polska, dvb-c brak!
więc ustawienia fabryczne i zmiana na polski i Niemcy. No, dvb-c się pokazało, programy wszystkie ustawione i jest ok.
wchodzę do Viera Cast, aby obejrzeć coś przez iplę, a tutaj jej brak i również iplex, bo te opcje są dostępne przy wyborze kraju Polska.
I co teraz? ma ktoś może rozwiązanie, aby mieć te 2 rzeczy powiązane ze sobą, tzn. dvb-c i iplex z iplą?
Jak dla mnie jest to duży minus, jeżeli się nie da włączyć dvb-c na polskich ustawieniach :(
 
Do góry