Nowe mieszkanie - zamiana ampli z zestawem na soundbar ?

Tygrysekk

New member
Witam. Po raz kolejny zwracam się do Was o pomoc w sprawach tv/audio :)

Od 10 lat w pokoju 4m x 4m korzystałem z kina domowego opartego o amplituner Pioneer VSX-520 i zestaw głośników Jamo 426 z subem Jamo 210. Dla mnie ten zestaw jest wystarczający.
Głównie oglądam sport, Netflix, filmy z komputera, posłucham radia. Przyznam się, że głównie miałem ustawione na ampli opcję "extended" czyli na wszystkich głośnikach grało to samo, co sprawiało wrażenie dźwięku przestrzennego. Przy normalnym ustawieniu 5.1 dość cicho grał głośnik centralny i do dialogów musiałbym mocno podgłaśniać, a wtedy przy jakichś wybuchach, itp byłoby za głośno.

Zdjęcie pomieszczenia wrzucam poniżej.

https://zapodaj.net/2425dc346706f.png.html

Aktualnie rozpocząłem generalny remont w nowym mieszkaniu i nie wiem czy zabrać ten zestaw ze sobą czy sprzedać i na moje potrzeby wystarczy dobry soundbar z subem, ewentualnie z odłączanymi surroundami działającymi po wifi (np. JBL 5.1). Cena tak do 3tys. zł.
Po prostu nie widzę w nowym salonie możliwości stałego montażu chociażby głośników surround, kanapa nie stoi przy ścianie, nie jest wyśrodkowana w stosunku do całego pomieszczenia.
Powierzchnia salonu ok. 19m2, ale część salonu do oglądania TV (od kanapy do ściany z TV) to ok. 12-13m2).


Zdjęcie poniżej.

https://zapodaj.net/9c8a0ae771448.png.html


Proszę Was o poradę.
 
Ostatnia edycja:

Tygrysekk

New member
blackninja - wszystko w swoim czasie :)
Narazie rozeznaję temat, aby poprowadzić odpowiednio kable przy wymianie elektryki, która będzie miała miejsce za 2 tygodnie.
Zakup soundbara za ok 2 miesiące, po remoncie.

Pytanie mam takie:
1. Czy przy moich warunkach mieszkaniowych soundbar będzie optymalnym rozwiązaniem?

2. Czy soundbar zagra lepiej/gorzej/tak samo jak moje obecne kino domowe?

3. Czy jeśli kupowałbym soundbar 3.1 to czy w ogóle ma to sens czy lepiej zostawić ampli, przednie kolumny, centralny i sub z tego co już mam, a pozbyć się satelitek, których nie mam jak umiejscowić w nowym salonie?

4. Jeśli soundbar to lepszy będzie z tych tradycyjnych jak JBL czy może coś co stosuje chyba Yamaha czyli jakieś odbicia od sufitu, ścian, itp?
 

Tygrysekk

New member
Witam po przerwie. Ponieważ rozpoczyna się wymiana instalacji elektrycznej muszę podjąć decyzję co do kina domowego, żeby wiedzieć co i gdzie poprowadzić.

Czy soundbar w cenie do 3,5 tys. zagra w kinie domowym lepiej niż mój stary zestaw Pioneer VSX-520 + Jamo 426 + Jamo 210?

Słuchaliście tyle różnych sprzętów, że pewnie może wydać taka opinię :)

Podany wyżej HK wykroczy poza mój budżet bo sama belka kosztuje pod 3 tys. a gdzie jeszcze subwoofer, bez którego kino nie ma raczej sensu.

Czy do moich warunków wybralibyście JBL 5.1 czy raczej Yamahę 2700 ? Chodzi o to, że mają inną technologię tworzenia dźwięku przestrzennego.
Nie wiem na ile istotne będzie to, moc Yamahy to 107W a JBL ponad 500.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Posłuchaj belek Focala, ostatnio miałem przyjemność dłuższego posłuchania i wg. mnie jest to chyba jeden z najlepszych soundbarów w cenie około 3 tyś.
 
Do góry