Nowe lg.....42lw570s

wombat193

Member
A co forumowicze powiedzą na ten model? Jest jeszcze 47 cali i chyba 55.
Design obudowy, jak dla mnie pierwsza klasa.
Przydałyby się jakieś opinie lub test od Kikiego :krol: :)?!
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Masz test

Recenzja: LG 55LW5600 LED LCD
Od CES, Ja słyszałem wiele szumu na co Cleveland plazmowy o nowej, pasywne 3D TV od LG. "Jeśli zależy Ci na 3D, to jest TV, aby" zachwycał się Chris. Zamiast grube i drogie okulary aktywnych migawki większość z nas jest w zwyczaju, pasywne okulary LG są jak stawianie na lekkie okulary słoneczne lub okulary jazdy. Nie ma on / off zadzierać, i nie ma obawy o łamanie łącza podczerwieni i przypadkowo wyłączyć okulary. To jest krzepiące. I patrząc na LW5600, cieszę się, aby zobaczyć LG zachowało pół matową, a nie jak lustro powierzchni, które wielu producentów oferuje. Z LG ultra cienki profil i obejmy wykończenia, nie ma wiele do jak dla tych z nas, którzy cenią sobie elegancki i wyrafinowany wygląd.

Przy wyłączeniu zasilania w pokoju umiarkowanie jasne, LG zawsze commendably ciemne dla większości. Refleksje może jeszcze wypłukać dużych obszarów ekranu, chociaż nie są wyraźnie określone, jak na błyszczących ekranów. Z LG siedział obok plazmy Panasonic i VT25 oba zestawy wyłączony, ciemne obszary LG ekranie były bardzo znaczące ton ciemniejszy niż w osoczu w najciemniejszych miejscach. Tak więc, choć opieka musi jeszcze zostać podjęte w celu uniknięcia jasne odbicia, ciemny ekran LG w połączeniu z jego płonącego światła moc wyjściową i oddzielnych ISF Day i nocny oznacza to TV jest tak dobrze nadaje się do typowego, jasny pokój dzienny, jak można dostać.

Potencjalnie czynnikiem ograniczającym z LED LCD jest niska wydajność od osi. Kilka razy już do domu klienta do kalibracji nowy LCD tylko do stwierdzenia, że ​​nie ma dobrego miejsca w domu, albo z powodu TV montuje się nad kominkiem i nie pochylony w dół, lub do posiadania kanapy po obu stronach TV, ale nie przed nim. Pomimo stwierdzeń "szeroki kąt widzenia" i "idealny kolor wszędzie", niestety z niektórych zestawów nawet po prostu się ponad kanapie poduszki z martwego punktu może spowodować zauważalny kontrast kolorów i wymywania. Na szczęście, podobnie jak większość modeli LG widziałem niedawno, LW5600 jest bardziej tolerancyjny albo na boki lub w górę iw dół, niż większość LED LCD. Obraz nie uruchamia się pogarsza szybciej przekątnej kątowniki, jednak, więc jeśli są nad ekranem i z boku będziesz traktowany na ładne, blade twarze i przemywa czerni.

Przed kalibracją:

Po wyjęciu z pudełka, bez zmiany w tryby obrazu lub korekt, LW5600 wizerunku wyglądała nieco krzykliwy. Kolory są żywe i ekscytujące, ale wcale nie realistyczne. Jasne obiekty na zdjęciu wyglądał nieco podkreślone, co czyniło obraz przyciąga wzrok, ale męczące. Obraz był bardzo jasny, na tyle, aby większość entuzjastów kina domowego sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne przed osiedleniem się w dół, aby oglądać telewizję. Naczynia wydawało maślany gładkie, co z reguły filmy rob ich stopniowe zmienianie rozmiaru czuć. Nie wydaje się być dużo pop i kontrastu, a ogólny obraz wyglądał obiecująco, mimo że nie było bardzo naturalne w ogóle.

Przełączanie obrazu ustawiony albo Cinema lub jednym z dwóch trybów ISF Expert przyniosły duży wzrost jakości obrazu. Gone był krzykliwy, ponad wzmocnionej wygląd, w to miejsce było bardziej stonowane, ale także bardziej realistyczne zdjęcia. Kolory, choć nie tak żywe i ekscytujące na pierwszy rzut oka wyglądały bardziej naturalnie. Jednak ciemne obiekty na zdjęciu tendencję do pogrążyła się w czarnej blob i patelnie były jeszcze zbyt wygładzone. Sceny otwarcia The Dark Knight wyglądał dość imponujące, odcienie skóry nie były obraźliwe, a obraz miał dużo pop i wpływu. Dark obiektów i brak szczegółów w cieniach zostały najgorszych przestępców. W umiarkowanie jasne oświetlenie pomieszczenia, natomiast wyglądała świetnie.

Kalibracja:

W nocy, z ciemnego pokoju teraz, zacząłem eksperymentować z niektórych ustawień obrazu w jednym z trybów ISF Expert. Znalazłem kilka prostych zmian, że korzystne. Po wyłączeniu oszczędności energii, ustawienie proporcji do Just Scan, i zwracając Tru Wniosek do ustawień użytkownika (z De-Judder odrzucił), Starałem się opanować, w jaki sposób LED Local Dimming dokonane ustawienia obrazu. Moje wcześniejsze doświadczenia z krawędzi LG zapalił TV ściemniania strefie zostawiła mnie z poczuciem, że lokalne ściemniania wejście, natomiast nieco przydatne w czasach, w dużej mierze nieskuteczne w porównaniu do pełnej podświetleniem LED sterowane lokalnie. LW5600, a jednocześnie o krawędź strefę oświetloną podświetlenia, wydaje się być znacznie ulepszone i dostosowane w ciągu poprzedniego modelu. Czułem, że w większości przypadków, z LW5600 lokalnego przyciemnienia wysoka, czerń były bardzo dobre. Wydawało się być w stanie obsługiwać obiekty niskiej jasności w obrazie i bez znaczących kwitnienia lub czarny kompromis poziomie. Poprawa kontrastu ciemnych obrazów był wstrząsający. Nie było wątpliwości, że w ciemniejsze obrazy, zmieniając ustawienie na wysoki poziom zmieniła czarny i kontrast z ledwie przeciętny bardzo dobry. Jak eksperymentował z jaśniejszych obiektów, widziałem czarne obszary podświetlenie ekranu wokół obiektu. Przypomniało mi funkcję automatyczną przysłoną w wielu projektorów, tylko to było bardziej skuteczne, ponieważ różne regiony obraz były kontrolowane niezależnie. Wadą tego wszystkiego jest to, że dobroć kontrast czarnych pasów na filmy letterbox były pewne wahania. Na 2,40:1 filmów, czy jest jasny obiekt w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie w tym kwartale i tak na dole czarny pasek rozjaśnieniu. Efekt ten był widoczny tylko w ciemnym pokoju. Widziałem również, że czarny ekran nie świeci równomiernie, z deszczu miejscach na ekranie. To mogą być poważne błędy to wolisz oglądać filmy szeroki proporcje w ciemnym pokoju. Na szczęście, działania niepożądane strefy ściemniania zniknął w przeważającej części, gdy oświetlenie w pomieszczeniu było normalne. może wciąż widzę czarne pasy wahać, czy szukałem go, ale nie rozpraszają uwagi.

Kolory, gamma, skali szarości i wszystkie bardzo dobrze skalibrowany. jednorodność pola White była bardzo dobra, i 1080i / p rozdzielczość była pełna i mocna. 2 step i 10 korekty balansu bieli krok teraz pracować razem, więc proces może być łatwiejsze. Ze względu na sposób lokalny działa ściemnianie w słabym oświetleniu, włączyłem go, jeśli ten 10 krok dostrajania, a następnie włączyłem go ponownie po tym została zakończona.

Poziom czerni sterowane lokalnie na wysokiej, średniej lub niskiej była zbyt niska dla miernika Enhanced Chroma5 do środka, co oznacza, że ​​był znacznie poniżej 0,01 fL. Sterowane lokalnie off, to mierzone ubogich 0,0786 fL. Jest to wynik typu płyty stosowane przez LG i jest kompromis między czerń i od osi jakość obrazu.

Zmieniony kontrast ANSI, mierzona w centrum pozycji ekranu tylko był 691:1. Krawędź zapalił sterowane lokalnie ma najmniejszy wpływ na środku ekranu, a zwłaszcza z jasnym szachownica ANSI, które są wyświetlane, a więc liczba kontrast ANSI robi żadnej pomocy ze strony lokalnego przyciemnienia. Real materiału program się lepiej, choć to będzie zmienna.

Po kalibracji:

Wow! DVE scenę w restauracji, dostosowanego do 49 fL światła i przeglądać w umiarkowanym oświetleniu, wyglądał fantastycznie! Whites spojrzał czystsze niż wcześniej, i wymiarowości był wielki, nie było bardzo dobre wrażenie głębi i pop. odcienie skóry wyglądał dobrze, byli bardzo dobre przed kalibracją, a oni jeszcze bardziej wyrafinowane. Szczegóły w cieniach, ale zauważalnie poprawiła się, jest jeszcze trochę po ciemnej stronie neutralne, choć, która mogłaby zostały ulepszone z dodatkowych podkręcić z 10 Regulacja punktu. Naczynia ruch teraz wyglądała bardzo dobrze.
The Dark Knight wciąż wrażenie, kolory naprawdę były tylko w prawo, a obraz miał bardzo dobry wpływ. I zauważyłem żadnych artefaktów ruchu. Nic nie znalazłem w ogóle na co narzekać w pierwszej scenie, na raz krytyk we mnie uspokoił. Po włączeniu filmu proporcje, widziałem trochę czarny wahań bar. To nie wystarczyło, aby być rozpraszające mi się w tym oświetlenia, choć, jak wspomniano wcześniej jest to bardziej zauważalne w pokoju całkowicie ciemny.
Było kilka scen w DVE montaż, że pokazał, jak imponujący LG czerń i kontrast może wyglądać. Chociaż nie był niezawodny, w większości scen sterowane lokalnie robi dobrą robotę, dzięki czemu czerń wydają się dość ciemno.

Wydajność 3D:

Jestem naprawdę pod wrażeniem, jak bardzo ten zestaw obsługuje konwersji 2D i 3D! Teraz widziałem konwersji 2D i 3D na Samsung, zarówno LED LCD i plazmowe, a kiedy nie pomyślałem: "Wow, to jest interesujące. Hmmm. Pretty dziwne ..."
To nie fake nadal wygląda trochę, prawdopodobnie dlatego, że jest. Ale jakoś to dużo mniej obraźliwe niż pamiętam.
Jest to dość łagodna, więc sprawy nie wyglądają tak jak oni zamierzają dotrzeć i chwycić Ciebie. Ale to nie dodaje przyjemny warstwy głębokości.
Nie sposób będę chciał patrzeć na wszystko w ten sposób. Ale to zabawa raz na jakiś czas, i to dużo lepiej niż pamiętam na innych.
Jedną z rzeczy, choć, gdy stawianie okulary, zwłaszcza z bliska, struktura linii obraz jest widoczny. Nie pamiętam, widząc, że na Samsung. Przypomina mi się widząc linii skanowania na CRT.

Korzystanie z trybu Cinema i patrząc na prawdziwym 3D treści 3Net przez DirecTV, mogę powiedzieć, że to ogólnie najbardziej przyjemne doświadczenie 3D miałem, chociaż nadal nie ma zbyt wiele.
Okulary są prawdziwą przyjemnością. Nie dziwne bóle głowy lub uczucia z noszenia i wymiany lub dodatki są super tanie.
Powiedziałbym, że największa różnica między tym a coś takiego jak VT25 będzie LG niesamowite jasności. Nie widziałem 3Net na innych TV, choć próbą Avatar i kilka innych filmów na VT25 kilka tygodni temu. Zrobiłem dokładną 3D kalibracji na VT25, wraz z ustalające okulary na metr. Na LG, tylko używane Nieskalibrowana tryb Cinema, więc LG jest w niekorzystnej sytuacji. Z tego co pamiętam, 3D VT25 wyglądała bardziej płynne, z fleshtones bardzo naturalny. Jednak LG ma bardziej żywe, dynamiczne zdjęcie, i to jest efekt 3D wydaje się silniejszy. Na każdym systemie 3D Próbowałem, nadal widzę pewne rozmycie, nieaktywne, lub podwójny obraz w czasie, zwłaszcza na obiekty, które mają być wychodzi z ekranu do mnie. Nie jestem pewien, dlaczego. To nie był wyjątkiem. Efekt skanowania linii jest zauważalne, ale nie jest szczególnie uciążliwe.
To jest droga do 3D zabawy!

Wnioski:

Jestem pod wrażeniem, jak LW5600 lokalnych ściemniania została udoskonalona. To jest fantastyczne TV jaśniejsze pokoje, i dla ludzi, którzy wolą oglądać telewizję na światłach. Jeśli chcesz oglądać filmy szeroki proporcje w ciemnych pomieszczeniach i / lub masz tendencję do przesady rzeczy, ten telewizor nie jest dla Ciebie. Ale w jego żywiołem, trudno pokonać.

__________________
HDTVbyChadB.com
 
Ostatnia edycja:

wombat193

Member
Dziwne, że na stronie LG Polska jest ten model 570S, a w sklepach go nie ma? Nawet nie wiem jaka jest jego cena, na zachodzie ok. 1100Euro za 42 cale.
 
Do góry