Novatron IAMM NTR83 vs. Qnap Nmp-1000

biglyk

New member
Zgodnie z obietnicą pomierzyłem transfery i wygląda to tak:
lap-novatron 333/666 KB/s, po FTP 600 KB/s transfer ustabilizowany
pc-novatron 4000 KB/s, poFTP 5000 KB/s
Więc pewnie wina leży po stronie mojego routera wifi. Transfer rzędu 4000/5000 KB/s to już spokojnie umożliwia oglądanie. Przypomnę że ja testowałem zapis na dysk czyli najwolniejsza z opcji, przy odczycie z kompa transfer na pewno bedzie wiekszy... Tylko u mnie nie mogę ogladać z lapa, ale to już postaram sie zmienić kupując jakis lepszy router :)
Przy odtwarzaniu plików po sieci na sekundę pojawia sie szybkość i po skrętce pokazuje mi 29236 Kbits/s a przez router wifi 2387Kbits/s czyli 10x wolniej. Przepraszam za zamieszanie.
Niestety druga rzecz smutniejsza to taka, że musze potwierdzić po sieci się go nie obudzi. I każdy dostep do dysku wiaże się z nacisnięciem power na pilocie bądź urządzeniu...
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
tak zeby byla pewnosc ze Cie dobrze rozumiem:
lap-novatron 333/666 KB/s, po FTP 600 KB/s transfer ustabilizowany
czyli jest to polaczenie lap ((wifi)) router ((kabel)) novatron?
czym sie rozni polaczenie FTP od nie-FTP? (do wiki zajrzalem i wiem ze nic nie wiem. to jest jakas opcja do zaznaczenia?)
Dalej:
pc-novatron 4000 KB/s, poFTP 5000 KB/s
to bezposrednie polaczenie przez USB, tak?
Przy odtwarzaniu plików po sieci na sekundę pojawia sie szybkość i po skrętce pokazuje mi 29236 Kbits/s a przez router wifi 2387Kbits/s czyli 10x wolniej.
29236 Kbits/s to jak dobrze licze ok 3600KB/s wiec blisko do polaczenia przez usb, czyli dobrze! w tym polaczeniu wziales lap ((kabel)) router ((kabel)) novatron?
Niestety druga rzecz smutniejsza to taka, że musze potwierdzić po sieci się go nie obudzi. I każdy dostep do dysku wiaże się z nacisnięciem power na pilocie bądź urządzeniu...
pffff..... to nie fajnie. czyli caly czas musi byc power ON. czy w takim ustawieniu usypia sie (bezpowrotnie) po jakims czasie bezczynnosci czy twardo stoi na posterunku i jest dostepny?
 

biglyk

New member
tak zeby byla pewnosc ze Cie dobrze rozumiem:
czyli jest to polaczenie lap ((wifi)) router ((kabel)) novatron?
Dobrze rozumiesz
czym sie rozni polaczenie FTP od nie-FTP? (do wiki zajrzalem i wiem ze nic nie wiem. to jest jakas opcja do zaznaczenia?)
To połączenie które idzie innym protokołem musisz mieć total comandera albo każdego innego klienta ftp skonfigurować sobie połączenie gdzie wpisujesz serwer (adres IP Novatrona) nazwę użytkownika (domyślnie w Novatronie guest) i hasło (domyślnie 0000) i dalej już normalnie wykonujesz operacje na plikach z szybkością większą niż standardowe przeglądanie folderów w windowsie.
Dalej:
to bezposrednie polaczenie przez USB, tak?
Nie to połączenie z PCta wpietego po skrętce do routera a ten po skrętce do Novatrona. Jeżeli chodzi o połączenie USB to jest ok 20000 KB/s tak mi przynajmniej mówi program "Total Copy"
29236 Kbits/s to jak dobrze licze ok 3600KB/s wiec blisko do polaczenia przez usb, czyli dobrze! w tym polaczeniu wziales lap ((kabel)) router ((kabel)) novatron?
To jest prędkość jaką pokazuje player po odpaleniu pliku multimedialnego z dysku na Pccie podłączonym tak jak napisałeś. A więc prędkość odczytu bo wszystkie inne to podawałem prędkości przy zapisie na dysk umieszczony w Novatronie.
pffff..... to nie fajnie. czyli caly czas musi byc power ON. czy w takim ustawieniu usypia sie (bezpowrotnie) po jakims czasie bezczynnosci czy twardo stoi na posterunku i jest dostepny?
Twardo stoi na posterunku nie żyłowałem go ale pół godziny na pewno stoi nie testowałem dłużej...
 

zygmunt55

New member
WTAM.
Mam małe pytanko do posiadaczy NTR83 a mianowicie czy istnieje możliwość edycji materiału wideo nagranego z tunera DVB-T np.wycięcie reklam.
 

biglyk

New member
A ja mam pytanie, czy ktoś mógłby napisać w jaki sposób realizowana jest obsługa funkcjonalności UPnP i NFS bo domyślam sie że NFS to jakbym gdzieś z internetu chciał coś wgrać do Novatronka ale czy wtedy musi być włączony i w jaki sposób się z nim połączyć? Nie wiem. W instrukcji ani słowa o tym. A UPnP do czego miałoby służyć...? W sieci w menadżerze plików jest jeszcze coś takiego jak MEDIAPLAYER\RTD1283 jak się naciśnie ok to jest logowanie ale do czego??? Kurcze jak ktoś to rozkminił wszystko do wdzięczny byłbym za pomoc...
Te pozycje pojawiały się stopniowo wraz z kolejną wersją oprogramowania, w najnowszym są wszystkie te pozycje ale do czego służą? Nie wiem Wdzięczny byłbym za pomoc.
 

hazi25

Klub HDTV.com.pl
VIP
też ponawiam zapytanie powyżej i czy ktoś wie jak dostać się z novatrona---router-wifi-laptop(win) bo udało mi się wejść tylko odwrotnie od laptopa przez ftp na novatrona ?
 

joydis

New member
Problem z USB w novatron ntr83

Witam

Mam nadzieję, że w dobrym miejscu forum zwracam się o pomoc.
Posiadam iamm novatron ntr83 a mój problem polega na tym, że od kilku dni mój odtawarzacz nie widzi niczego co podłączę po USB. Próbowałem kilka dysków (wszystkie wcześniej widział bez problemu). Co może być przyczyną i jak to rozwiązać? Chciałbym zaktualizować sobie soft no ale to jest tylko możliwe przez podłączenie urządzenia z nowym softem po USB a w tej chwili nic mi pod nim nie widzi:(
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
Do góry