No i mi padł 42PFL7403D

kiklop

New member
Witam Forumowiczów!
Wczoraj chciałem "ulepszyć" mój nowy TV, w menu serwisowym włączyłem opcję MPEG4 i po zapisaniu zmian i wyłączeniu zdechł. Teraz jak go włączam zapala się biała pulsująca dioda, w tym samym czasie zapala się matryca, na ok 2 sek pokazuje się obraz z włączonego DVD przez kabel HDMI, matryca gaśnie, czerwona dioda mryga dwa razy i cały ten cykl powtarza się jeszcze raz. Po tym TV się wyłącza. W jaki sposób można się dostać do menu serwisowego? Wiem że istnieje jakaś procedura ze użyciem Screen Diversity Code ale nie wiem czy można jej użyć bo nie chcę go popsuć jeszcze bardziej. Szukałem service manuala do tego modelu ale niczego nie znalazłem. SOft mam w wersji 15 czyli z tego co wiem najnowszej. Wszelkie ustawienia z service menu mam zapisane na pendrajwie bo w tym sofcie jest taka opcja. Czy mogę coś jeszcze "naprawić" samemu? Czy pozostał serwis..... z góry dzięki za pomoc
 

oppenheimer

New member
Witam, widzę że nikt ci nie chce pomóc. Jak tam sytuacja z twoim Tv. Dałeś rady naprawić, serwis,a może ci działa MPEG4?
Też się zastanawiałem nad włączeniem tej opcji ale się wystraszyłem po twoim poście. Mam za to włączone Perfect Pixel chociaż nie wiem czy coś to daje więcej na oko niezauważalne. Ale TV naprawdę ładnie wyświetla zwykły TVN czy Polsat z anteny, jestem pod wrażeniem jak się z tym radzi.

Powodzenia
 

armin74

New member
42pfl7403d

Po co było to włączać przecież nie ma takiej opcji żeby działał mpeg4, to jest inny moduł, procesor itd. nikt przecież nie włoży go przez pomyłkę. jedyne co ci pozostaje to servis ( i to dobry) i kupa kasy bo raczej gwarancja tego nie obejmuje.
 

urad

New member
Gratuluje wscibskości, podobno to pierwszy krok do piekła ;-)
a wracając do tematu...
Zwarcie zworki SDM z GND i włączenie zasilania umożliwi wejście w tryb serwisowy i zmianę koniecznych ustawień oraz przejrzenie historii błędów.
Model 42PFL7403 has not digital tuner .
Model 42PFL7403D has MPEG-2 digital tuner.
Model 42PFL7403H has MPEG-4 ( H264/AVC ) , MPEG-2 digital tuner.
 

Attachments

  • SDM.jpg
    SDM.jpg
    134,1 KB · Wyś: 953

freecrm

New member
urad - jesteś genialny, też wczoraj zawiesiłem tv włączeniem opcji mpeg4... bolą mnie ręce od rozkrecania tv kiepskim imbusem ale ruszył i to się liczy :) dziękuję Ci za nieocenioną pomoc...
ciekaw jestem czy oni w serwisie zauważą czy rozkręciłem obudowę - choć mam nadzieje, ze nic nie padnie przez okres gwarancji...
 

Agrescik

New member
A mnie tak zastanawia...

... dlaczego wydajac duza kase na TV bawicie sie w przerobki ktorych konsekwencje moga byc oplakane ?

Sam robilem "upgerade" swojego sprzetu np dvd philka ale po przejrzeniu forum dopytaniu sie czy bedzie wsio ok itd... i sie udalo.

Naprawde nie rozumiem tych wszystkich postow kodow ktore maja wlozyc mpeg4 w tv ktory tego nie posiada :/

Ale roznie ludzie postepuja.. mysla tez ze dajac mniej kasy uzyskaja wiecej.
A tak a propo: sa jakies kody ktore fizycznie zwiekszyly by mi matryce bo 42 cale teraz mi sie maly zrobil a chcialbym troche wiekszy. Pomoze ktos? Pleeesee.....

:)
 

Esc

New member
Temat stary ale w sumie moze i pasuje.

Widzieliscie moze nowe oprogramowanie do tego modelu ?

Jak mam tlumaczyc takie czary:
- enabling the MPEG4 reception for Italy.
- Improvement use of free to air common interface card to decode mp4 digital channels.

to drugie to rozumiem ze jest jakies wsparcie dla interfejsu karty aby dekodowal z mp4 ale to pierwsze ? mpeg4 we wloszech jakies inne jest ?
 
Do góry