Niskobudżetowe rozwiązanie do salonu.

smile666

New member
Witam,

Powoli nie wystarcza mi dźwięk wychodzący z mojego telewizora (Samsung h6400), więc zacząłem się zastanawiać nad jakimś dodatkowym nagłośnieniem które dałoby satysfakcjonujący efekt w salonie ok 22m2. Niestety mój budżet jest mocno ograniczony do 1000 zł + 20%. Jeżeli chodzi o moje preferencje to 80% film, 20% muzyka. Fajnie gdyby była możliwość puszczenia czegoś z telefonu po bluetooth.

Podstawowe pytanie w tym przypadku jest takie czy w tej cenie i moich wymaganiach jest sens pakować się w coś więcej niż jakiś soundbar?
Znalazłem np. kino domowe Samsung HT-J4550 tylko nie znalazłem za dużo opinii i testów na jego temat.
Zaciekawiły mnie także kolumny aktywne kruger&matz journey, tylko znowu tutaj bardzo mało informacji.

Macie może jakieś sugestie co byłoby najlepszym rozwiązaniem? :blagam:
 

smile666

New member
A coś więcej o tym kinie? Dlaczego akurat te? Widzę też że poza jedną aukcją na allegro, nie jest w żadnym sklepie dostępne.
 

Disto

New member
Bez reklam
Ma dobre opinie u nas i na amazon,wszystko potrafi. Już nie dostępny bo to starszy wysprzedany model.
 

smile666

New member
Ma dobre opinie u nas i na amazon,wszystko potrafi. Już nie dostępny bo to starszy wysprzedany model.

No i tu jest problem bo jednym z wymagań jest że moja Pani musi zobaczyć sprzęt na żywo jak się prezentuje. Więc to odpada. Jakieś jeszcze sugestie?

Tak tylko dopowiem że nie zależy mi koniecznie na kinie, tym bardziej że nie będę raczej korzystał z odtwarzacza ponieważ filmy odtwarzam z dysku, a do płyt cd ma DVD. Zależy mi na fajnym sprzęcie z dobrym dźwiękiem. Oczywiście wszystko relatywnie do budżetu.
 

Disto

New member
Bez reklam
Tez nie korzystam z odtwarzacza płyt. Dysk hd możesz podpiąć i odtworzyć bezpośrednio w tym kinie, a Samsung chyba nie wyśle dźwięku wielokanałowego na zewnątrz i tumasz wielki plus.
Zdjęcia nie wystarczą? To
pokaż jej podobny model w sklepie.
Np. ten:
http://www.ceneo.pl/37145951
 
Ostatnia edycja:

smile666

New member
Tez nie korzystam z odtwarzacza płyt. Dysk hd możesz podpiąć i odtworzyć bezpośrednio w tym kinie, a Samsung chyba nie wyśle dźwięku wielokanałowego na zewnątrz i tumasz wielki plus.
Zdjęcia nie wystarczą? To
pokaż jej podobny nowszy model w sklepie.

Czyli jeżeli podłącze dysk z filmem do tv, to nie zawsze da rade przesłąć dźwiek 5.1 na kino domowe? Od czego to zależy ?
 

Disto

New member
Bez reklam
A co mogę sądzić po wyglądzie...wygląda extra;)
Odnośnie wysyłki wielokanałowości, to ten problem dotyczy chyba tylko telewizorów samsunga. Ja w moim nie mam tego problemu.
 

smile666

New member
A co mogę sądzić po wyglądzie...wygląda extra;)
Odnośnie wysyłki wielokanałowości, to ten problem dotyczy chyba tylko telewizorów samsunga. Ja w moim nie mam tego problemu.

Czyli mam rozumieć że przy tv od Samsunga warto mieść HDMI IN w kinie ponieważ po optyku są problemy z uzyskaniem dźwięku przestrzennego? A w tym kinie co ty polecasz mamy 2 wejścia HDMI i jedno wyjście i to powinno rozwiązać problem?

W przypadku tego kina jakbym do niego podłączył dekoder nc+ oraz telewizor do HDMI IN w kinie i kino po HDMI out do TV to wszystko by działało?

Dobrze to wszystko rozumiem?
 

Disto

New member
Bez reklam
Czyli mam rozumieć że przy tv od Samsunga warto mieść HDMI IN w kinie ponieważ po optyku są problemy z uzyskaniem dźwięku przestrzennego? A w tym kinie co ty polecasz mamy 2 wejścia HDMI i jedno wyjście i to powinno rozwiązać problem?

W przypadku tego kina jakbym do niego podłączył dekoder nc+[ oraz telewizor do HDMI IN w kinie] i kino po HDMI out do TV to wszystko by działało?

Dobrze to wszystko rozumiem?
Dobrze, po za tym co w nawiasie, bo to bez sensu.
 

smile666

New member
Ale chyba nie zaszkodzi? Jeżeli np. bardziej przypasuje mi interfejs smart tv w samsungu i chciałbym odpalić tam youtuba, playera, lub cokolwiek.

A masz jeszcze jakąś propozycje inną? Mnie praktycznie przekonał ten zestaw ale prawdopodobnie nie przeforsuje pomarańczowego koloru.
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
Żółte membrany głośników nadają czarnej całości życia.Kobietom powinno się to podobać...
Pewnie są inne ciekawe propozycje innych marek, ale ja z wiadomych względów interesuję się wyrobami tej firmy.Ten model się wyprzedał, pozostałe z tej serii/rocznika nie. O czymś to świadczy...
 

smile666

New member
Jeżeli chodzi o soundbary to znalazłem takie:
-Philips HTL5140B
-Panasonic SC-HTB690
-Samsung HW-J550
Wszystkie mają podobną specyfikacje- mają bluetooth i po jednym wejściu i wyjściu HDMI.

Podobna sprawa jest z kinami w tej cenie wszystkie podobne specyfikacje np.:
- Philips HTB3580G/12
- Panasonic SC-BTT465EG
- LG LHB655
Tylko że w tej cenie nie dostaniesz kina z wejściami hdmi

Czy któraś z propozycji jest godna uwagi ?
 
Do góry