Nietypowy problem z TV

elliotek

New member
Witam, 3tygodnie temu kupilem TV Grunig model: STF 72-2011/8 TOP
http://poland.grundig.com/index.php?id=78&pid=518

ale problem nie dotyczyc tylko tego TV, ale zancze od poczatku. Po podlaczeniu TV do pradu, bez podlaczenia anteny, kabli i wlaczeniu TV telewizor cicho, ale denerwujaco buczy. gorzej jest gdy podlacze do telewizora cos przez euro, np. tuner satelitarny i wlacze go, tv od razu buczy glosniej, co bardzo mnie denerwuje. Jak kupowalem go to od razu to zauwazylem i wymienilem na inny tv, na LG ale problem tez wystepowal. wiec wrocilem do grudnika bo bardziej mi sie podobal. dzis mialem wizyte pana z serwisu ktory powiedzial ze takie buczenie jest w normie, ale on byl ok poludnie gdzie i na dworze i w domu jest glosniej i nie jest to tak slyszalne:( powiedzial ze jedyne co moze zrobic to wyslac tv do grudika!! on powiedzial ze moze to byc spowodowane drganiami, i kazal cos pod TV podlozyc. podlozylem ale nie pomoglo. Myslalem ze moze za maly albo za duzy prad wchodzi do Tv ale napeicie jest idealne 230v. co radzicie? w czym moze tkwic problem? moze kabel euro? dodam jeszcze ze rozumie ze Tv moze wydawac jakis tam cichy dzwiek, i wytrzymal bym ten przy wylaczonej tvsat, czy dvd ale...z wlaczonym jest drazniacy. prosze o pilna pomoc.... zrozpaczony
 

bildex

New member
Widzę ze ogólnie rynek ma problem z tym buczeniem.
Nie wiesz w taki kit że to w normie, bo nic takiego niema.
Spróbuj podłączyć wszystko pod listwę przeciwnapięciową.
Jak to nie pomoże to serwis.Masz trachniety albo głośnik albo procesor fonii. Jak beda wciskac ze jest to w normie powiedz ze kolga ma taki sam i u niego jest wszystko OK. wiec prosze nie mówić ze to tak musi być.Innaczej nie dojdziesz do porozmienia z nimi.
 

elliotek

New member
bildex napisał:
Widzę ze ogólnie rynek ma problem z tym buczeniem.

co rozumiesz przez stwierdzenie ze rynek ma problem z buczeniem? czesto sie to zdarza? Ja nie twierdze ze te buczenie ejst cholernie glosne, ale ja je slysze wiec dla mnie to problem.

bildex napisał:
Nie wiesz w taki kit że to w normie, bo nic takiego niema.

technik twierdzsil ze miesci sie w normach, a ja sie pytam jak to sprawdzil, a on ze sluchem....to chyba cos nie tak jest?

bildex napisał:
Spróbuj podłączyć wszystko pod listwę przeciwnapięciową.

do takiej jak komputery sie podpina? np acar?

bildex napisał:
Jak to nie pomoże to serwis.Masz trachniety albo głośnik albo procesor fonii.

to buczenie nie wydostaje sie z glosnika, i tak naprawde nie ma nic wspolnego z dzwiekiem:( ono jest gdzies w srodku tv:(

edit:
a moze miec tez wplyw na to buczenie kabel euro? mam teraz jakis chyba nie firmowy ale gruby euro euro. warto moze inny kupic? prosze o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

bildex

New member
Witam!
Jak masz buczenie ze środka to może są to wiatraki lub jakieś tranzystory.
To wtedy już nie wiem. Jesli chodzi o listwe to taką od kopma.
pozdrawiam
 

szarp

New member
piszczenie może pochodzić z kondensatora lub cewki buczenie jeśli nie pochodzi z głośników (np poprzez jakieś wzbudzenie, zwarcie na wejściu) to pewnie pochodzi z jakiegoś trafo.Zwoje tam sobie drgają bo są za luźno skręcone z częst. 50Hz i tyle. Przypuszczam, że nic z tym nie zrobisz.
 

elliotek

New member
bildex napisał:
Witam!
Jak masz buczenie ze środka to może są to wiatraki lub jakieś tranzystory.
To wtedy już nie wiem. Jesli chodzi o listwe to taką od kopma.
pozdrawiam

ale czy w takim wypadku warto kupowac listwe?


szarp napisał:
piszczenie może pochodzić z kondensatora lub cewki buczenie jeśli nie pochodzi z głośników (np poprzez jakieś wzbudzenie, zwarcie na wejściu) to pewnie pochodzi z jakiegoś trafo.Zwoje tam sobie drgają bo są za luźno skręcone z częst. 50Hz i tyle. Przypuszczam, że nic z tym nie zrobisz.

co to jest "trafo" i co znaczy ze zwoje sa luźno skrecone z czest. 50Hz? Tv jest 100Hz ale to nie to samo? Czyli wg. Ciebie listwa nie pomoze?
 

szarp

New member
trafo to inaczej transformator. W kineskopach jest ich parę. Najważnieszy zajmuje się wytwarzaniem napięcia dla lampy kinola jakieś 40 tys V. Być może ma jakieś luźne zwoje. Jeśli mowa o buczeniu to wyrażnie wskazuje to na 50Hz i wg mnie pochodzi z jakiegoś transformatora.
 

elliotek

New member
szarp napisał:
trafo to inaczej transformator. W kineskopach jest ich parę. Najważnieszy zajmuje się wytwarzaniem napięcia dla lampy kinola jakieś 40 tys V. Być może ma jakieś luźne zwoje. Jeśli mowa o buczeniu to wyrażnie wskazuje to na 50Hz i wg mnie pochodzi z jakiegoś transformatora.

czyli wg Ciebie da sie to jakos "naprawic"?
 

szarp

New member
elliotek napisał:
czyli wg Ciebie da sie to jakos "naprawic"?
Pewnie da można wymienić buczący transformator ... pytanie tylko czy chciałbyś aby ktoś to zrobił. Ja raczej wolałbym wymianę odbiornika bo nic nie ujmując serwisowi wątpię w jego kompetencje.Moim zdaniem będą Cię zlewać i uspokajać.
 

elliotek

New member
szarp napisał:
Pewnie da można wymienić buczący transformator ... pytanie tylko czy chciałbyś aby ktoś to zrobił. Ja raczej wolałbym wymianę odbiornika bo nic nie ujmując serwisowi wątpię w jego kompetencje.Moim zdaniem będą Cię zlewać i uspokajać.

POWIEM tak wszytko bylo by ok, gdyby nie to ze wymienilem po zakupie od razu TV na inny, na LG i bylo identycznie:( buczl tak samo:(
 

elliotek

New member
Przepraszam ze zaczynam od nowej odpowiedzi ale chcialem troche odgrzac temat i przesunac go wyzej.

TV dalej mi buczy, zalozylem listwe, niestety nic nie dala:( Ale zrobilem krok na przod bo juz wiem gdzie doladnie buczy. TV posiada 2rodzaja buczeniam jedno cichsze ktore wychodzi z srodka TV a drugie glosniejsze ktore wychodzi jednak z glosnikow! ale jak ustawie w TV glos na 0 to od razu zanika! czyli cos chyba z glosnikami. bede dzis dzwonic bodajze do kalisza do glownego serwisu grundika, moze oni jakos mi pomoga?
 

szarp

New member
Wyjmij wszystkie przewody oprócz antenowego ... jeśli dalej buczy tzn coś nie tak z TV. Jeśli nie to może być problem z kablami lub innym urządzeniem (jakieś uszkodzenie przewodu, wtyczki, ekranu )
 

elliotek

New member
szarp napisał:
Wyjmij wszystkie przewody oprócz antenowego ... jeśli dalej buczy tzn coś nie tak z TV. Jeśli nie to może być problem z kablami lub innym urządzeniem (jakieś uszkodzenie przewodu, wtyczki, ekranu )

ok!! wroce z pracy tak zrobie! antenowego nie mam podpietego:D tylko euro.

EDIT:

Odlaczylem kable Euro i TV jest cichszy, ale probowalem na innych kablach i problem wystepuje. Moze cos nie tak jest z wejsciem SCART? z tylu sa dwa i na obu jest problem.
 
Ostatnia edycja:

elliotek

New member
Mialem dwie wizyty dwoch niezaleznych serwisow Grudika, pierwszy powiedzial ze wszytko jest w porzadku i ze nie bedzie tego naprawial, ale jak bardzo mi zalezy to moze wziasc tv do serwisu ale on wie ze to nic nie da bo wszytko jest ok! wiec sie wqrzylem i zadzwonilem do szefa serwisu centralnego Grudig Polska i poinformowalem go o zaistnialej sprawie. kazali mi zadzwonic do innego serwisu. Tak tez zrobilem nie chcieli na poczatku przyjechac bo za daleko i inny serwis mam blizej(tan ktory byl wczesniej)ale jak powiedzialem ze to polecenie szefa z centrali... od razy umowil sie na wizyte. na poczatku mowil ze wszytko ok, ale jak naciskalem rzeczywiscie uslyszal moj buczacy problem rozkrecil TV i rozmagnesowal cos w srodku i buczenie z glosnikow ustalo!! ale.... nie jest tak pieknie, bo tv dalej lekko buczy ale teraz juz tylko z tylu i duzo ciszej niz wczesniej, tu mi serwis odpowiedzial ze to sa cewki i z tym nic nie da sie zrobic. I tu moje pytanie czy naprwno nie da sie nic zrobic?
 
Do góry