Niesymetryczne rozłożenia głośników - kompensacja

lukpep

New member
Witam,

Zmienił mi się ostatnio wystrój i coś tam bardziej mogę pokombinować z głośnikami.
Aktualnie mam tak:
372dd56e7cca0c3f.jpg


Głośniki na czerwono :) Żeby siedzieć na wprost TV zajmuję okolice miejsca gdzie narożnik się "łamie" o 90 stopni.
Ułożenie w miarę ok ale niestety przednie głośniki w takim konfigu dzieli zaledwie jakieś 150 cm - czyli separacja kanału lewego od prawego pozostawia trochę do życzenia.

Planuję rozmieścić zestaw w ten sposob:
f82a595e69c63a9d.jpg


Zwiększając znacząco odległosci między nimi. Ale co z asymetrią takiego ułożenia? Będę siedział zdecydowanie bliżej lewej strony nagłośnienia:

e93b24e565a3e81f.jpg


Mój amplituner (VSX-527) jest co prawda wyposażony w system kompensacji - mikrofon który określa kierunki i odległosci między głośnikami i dokonuje korekcji ustawień (wzmocni np. prawą stronę a oslabi lewą w takim ustawieniu) podczas tuningu całości. Ale czy to się sprawdzi? Stosował ktoś takie ustawienie u siebie z dobrymi efektami?

Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak napisał Krzysiek, zostaw z jak na pierwszej grafice, też mam niestety niewielką odległość pomiędzy frontami (rozmieszczenie podobne) i jest to najlepsza opcja, też próbowałem kilku innych ;)
 

lukpep

New member
a czemu tak? Pograsza sie scena przez takie rozstawienie? Ampli przeciez skoryguje sobie przesuniecia w fazie i moce kanalow poszczegolnych.
Info przyjalem - po prostu paru slow wyjasnienia oczekuje ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam zobacz jak wielkie są to różnice, możesz przeprowadzić test, ale dla mnie również pierwsza opcja jest najlepsza.
 
Do góry