Nie działa DLNA z routerem TD-W8968

sarel

New member
Witam.

Jestem posiadaczem telewizora Samsung LE46C750 - telewizor spisuje się na 5+.

Chciałem przez ruter zrobić sobie bibliotekę muzyki i nie tylko z możliwością dostępu z każdego urządzenia(laptopa, komórki, tableta, a przede wszystkim TV)


Po odpowiedniej konfiguracji w ustawieniach rutera, komputery w całym domu widzą mi dysk podpięty pod rutera wraz z jego zawartością, lecz telewizor niestety nie UPNP jest włączony.


Mam pytanie czy wina stoi po stronie rutera czy mojej złej konfiguracji ??
 

WD40MAX

New member
Może ten dysk jest w formacie NTFS?
U mnie zadziałało, gdy dysk był w formacie FAT32, ale np. pliki MKV powyżej 2 GB nie mogą być na takim dysku zapisywane (ograniczenie formatu dyskowego). Rozwiązaniem okazał się format ExFAT. Jest widoczny zarówno dla komputerów z Windows, smartfonów i tabletów z Androidem a przede wszystkim dla TV Samsung. Jedyna uciążliwość, to konieczność używania napisów w SRT a nie TXT.
 

Yamato

New member
ew jak nic nie pomoze to z czasem powinno wyjsc alternatywne oprogramowanie do tego routera np http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/td-w8960n czy tomato, wtedy bedziesz mogl wgrac sobie dowolny serwer dlna np minidlna i problem z glowy
u mnie na oryginalnym sofcie na tplinku 3600 i 1043ndv2 dlna dzialalo ok z nowym samsungiem
 
Do góry