Newbie - parę pytań odnośnie HD

ender333

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów;

Mam kilka pytań kompletnego laika, które pewnie już padły, ale niestety mimo poszukiwań nie umiem znaleźć odpowiedzi ( po przekopaniu się przez kilkadziesiąt stron wątku o plikach AVCHD jestem głupszy niż na początku...)

Planuję kupić pierwszą w życiu kamerę - najlepiej HD. Mam takie oczekiwania:

- posiadam również kompa Intel Quad-core Q6600 z 4GB RAM i kartą GeForce 8600GT i Vistą 64bit- czy taki komputer wystarczy do płynnej obróbki filmów w formacie AVCHD?
- filmy chciałbym odtwarzać poprzez podłączenie telewizora HD ready do komputera jako monitor (nie mam odtwarzacza blue-ray) - czy mój komputer wystarczy do płynnego oglądania takich plików na telewizorze?
- pod pojęciem obróbki rozumiem: wycinanie niepotrzebnych fragmentów filmu oraz łączenie kilku klipów w jeden, oraz wypalanie plików na DVD (zarówno w formacie AVCHD jak i zwykłego DVD) - czy do takiej obróbki wystarczy oprogramowanie dołączane do kamery (taki jak np. PMB od Sony, ewentualnie oprogramowanie dołączane przez Panasonica czy JVC) plus wspominany na forum tsMuxer? Fajnie byłoby też, gdyby istniała możliwość wykonania startowego menu, ale nie jest to warunek konieczny. Nie potrzebuję żadnych efektów przejścia i innych bajerów.
- czy istnieje możliwość skopiowania materiału z kamery na komputer, obróbki (wycięcia zbędnych fragmentów i połączenia w jedno) i ponownego wrzucenia na kamerę, tak by odtwarzać obrobiony film z kamery przez złącze HDMI?

Z góry dzięki za rady...
 
Do góry