NC+ vs Cyfrowy Polsat. Multiroom ?

kondziopl3

New member
Witam,
Przymierzam się do zakupu jakiegoś pakietu telewizyjnego.
Otóż misi to być Multiroom, mamy dwa domu obok siedzie na jednym placu i chce to wsadzić w jeden pakiet. Z tego co wyczytałem do NC+ jest tutaj lepiej zorganizowane gdyż tunery są połączone przez LAN, a w cyfrowym jest karta którą co pare dni trzeba wkładać do głównego tunera.

Odległość od budynków jakieś 15m.

Oferta:
NC+
Pakiet: Comfort+ 88 kanałów w tym 30HD - 40zł/mies
Dekoder Hd z dyskiem- 5zł/mies
multiroom (liczmy cały okres umowy) -5zł/mies
Antena HD- 1zł
Razem mamy 50zł/mies do podziału na dwóch, do tego koszty jednorazowe jak Kabel Lan, kabel od Anteny.

Cyfrowy Polsat
Pakiet: Familijny Max HD (jeżeli wezmę tylko HD to dekoder Multi jest droższy czyli ta wersja jest moim zdaniem najbardziej opłacalna) -101 kanałów w tym 20 HD - 50zł/mies
Dekoder HD z dyskiem- 29 zł ALE jednorazowo
Multiroom - jednorazowo 29zł + 10zł/mies
+musiał bym kupić antenę i konwertery.

Razem 60zł/mies na dwóch.

Teraz tak, teoretycznie NC+ tutaj wygrywa. Taniej, więcej kanałów HD, lepsza opcja multi połączone dekodery kablem Lan.

Pytanie, kto oferuje lepszą jakoś obrazu ? Jak w praktyce działa Multiroom ? Czy w moim przypadku się to sprawdzi ?

Więcej kanałów na CP lecz nie widziałem nic ciekawego. Głównie to będę oglądał Discavery, TVNturbo, mecze. Reszta mam lapka który będzie miał zawsze możliwość podpięcia do TV.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Napiszę tylko o M.R ponieważ przerabiałem dwie opcje to mam trochę rozeznania . Nka- miałem drugi dekoder za ścianą i naprawdę nie było tygodnia żeby coś się nie posypało , a najczęściej M.R. gubił połączenie z głównym dekoderem . Jak już załapało to śmigał dość dobrze , ale do tego rozwiązania ja już nie wrócę. Polsat w przeszłości faktycznie było wkurzające co 3-4 dni przekładać kartę z głównego dekodera do M.R. , ale od dłuższego czasu to się zmieniło na plus. Teraz raz na dwa , do trzech tygodni na chwilę przekładam kartę i mam spokój . W Twoim przypadku musisz pomyśleć czy trudniejsze będzie przełożyć kartę , czy łączyć skrętką która może teraz może już zapewnia stabilność połączenia dekoderów. Oferta to jak kto woli , ale mit o dużo lepszej jakości kanałów to przeszłość , chociaż na pewno przy dobrym dekoderze nka może mieć jakiegoś kwiatka . Sam posiadam moduł nc+mix i mam naoczne porównanie z Polsatem i tu np. na dekoderze Sagemcom jakość jest bardzo porównywalna , a nawet dla mnie lepsze nasycenie kolorów jest w dekoderze niż z modułu , ale drugi dekoder HD3000 to już gorsza jakość wyświetlanych kanałów. Dopytaj , poczytaj jak się teraz sprawuje M.R od nki , jakie dekodery , co dokładnie możesz otrzymać od Polsatu ( sam załatwiłem moduł wymieniając dekodery) i wybierz dla siebie najlepszą opcję.
 

Rafal7

Banned
Jeżeli masz jakieś inne usługi w Cp lub Plusie to lepiej będzie wziąć dwa oddzielne dekodery z dwoma umowami..
 

kondziopl3

New member
Właśnie nie mam nic dodatkowe, internet mam w całkowicie innej firmie.

No właśnie, zależy też w jakich godzinach były ewentualne rozłączania sygnały w CP. Najwygodniej wydaje mi się było by puścić ten kabel w NC+, tylko pasowało aby ktoś kto aktualnie to posiada i kupował nie dawno się wypowie, czy to zdaje obecnie egzamin czy jest problem z połączeniem.
Druga opcja M.R pewnie zawitał by unie a główny dekoder u ojca, opcja wymiany M.R na coś lepszego (gdyby ewentualna jakoś była dość słaba) nie stanowi problemu.?

Jakoś bardziej jestem nastawiony na NC+, mniejsze koszty jednorazowe i sam abo niższy o 10zł, tylko żeby to chodziło.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Mam MR w sypialni podłączyłem do białego dekodera adapter Netger
i tak działa prawie 2 lata nie powiem że się nie zawiesił bo parę razy miało to miejsce
Nie było to bardzo często ale w takim czasie nie był to problem ;)
Był problem z tym adapterem bo przed samym koncem gwarancji umarł i na
Wymianę czekałem 3 tygodnie :(
Mogę polecić to rozwiazanie bez kabli :)
Pozdrawiam Mirek
 

xyzb

New member
w nc+ mozna miec tez przez WiFi połączone dekodery jezeli korzystacie z tej samej sieci ale to dodatkowy koszt 80zł do kazdego dekodera aby kupić dla nich własny router.
Mam CP i tak naprawde karte trzeba przełożyć moze raz w miesiącu.
zaletą tego jest ,że dodatkowy dekoder mozesz zabrać gdzie chcesz bo nie musi byc w zaden sposób połączony z głównym dekoderem.
Np. umawiacie sie u jakiegoś kumpla na mecz , on nie ma np Polsatu Sport, bierzesz swój dekoder CP w kieszeń i podłączasz po drugiej stronie miasta i wszyscy są zadowoleni... :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
NC+ ma lepsze dekodery i lepszą oferte programową. Bez porównania.
Jakość porównywalna bo wiele to zależy od nadawcy a nie platformy czy dekodera. Większość kanałów to ściema i kombinatorstwo z zaniżanym bitrate. Np kanał główny Polsat ma lepsza jakość obrazu i dźwięku niż to co oferuje główny kanał TVN. A dla kontrastu BBC HD miażdży wszystko pozostałe idealną jakością. Canal+ bardzo bardzo przyzwoita jakość.
Porównywać można konkretne kanały pod tym względem wyłącznie.

Opisze MR z mojego doświadczenia.

Połączenie wifi to żart, mit i bzdura. wifi jest zbyt słabym, niestabilnym i wolnym połączeniem na transmisje video hd.

PLC - zależy od sieci energetycznej w domu. Jakoś połączeń, ilość połączeń po drodze ale macie dwa osobne domy więc zgaduję że osobne liczniki. Więc odpada. Choć ja korzystam długi czas z powodzeniem. Nie porównywalnie lepszy od wifi.

Kabel LAN - działa stabilnie.

Jakbym miał możliwość to do drugiego dekodera wolałbym pociągnąć kabel z anteny a wtedy sieć jest wykorzystywana wyłącznie do przesyłu uprawnień ewentualnie odtwarzania nagrań z głównego dekodera. Tak czy siak wymagania odnośnie sieci powinny być mniej restrykcyjne.
 
Ostatnia edycja:

xyzb

New member
Połączenie wifi to żart, mit i bzdura. wifi jest zbyt słabym, niestabilnym i wolnym połączeniem na transmisje video hd.

odbiór kanałow w dodatkowych dekoderach nc+ nie idzie przez wifi... do dekoderów sa normalnie podłaczone anteny ,a dodatkowe dekodery tylko czsami przez wifi wysylaja sygnal/impuls aby sprawdzic czy głowny dekoder jest w zasiegu tego samego wifi,
i nie jest to zaden zart bo brat ma odbiera tak nc+ z 3 dekoderami w MR

a co do pisania ze nc+ ma najlepsza oferte bez porównania, to mozna zachowac dla siebie, bo jeden woli CP inny Vectre a trzeci UPC itd...
ja uwazam ze nc+ ma słaba oferte w filmach dokumentalnych a takich ogladam najwiecej
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Np kanał główny Polsat ma lepsza jakość obrazu i dźwięku niż to co oferuje główny kanał TVN.

Jest dokładnie odwrotnie

TVN HD

590837tvn_hd.jpg


Polsat HD

270886polsat_hd.jpg
 
Do góry